-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 10 06

Politinė reklama – ir el. pašte

Politikai randa vis įmantresnių būdų nemokamai pasireklamuoti. Kone naujausias, moderniausias, tačiau kol kas pakankamai retai naudojamas – reklaminiai el. laiškai.
Neseniai rinkėjų el. pašto dėžutes pasiekė laiškas su prisegta prezentacija, kurioje vienas politikas ateinančiuose Seimo rinkimuose ragina balsuoti už jį.
Neseniai rinkėjų el. pašto dėžutes pasiekė laiškas su prisegta prezentacija, kurioje vienas politikas ateinančiuose Seimo rinkimuose ragina balsuoti už jį. / E.Ovčarenko nuotr.

Neseniai rinkėjų el. pašto dėžutes pasiekė laiškas su prisegta prezentacija, kurioje vienas politikas ateinančiuose Seimo rinkimuose ragina balsuoti už jį. Tokia reklama patiko ne visiems piliečiams.

„Aš labai supykęs tokia nevykusia rinkimų kampanija“, – rašo laišką redakcijai persiuntęs „15min“ skaitytojas Evaldas.

Laiške prisegta 8 skaidrių prezentacija. Pirmojoje skaidrėje įkelta kreivą šypseną sukelianti pensininkės su pirato skrybėle nuotrauka. Šalia prirašyta, esą jei žinutę gavęs žmogus yra šalies patriotas, jis turėtų persiųsti laišką kitiems.

Toliau viskas nebe taip „švaru“. Antroje skaidrėje įkelta marinuotų agurkų stiklainio nuotrauka, ant kurios „priklijuotas“ kandidatas į Seimą, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Šalia rašoma, kad „Viktorui labiau rūpėjo agurkai, dujos ir ES pinigai“, jis laiško nepersiuntė, todėl neteko ministro kėdės ir mylimų moterų. „Jis nebuvo Lietuvos patriotas...“ – priduriama.

Trečioje skaidrėje kliūna Tvarkos ir teisingumo partijos lyderiui Rolandui Paksui. Jis esą laišką atidavė „Jurai B.“, todėl neteko prezidento posto, jo žmona „pradėjo šokti neaiškiuose klubuose“, o pats R.Paksas pastebėtas su „pagyvenusia raganaujančia moterim“.

Taip pat prezentacijoje giriama „laišką draugams išsiuntinėjusi“ eurokomisarė Dalia Grybauskaitė bei Liberalų ir centro sąjungos kandidatas į Seimą Artūras Laktionkinas. Pastarasis vėliau ragina siųsti laišką visiems, ką pažįsti, bei balsuoti už jį Seimo rinkimuose.

Turėjo pavyzdį

„Kažkada pernai gavau panašaus pobūdžio prezentaciją, ją perdariau ir, atėjus Seimo rinkimams, išsiuntinėjau draugams ir pažįstamiems. Susilaukiau nemažai atsiliepimų, piktų – nė vieno. Vienas kolega iš kitos partijos dar šyptelėjo, kad laiškas originalus, bet už mane nebalsuos“, – „15min“ sakė LiCS kandidatas į Seimą A.Laktionkinas.

Įdomiausia tai, kad tokia reklama politinės reklamos įstatymų nepažeidžia, nors už ją niekas nesumokėjo. „Atsiribojant nuo turinio, galėčiau pasakyti, kad šita reklama nieko nepažeidė. Na taip, ji nepažymėta, bet yra pakankamai lengvai atskirtina nuo kito turinio. Dėl mokėjimo, na, už reklamą nebūtinai visada sumokama... Prie išorinės reklamos nepriskiriama... Sakyčiau, nieko nepažeidė“, – „15min“ sakė skaidres peržiūrėjęs Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Nors laiškas pasiekė ne tik politiko draugus, bet ir pašalinius asmenis, politikas už tai, ko gero, baudos negaus. Lietuvoje už nepageidaujamų laiškų, dar vadinamų spam'u, siuntimą baudžiama tik tuo atveju, kai laiškai yra reklaminio pobūdžio – siūlantys pirkti prekes ar paslaugas.

Spam'as – problema

„Visais abejotinais atvejais vartotojai turėtų kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją ir pranešti apie gautą žinutę. Tokioms byloms patekus į teismą, gresia įspėjimas arba bauda iki 10 tūkstančių litų“, – „15min“ sakė Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjas Rytis Rainys.

Kreiptis į inspekciją jis patarė net gavus pirmąjį nepageidaujamą laišką. Visą informaciją ir kontaktus rasite adresu www.ada.lt.

Tiesa, su užsienietišku spam'u pašnekovas patarė nevargti. „Tai bus kova su vėjo malūnais. Spam'as užima apie 90 proc. viso el. laiškų srauto. Geriausia – pasirūpinti jį filtruojančiomis programomis, jos yra pakankamai efektyvios. Ir niekada neatsakykite į tokius laiškus, neprašykite nustoti juos siųsti. Nes spam'as siunčiamas milijonais adresų, siuntėjai nežino, ar jie yra tikri, o atsakydamas vartotojas tik parodys, kad žinutes gauna ir susilauks dar daugiau tokių laiškų“, – sakė specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius