Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per akciją „Darom 2010“, be D.Kedžio, rastas dar vienas lavonas

Operacijos vieta
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pareigūnai naršo apylinkes, kur akcijos „Darom 2010“ dalyviai, tvarkydami aplinką Kauno rajone, rado D.Kedžio lavoną.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusį šeštadienį vykusioje aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom 2010“ dalyvaudami žmonės surinko ne tik du tūkstančius tonų šiukšlių, bet ir rado du lavonus. Vienas iš jų – Drąsiaus Kedžio, o kitą mirusįjį aptiko Telšių moksleiviai.

„Reikia turėti omenyje, kad akcija neina į labai gilias, apleistas teritorijas, bet radome net du lavonus“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė „Darom 2010“ atstovė ryšiams su žiniasklaida Lina Bliudžiūtė.

Jos teigimu, vienas lavonas buvo rastas Kauno rajone. „Lietuvos skautų vadovė rado šį lavoną, jai pranešė vienas iš žvejų, kad kažkas yra. Pamatė, kad tai lavonas, aišku, jo neatpažino, kvietė policininkus“, – sakė vienas iš aplinkos tvarkymo akcijos organizatorių Vytautas Krasnickas. Jis patikino, kad nė vienas akcijoje dalyvavęs vaikas rasto lavono nematė.

Kitas lavonas, anot akcijos organizatorių, rastas Telšiuose. Jį aptiko aplinką tvarkydami moksleiviai.

Tiesa, „Darom 2010“ dalyviai aptiko ir daugiau šiurpių radinių: miestų centruose rasta pastipusių, tačiau nepalaidotų naminių gyvūnų, šiauliečiai rado į tvenkinį įmestą šiukšlių konteinerį. Jį traukti teko  narams. Per akciją visoje Lietuvoje taip pat surinkta daugiau nei 200 tonų senų padangų.

Dalyvių skaičius pranoko lūkesčius

Prieš akciją buvo tikimasi, kad joje dalyvaus 100 tūkst. savanorių visoje Lietuvoje, tačiau jų buvo gerokai daugiau – apie 170 tūkstančių. Aktyviausiai aplinką tvarkė Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskričių gyventojai. Jose aplinką tvarkė po 30 tūkst. žmonių.

Organizatorių teigimu, kol kas galutinių duomenų, kiek surinkta šiukšlių, nėra, tačiau į sąvartynus jau pristatyta daugiau nei 2 tūkst. tonų atliekų. Pasak L.Bliudžiūtės, visos atliekos į sąvartynus bus išgabentos vėliausiai iki kitos savaitės vidurio.

Viena iš organizatorių Roberta Deveikytė, atsakinga už šiukšlių išvežimą, sakė, kad akcijos organizatoriai yra įsipareigoję išvežti atliekas iš 1 800 registruotų vietų. Kitose vietose šiukšlių maišus palikę žmonės, jos teigimu, patys turėtų pasirūpinti atliekų išvežimu – kreiptis į savivaldybę ar seniūnijas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min