Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešajame sektoriuje taupymas mažesnis dėl nemažintų gydytojų ir mokytojų algų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad bendrai viešajame sektoriuje atlyginimai smunka mažiau nei privačiame dėl to, kad nebuvo mažinamos algos mokytojams ir gydytojams.

Tai ministras pirmininkas ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė reaguodamas į prezidentės Dalios Grybauskaitės kritiką, kad viešajame sektoriuje didelio taupymo kol kas nematyti.

Anot A.Kubiliaus, nesusikalbama, kokius skaičius reikia vertinti: „Kartais vieni ima vieną skaičių ir objektyvius skaičius, kiti ima kitą skaičių ir paskui kažkaip nesusikalbame, tariamai vieni kitus lyg bandome vis pakritikuoti, kad ne taip vertiname statistiką.“

Vyriausybės vadovo žodžiais, valstybės tarnautojų atlyginimai sumažėjo panašiai tiek, kiek ir privačiame sektoriuje, tačiau gydytojams ir mokytojams algos nebuvo apkarpytos.

„Valstybės tarnautojams vidutiniškai atlyginimai per metus sumažėjo beveik 10 procentų, tai yra tikrai ne mažiau nei privačiame sektoriuje. Į patį viešąjį sektorių, be valstybės tarnautojų, kuriems atlyginimai mažinami, įeina ir tokios didelės bei plačios grupės kaip, pavyzdžiui, mokytojai arba gydytojai, kuriems atlyginimai tikrai nebuvo mažinami praėjusiais metais, o tokiai grupei kaip mokytojai net išaugo“, – kalbėjo premjeras.

„Akivaizdu, kad dėl to, jog mokytojų atlyginimai didėjo, medikų atlyginimai nebuvo mažinami, bendras viešojo sektoriaus atlyginimų mažėjimas tikrai yra mažesnis nei privačiame sektoriuje, tačiau valstybės tarnyboje, už kurią atsako tiesiogiai Vyriausybė, atlyginimai buvo mažinami ir iš tiesų bendrosios išlaidos  valstybės tarnyboje buvo grąžintos į 2006 metų lygį“, – aiškino ministras pirmininkas.

Anot prezidentės, atlyginimų mažėjimas viešajame ir privačiame sektoriuose labai skiriasi. „Palyginę atlyginimų kritimą viešajame ir privačiame sektoriuje matome labai didelį skirtumą. Sumažinome etatus tik simboliškai – arba netikrai užimtų, arba nesančių darbuotojų. Didelio sumažinimo arba to krizinio taupymo viešajame sektoriuje nėra tiek daug. Kitos šalys nuėjo daug gilesniu taupymo keliu“, – interviu Lietuvos TV laidai „Savaitė“ sakė D.Grybauskaitė.Palyginę atlyginimų kritimą viešajame ir privačiame sektoriuje matome labai didelį skirtumą.

Paklausta, kokius taupymo rezervus matanti kitąmet, valstybės vadovė minėjo valstybės aparato mažinimą ir besidubliuojančių funkcijų naikinimą.

Anot D.Grybauskaitės, Lietuva turi dvi itin brangias sritis – socialinę ir sveikatos apsaugą.

„Kasmet sumos, pavyzdžiui, sveikatos sistemai, didėja, bet paslaugų kokybė ir pasitenkinimas jomis praktiškai mažėja. Mes turime daug išlaidų ir labai neefektyvias sistemas. Tai nereiškia, kad ką nors reikia karpyti ir mažinti, galime eiti struktūrinių reformų ir optimizavimo keliu“, – tvirtino valstybės vadovė. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min