Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas kreipsis į Konsitucinį Teismą dėl pensijų mažinimo

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT), prašydamas išaiškinti, ar planuojamas pensijų ir kitų socialinių išmokų mažinimas yra teisėtas, kai iš anksto nenumatomos kompensacijos.

Už šį nutarimą ketvirtadienį balsavo 54 parlamentarai, prieš – 2, o susilaikė 11. Socialdemokrato Vytenio Andriukaičio parengtame ir 60-ies Seimo narių pasirašytame nutarimo projekte siūloma kreiptis į KT, kad būtų išaiškinti ankstesni šio teismo nutarimai, susiję su pensijų ir socialinių išmokų klausimais.

Taip pat klausiama, ar pensininkai nėra diskriminuojami, kai pensijos mažinamos esą nesilaikant proporcingumo principų.

Ar gudru apvogti pensininkus?

„Nesuprantu, kodėl reikia verkti ir bijoti paklausti protingų žmonių, ar gudru apvogti pensininkus šiandien ir pasakyti, kad pensijas galbūt grąžinsime vėliau“, – parlamentarus palaikyti šį opozicijos siūlymą ragino „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

Tačiau TS-LKD atstovas Česlovas Stankevičius aiškino, kad šiuo kreipimusi siekiama konkretaus rezultato – kad pensijos būtų pripažintos realia nuosavybe. Esą žengus tokį žingsnį reikėtų kompensuoti dabar ir taip iš paskolų mokamas pensijas ir tai taptų nepakeliama našta dirbantiems žmonėms bei lemtų socialinės paramos ir garantijų sistemos žlugimą.

Mažinimai – kitą savaitę

Ateinančią savaitę Seimas balsuos dėl įstatymų, kuriais senatvės pensijos nuo ateinančių metų mažės vidutiniškai 5 proc., nebus liečiamos tik mažesnės nei 650 Lt pensijos, taip pat mažės bedarbių pašalpos, motinystės (tėvystės) išmokos, vadinamieji vaiko pinigai.

Pasak nutarimo iniciatoriaus V.Andriukaičio, kreipimasis į KT neturi jokios juridinės galios sustabdyti jau vykstantį šių teisės aktų svarstymą ir priėmimą.

Net ir priėmus visus šiuos siūlymus, ateinančių metų „Sodros“ biudžete žiojės 2,7 mlrd. Lt skylė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min