Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Rusijos prezidentus šalia susodino lenkai

Dalia Grybauskaitė L.Kaczynskio laidotuvėse
„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė L.Kaczynskio laidotuvėse
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė per sekmadienį Krokuvoje vykusias šv.Mišias nesirinko, kur sėdėti – tarp Rusijos ir Ukrainos vadovų ją pasodinti nusprendė lenkai.

Sekmadienį Krokuvoje amžinojo poilsio buvo išlydėta per tragišką aviakatastrofą žuvusi Lenkijos pirmoji pora – prezidentas Lechas Kaczynskis ir jo žmona Maria.

Gedulingose mišiose dalyvavo dešimtys užsienio valstybių vadovų, tarp jų – D.Grybauskaitė, Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir Ukrainos vadovas Viktoras Janukovyčius. Lietuvos vadovė šv.Mišių metu sėdėjo tarp Rusijos ir Ukrainos prezidentų.

Lietuvos prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys teigia, jog prezidentai nesirinko, kur sėdėti – vietos jiems buvo iš anksto numatytos. „Taip lenkai sumąstė, buvo nurodytos vietos ir reikėjo sėsti ten, kur buvo nurodyta vieta, kiek aš žinau. Motyvai nebuvo pateikti, suprantu, lenkai tiesiog taip sudėstė pagal savo supratimą ir jų sumąstymą. Ten vadovai nesirinko, kur, kas ir su kuo norėtų sėdėti“, – aiškino L.Balsys.

Pasak prezidentės atstovo, D.Grybauskaitė ir D.Medvedevas sekmadienį jokių svarbių klausimų neaptarė, nes greta sėdėjo tik per šv.Mišias, o iškart po jų Rusijos vadovas išvyko į gimtinę.

„Na, pasisveikino, šiltai pabendravo, vienu kitu žodžiu persimetė. Ten visą laiką vyko iškilmės ir ceremonija, o D.Medvedevas iškart po gedulingų šv.Mišių išvyko, nes kitaip nebūtų spėjęs grįžti dėl oro sąlygų. Tad ypatingo net ir laiko nebuvo kaip nors pabendrauti per kokią pertrauką, nes D.Medvedevas tiesiog turėjo išvykti“, – sakė D.Grybauskaitės atstovas spaudai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min