Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurortas atvėrė žiemos stebuklą

Druskininkų sniego arenos atidarymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Druskininkų sniego arenos atidarymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jeigu prieš keletą metų man kas nors būtų pasakęs, jog vasarą turėsiu galimybę niekur neišvykęs iš Lietuvos stoti ant slidžių ir leistis nuo snieguoto kalno, aš tą žmogų veikiausiai būčiau palaikęs mažiausiai keistuoliu. Po to, ką vakar išvydau ir patyriau Druskininkuose, aš to žmogaus turėčiau atsiprašyti.

Prieš gerą dešimtmetį merdėję ir narkomanais garsėję Druskininkai dabar tapo tokia vieta, į kurią su pasididžiavimu galima atsivežti net ir daug ko mačiusį svečią. Vakar šis pietų Lietuvoje esantis miestelis praturtėjo dar labiau. Prie pat Druskininkų pradėjusį veikti vieną didžiausių Europoje uždarą slidinėjimo kompleksą vakar apžiūrėjo ir išbandė kviestiniai svečiai, o nuo šiandien ten gali užsukti visi norintys.

Po „Snoras Snow Arena“ stogu įrengtos dvi ištisus metus veiksiančios dirbtinio sniego trasos, o greta jų – ir atvira trasa, kurioje bus galima slidinėti šaltuoju metų laiku. Komplekso malonumais gali mėgautis ne tik slidininkai, tačiau snieglenčių entuziastai. Jiems skirta atskira zona, kurioje – specialios figūros triukams bei daugiau nei 100 kv. m. ploto oro pagalvė.

Dideli užmojai

Jeigu reikėtų vienu žodžiu įvertinti įspūdžius po apsilankymo šiame slidinėjimo komplekse, geriausiai tiktų žodis „įspūdinga!“.„Snoras Snow Arena“ buvo pastatyta su dideliu užmoju.

Tikriems slidinėjimo entuziastams pirmiausia rūpi sniegas. Trasos šeimininkai pristatymo metu didžiuodamiesi kalbėjo, jog komplekse įrengta sniego gamybos technologija „PowderStar Series“ yra pati moderniausia pasaulyje. Išbandęs trasą galiu tik patvirtinti, jog iš suspausto oro ir šalto vandens gaminamas sniegas atrodo lyg tikras.

Kitas pagyrimas sniego kompleksui – dėl keltuvų. Šiuo metu veikiančioje pagrindinėje trasoje slidinėtojus kelia šveicariški keturių vietų krėsliniai keltuvai. Skelbiama, jog vėliau veiks ir taip vadinamasis tempiamas „bugelinis“, ir juostinis keltuvas.

Didelių priekaištų sunku rasti ir trasai. Žinoma, tikriems kalnams ji prilygti negali, tačiau „Snoras Snow Arena“ niekuo nenusileidžia nė vienai iš Lietuvoje žiemos metu veikiančių natūralių trasų. Ir, palyginti su jomis, turi du didelius privalumus – krėslinį keltuvą ir, žinoma, galimybę slidinėti vasarą.

Kainos nemažos

Suaugusiajam bilietas į kompleksą visai dienai kainuoja 65 Lt. Į šią kainą įskaičiuota keltuvo paslauga. Specialių batų, slidžių arba snieglentės, lazdų bei šalmo nuoma visai dienai – 35 Lt. Pridėjus dar 30 Lt, galima išsinuomoti ir specialią aprangą.

Palyginus su kainomis natūraliose Lietuvos trasose, bendra suma, kurią tektų pakloti Druskininkuose, nėra maža. Tačiau šioje vietoje vėl vertėtų grįžti prie to, jog norint paslidinėti šiltuoju metų laiku, tai daryti „Snoras Snow Arena“ būtų kur kas pigiau nei vykti į užsienį.

Sniego dar trūksta

Kad ir kaip būtų įspūdinga, vis dėl to šioje arenoje ne viskas idealu. Arenos statytojams, kelis kartus atidėjusiems atidarymo šventę, vis tiek pritrūko „paskutinės nakties“.

Šiuo metu dirbtiniu sniegu padengta tik maždaug du trečdaliai trasos. Nors komplekso šeimininkai dievagojosi, jog dirbtinis sniegas gaminamas nuo liepos mėnesio, iki pilnos slidininkų laimės sniego trūksta gerokai. Problemų buvo ir bandant pasikelti į trasos viršų – keturviečiai keltuvai bent kartą trumpam sustodavo kiekvieno kilimo metu.

Be to, kai kuriuos svečius šiek tiek išgąsdino vidury stovėjimo aikštelės pro kiaurymę iš milžiniško aukščio lašantis ledinis vanduo. Į atidarymo šventę pradėję rinktis svečiai galėjo naudotis tik vienu iš dviejų į komplekso viršų keliančių liftų, mat kitame dar plušo paskutinius nešvarumus šalinusios valytojos.

Interneto mėgėjus nemaloniai nustebino techniniai nesklandumai – atidarymo iškilmėse kelioms valandoms buvo užstrigęs slidinėjimo komplekso tinklalapis snowarena.lt.

Optimistiniai skaičiai

Kompleksą pastačiusios ir ketvirtį amžiaus valdysiančios bendrovės „Stamita“ savininko Andriaus Stasiukyno skaičiavimais, jei per metus trasose po stogu apsilankys bent 130-140 tūkst. lankytojų, investicijos į projektą atsipirks per 15 metų.

„Snoras Snow Arena“ yra vienintelis po stogu esantis slidinėjimo kompleksas Baltijos šalyse, o visai netoliese Druskininkų yra Baltarusijos, ir kiek tolėliau – Lenkijos siena, tad šie skaičiai gali virsti realybe.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min