Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs prezidentės atstovas spaudai vadovauja Žaliosios politikos institutui

Linas Balsys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Linas Balsys
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentės Dalios Grybauskaitės buvęs vyriausiasis patarėjas ir atstovas spaudai Linas Balsys jau mėnesį vadovauja Žaliosios politikos institutui (ŽPI), rašo „Lietuvos žinios“.

Šiemet 50-metį atšventęs L.Balsys neatmeta galimybės, kad netrukus ryšis paragauti ir politiko duonos. Jokiai partijai nepriklausantis ŽPI vadovas kol kas dar tik svarsto, ar kitąmet dalyvauti Seimo rinkimuose.

Gerus dvejus metus L.Balsys tarnybą prezidentūroje paliko prieš pusmetį, jo sutuoktinė Irmina Medeišytė – prieš porą mėnesių. Kaip ir iki šiol, įvardyti konkretesnių „skyrybų“ su darbdave priežasčių jis nenorėjo, motyvuodamas tuo, kad viskas jau seniai pasakyta. Birželį savo pasitraukimą L.Balsys aiškino požiūrių į visuomenės ir valstybės gyvenimą nesutapimu.

Paklaustas, kas jį sieja su „žaliųjų“ idėjomis, L.Balsys pareiškė, kad dirbdamas Briuselyje jis nuolat rengdavo reportažus apie energetiką, alternatyvius jos šaltinius. Ir prezidentūroje, būdamas vyriausiuoju patarėju, L.Balsys esą kuravo visas vidaus gyvenimo sritis, ne tik viešuosius ryšius.

„Mano pažiūros visiems buvo žinomos. Esu „žalesnių“ pažiūrų, man nepriimtina branduolinės energetikos plėtra tiek Lietuvoje, tiek apskritai Europoje“, – teigė buvęs D.Grybauskaitės patarėjas. Todėl, pasitraukęs iš prezidentūros, jis ir ėmėsi jam artimos visuomeninės veiklos.

Pasak L.Balsio, ŽPI – nevyriausybinė organizacija, kurios uždavinys – skleisti žaliąsias idėjas plačiąja prasme – nuo alternatyvios energetikos problemų iki paprastų ekologinių.

„Mūsų tikslas – skatinti krašte diskusijas itin svarbiais energetinio saugumo, branduolinės energetikos perspektyvos klausimais, apie kuriuos visuomenė labai mažai žino“, – pabrėžė ŽPI vadovas. Būdamas prezidentu jis teigė daugiau besirūpinantis idėjiniais veiklos aspektais nei administraciniais. Ši veikla „šiek tiek kompensuojama iš kuklių instituto lėšų“.

Paklaustas, ar ketina kandidatuoti į būsimąjį Seimą, L.Balsys prisipažino tokios galimybės neatmetantis. Tačiau žadėti, kad taip ir bus, dar esą per anksti. L.Balsys yra neapsisprendęs, ar rinkimuose dalyvautų kaip nepriklausomas kandidatas, ar kaip kurios nors partijos narys arba nepartinis, įrašytas į sąrašą.

„Be abejo, man simpatingos partijos, kurios remia žaliąsias iniciatyvas, nebranduolinės Lietuvos, harmoningos aplinkos ir žmogaus idėjas“, – pažymėjo ŽPI prezidentas.

Viešųjų ryšių subtilybes L.Balsys dėsto Vilniaus universiteto žurnalistams.

„Kodėl ir ne?“ – paklaustas, gal ketina visiškai sugrįžti į žiniasklaidą, sakė L.Balsys. Kita vertus, anot jo, tas sugrįžimas nebūtų labai lengvas.

„Per daug gerai žinau, kas iš tiesų vyksta tiek politikoje, tiek žiniasklaidoje. Kartais tai šiek tiek kelia nusivylimą. Tačiau tokios galimybės neatmetu, nes žurnalistika – gyvenimo ir mąstymo būdas. Kritinis mąstymas niekur nedingsta, jei ir nedirbi šioje srityje. Ir dabar save laikau žurnalistu“, – teigė L.Balsys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min