Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žymiems menininkams įteiktos „Tūkstantmečio žvaigždės“

Režisieriai Eimuntas Nekrošius, Oskaras Koršunovas ir  video menininkas Deimantas Narkevičius
URM nuotr. / Režisieriai Eimuntas Nekrošius, Oskaras Koršunovas ir video menininkas Deimantas Narkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis penktadienį už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanojo teatro režisierius Eimuntą Nekrošių ir Oskarą Koršunovą bei video menininką Deimantą Narkevičių Užsienio reikalų ministerijos (URM) garbės ženklu „Tūkstantmečio žvaigždė“.

„Jūs esate tie, kurie didele dalimi simbolizuoja Lietuvą pasaulyje. Jūs esate Lietuvos pasiuntiniai“, –  URM surengtoje ceremonijoje teigė ministras.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad apdovanotųjų vardu kalbėjęs O.Koršunovas sakė, kad „kultūrininkai gražiai garsina Lietuvą, ir smagu, kai tai yra pastebima ir įvertinama“.

Nacionalinės premijos laureatai teatro režisieriai E.Nekrošius ir O.Koršunovas yra apdovanoti aukščiausiais įvairių šalių teatro apdovanojimais. Jų režisuotus spektaklius matė įvairių pasaulio šalių žiūrovai, apdovanojimais įvertino prestižinių festivalių žiuri. E.Nekrošius triskart yra pelnęs UBU premiją už geriausią užsienio pastatymą Italijoje, dvi „Auksines kaukes“ ir festivalio „Baltijskij dom“ apdovanojimą Rusijoje. O.Koršunovas, be kitų premijų, yra įvertintas Europos teatrų sąjungos apdovanojimu „Naujosios teatro realybės“ (Europe Theatre Prize for New Theatrical Realities).

Nacionalinės premijos laureatas D.Narkevičius 2008 m. apdovanotas prestižine Vincento van Gogo šiuolaikinio meno premija, kuri kas dvejus metus įteikiama sėkmingiausiai kuriantiems Europos menininkams. Jo darbai eksponuojami žymiausiuose modernaus meno muziejuose, juos yra įsigiję įvairių šalių šiuolaikinio meno muziejai ir fondai.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min