Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Agnė Zuokienė – kalta, bet baudos mokėti jai nereikės

Agnė Zuokienė
„Scanpix“ nuotr. / Agnė Zuokienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas už asmens duomenų tvarkymo pažeidimą garsiai vilnietei skyrė švelnesnę bausmę, nei numato įstatymas.

Antradienį Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas paskelbė nutarimą administracinėje byloje, kurioje atsakomybėn už asmens duomenų tvarkymo pažeidimą patraukta A.Zuokienė.

Žinomo politiko A.Zuoko žmoną teismas pripažino kalta, tačiau skyrė švelnesnę bausmę, nei numato įstatymas – tik įspėjimą. Formaliai A.Zuokienei grėsė iki 1000 litų bauda.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, protokolą A.Zuokienei surašė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, kai gavo vieno nepatenkinto vyro skundą dėl elektroninio laiškelio iš įstaigos „Azzara“, kuriame buvo prašoma paaukoti pinigų labdarai.

A.Zuokienė net ne pati siuntė laišką – ji nubausta kaip viešosios įstaigos, rengiančios projektą „Nedelsk!“, vadovė.

Teisėja Galina Taraškevič pranešė, kad A.Zuokienės kaltę įrodo byloje esanti medžiaga, papildomai duoti paaiškinimai. Anot teisėjos, administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Tuo tarpu tai, kad A.Zuokienė neteista, administracine tvarka nebausta bei išlaiko tris nepilnamečius vaikus, teismas įvertino kaip lengvinančią aplinkybę.

Be to, kaip pažymėjo teisėja G.Taraškevič, A.Zuokienė pripažino klaidą ir nuoširdžiai dėl jos gailėjosi.

Anot teisėjos, šiuo atveju A.Zuokienės griežtai bausti nėra reikalo, visiškai pakanka ir įspėjimo.

Jei pačiai A.Zuokienei toks teismo verdiktas pasirodė neteisingas, ji per 10 dienų gali pateikti skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, laiškas su prašymu skirti 225 litų paramą buvo skirtas juridiniams asmenims. Tačiau per klaidą į elektroninio pašto adresų sąrašą pakliuvo ir vieno vyro asmeninis adresas. Projektą „Nedelsk“ parengę viešosios įstaigos „Azzara“ atstovai aiškino, kad tikriausiai vyras prieš kelerius metus dalyvavo kitame projekte, kurio metu užrašė savo elektroninį adresą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min