Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalingo skustagalvių maršo dalyviai švenčia naują pergalę

Eisena Gedimino pr.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Patriotiškai nusiteikusio jaunimo eitynės sostinės Gedimino prospektu šįmet, skirtingai nei pernai, vyko išskirtinai korektiškai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po ilgiau nei 13 mėnesių tąsymosi prokurorai nutraukė baudžiamąją bylą dalies 2008-ųjų Kovo 11-osios eitynių dalyvių atžvilgiu.

Nemažas būrys skustagalvių ir kitų jaunuolių, pernai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga žygiavusių sostinės Gedimino prospektu, pagaliau gali lengviau atsikvėpti.

Naujienų portalas 15min.lt sužinojo, kad Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra dalies žygeivių atžvilgiu nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl rasinės neapykantos kurstymo.

„Pagaliau pasiekta pergalė!“

Ar teisėsaugininkai pripažįsta, jog persistengė, ilgiau nei metus beprasmiškai persekiodami būrį jaunų žmonių? Tyrimą kuruojanti prokurorė Valentina Strokinienė portalui 15min.lt pareiškė: „Aš taip nemanau!“

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Prokuratūra pagaliau atrišo rankas D.Dubickiui bei dar kai kuriems skinų judėjimo entuziastams.
Prokuratūra pagaliau atrišo rankas D.Dubickiui bei dar kai kuriems skinų judėjimo entuziastams.

Neseniai 15min.lt pasakojo apie dvidešimt vienerių metų vilnietį Darių Dubickį. Vadinamųjų skinų judėjimui prijaučiantis vaikinas pasakojo, kaip pareigūnai žlugdė jo gyvenimą: sankcijos neišvykti iš šalies bei kiekvieną trečiadienį pasižymėti policijoje varžė mokslo, darbo, atostogų planus, nekalbant apie policininkų vykdytą psichologinį terorą.

Tačiau prokuratūros atstovė V.Strokinienė siūlė suprasti, kad tyrimas dalies įtariamųjų atžvilgiu nutrauktas ne todėl, kad jie nekalti, o todėl, kad nebuvo surinkta pakankamai duomenų jų padarytai nusikalstamai veikai įrodyti. „Pritrūko tų duomenų“, – kartojo prokurorė.

„Nežinia kiek dar laiko galėjo tęstis šitas žmonių žlugdymas. Bet pagaliau pasiekta pergalė – nutraukta byla ir kardomosios priemonės panaikintos!“ – sužinojęs apie prokuratūros sprendimą, džiūgavo D.Dubickis.Nežinia kiek dar laiko galėjo tęstis šitas žmonių žlugdymas. Bet pagaliau pasiekta pergalė! – džiūgavo skinų eitynėse dalyvavęs D.Dubickis.

V.Strokinienė nesakė, nei kiek tiksliai žmonių, kuriems buvo pareikšti įtarimai, dabar galės lengviau atsipūsti, nei kiek yra tokių, kurių atžvilgiu tyrimas tebetęsiamas. Prokurorė taip pat nepanoro atskleisti, kad bylą pagaliau numatoma perduoti teismui, mat kai kam įtarimai pareikšti visai neseniai, tad ikiteisminio tyrimo pareigūnams dar liko nemažai darbo.

Portalo žiniomis, be D.Dubickio, tyrimas nutrauktas dar 13 asmenų atžvilgiu: J.D., V.I., V.A., G.R., S.Č., M.G., K.S., V.R., A.P., M.Š., B.Š., J.L., V.S.

Bylų kruša atvėsino įkarštį

15min.lt primena, kad po pernykščių eitynių kilus tarptautiniam skandalui ir kai kuriems politikams ėmus spausti teisėsaugą, kad būtų persekiojami pernelyg patriotiškai nusiteikę jaunuoliai, prokurorai pradėjo masinius tyrimus, keletą bylų jie jau anksčiau perdavė teismui.

Viena tokių bylų subliuško – skustagalvių maršo dalyvis Paulius Peciulevičius teisme buvo visiškai išteisintas. Tuo tarpu eitynėse dalyvavusį Simoną Žeimį teismas pripažino kaltu. Kiek anksčiau dėl dalyvavimo Kovo 11-osios eitynėse tūkstantine pinigine bauda buvo nubausta  garsaus režisieriaus Donato Banionio anūkė Ona Barbora Banionytė bei dar keletas žygeivių.

Panašu, kad teisėsaugininkai sąmoninkai neskubėjo sudėti šių bylų į archyvus – kad atšaldytų šiųmečių eitynių dalyvių įkarštį siekiant kartoti pernykščius „žygdarbius“, kai žygio metu buvo ne tik dainuojamos lietuvių liaudies dainos bei skanduojama „Lietuva – lietuviams!“, bet ir kurstoma tautinė nesantaika.

Pareigūnų taktika pasiteisino – šiųmetės patriotiškai nusiteikusio jaunimo eitynės sostinės Gedimino prospektu praėjo išskirtinai korektiškai, už brandų patriotiškumą žygeivius ne sykį gyrė net policijos ir prokuratūros atstovai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min