Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už Seimo nario A.Lydekos palėpę paveldosaugininkė nubausta teisingai

Arminas Lydeka
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Arminas Lydeka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas patvirtino, kad rekonstrukcijos projektą suderinusi paveldosaugininkė nubausta pagrįstai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinio padalinio vyriaussiosios specialistės Laimos Navickienės skundą dėl tarnybinės nuobaudos panaikinimo. Valstybės tarnautoja nusižengė pritardama Seimo nario Armino Lydekos palėpės Žydų g. 4A neteisėtai rekonstrukcijai, rašoma departamento atstovės ryšiams su visuomene Aušros Dulevičiūtės-Kavaliauskienės pranešime.

KPD vyriausioji specialistė L.Navickienė nusižengė aplaidžiai atlikdama savo pareigas. Ji leido A.Lydekai rekonstruoti palėpę adresu Žydų g. 4A kaip neypatingą statinį, tokiu būdu supaprastindama projektą ir statybos darbus. Tuo tarpu pastatas Žydų g. 4A yra kultūros vertybė, kuri tvarkoma tik kaip ypatingas statinys. Kaip žinoma, ypatingam statiniui nustatomi papildomi reikalavimai, todėl visi darbai turėjo būti projektuojami ir atliekami parengus paminklosauginę ir kitas ekspertizes.

Teismas pažymėjo, kad ši bylos detalė yra labai svarbi, nes būtent „nuo statinio įvardijimo kaip neypatingu ar ypatingu statiniu, priklauso projektavimo ir statybos proceso eiga, o būtent, statinio projekto įvertinimas.“Tai galėjo iššaukti baisius padarinius, kaip, pavyzdžiui, atsitiko su griuvusia namo siena Šiaulių gatvėje.

Vertindama A.Lydekos palėpę kaip neypatingą, paveldosaugininkė nepareikalavo atlikti techninio projekto specialiosios paveldosaugos ekspertizės, nenurodė saugoti prieškarinės arkos palėpės viduje. L.Navickienė taip pat nepareikalavo imtis priemonių smarkiai įtrūkusių šio pastato sienų, ant kurių buvo įrenginėjama minėta palėpė, sutvirtinimui. Tai galėjo iššaukti dar baisesnius padarinius, kaip, pavyzdžiui, atsitiko su griuvusia namo siena Šiaulių g. 8, Vilniuje.

Šio tarnybinio nusižengimo pasekmės – nebuvo užtikrinama tinkama į Kultūros vertybių registrą įrašyto objekto apsauga, bei dėl teisės aktų nustatytų, bet KPD Vilniaus teritorinio padalinio nereikalaujamų procedūrų, neteisėtai išduotas statybos leidimas.

Todėl Kultūros paveldo departamentas skyrė L.Navickienei griežtą papeikimą, kreipėsi į Vilniaus apskrities viršininko administraciją, kuri sustabdė minėtos palėpės rekonstrukciją, kreipėsi į teismą dėl statybos leidimo panaikinimo bei įpareigojo statytoją pašalinti projekto dokumentų trūkumus. Atlikus reikalingas ekspertizes šiuo metu Žydų g. 4A namo sienos yra sutvirtintos. Taip pat bus išsaugota prieškarinė arka palėpėje.

Teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Kultūros paveldo departamento nuotr./Palėpės rekonstrukcija į butą Žydų g.
Kultūros paveldo departamento nuotr./Palėpės rekonstrukcija į butą Žydų g.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min