Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beveik pusę milijono litų mokesčių nuslėpusio verslininko byla keliauja į teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
FNTT nuotr. / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai ir miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Šilalėje registruotos statybos bei remonto bendrovės vadovas kaltinamas daugiau nei 400 tūkstančių litų mokesčių nuslėpimu.

Kaip informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kaltinimai pagal 4 nusikalstamos veikos epizodus dėl apgaulingo įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymo, melagingų duomenų apie pajamas bei pelną pateikimo pareikšti bendrovės direktoriui J.M. (gim. 1956 m.).

Tyrimo metu FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad uždarojoje akcinėje bendrovėje, vykdančioje stambių valstybinių objektų (kelių savivaldybių, švietimo įstaigų, ir kt.) renovavimo darbus, 2006 m. sausio mėn.–2008 m. gruodžio mėn. laikotarpiu iš kasos išsimokėta daugiau nei 1,2 milijono litų dividendų.

Taip pat nustatyta, kad praėjusiais metais iš Šilalėje veikiančios bendrovės kasos paimti 773 tūkst. 436 litai grynųjų pinigų, tačiau bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentuose pinigų išėmimo faktai neužfiksuoti, į apskaitos registrus neįtraukti ir mokesčiai nuo jų į valstybės biudžetą nesumokėti.

Nustatyta, kad direktorius J.M., būdamas atsakingas už buhalterinės apskaitos organizavimą, klastojo visuotinių akcininkų susirinkimų protokolus apie iš pelno dividendų akcininkams skiriamas išmokas, į 2007, 2008 ir 2009 metų finansines ataskaitas įrašė neteisingus duomenis apie bendrovės trumpalaikį turtą – pinigines lėšas, kad bendrovė 2006 m. gruodžio 31 d. turėjo daugiau nei 1 milijoną litų, 2007 m. – daugiau nei 2,2 milijono litų, 2008 m. – 2,3 milijono litų. Šias suklastotas ataskaitas Šilalės bendrovė pateikė Registrų centro atitinkamam skyriui.

Taip per kelerius metus iš bendrovės kasos jos vadovas J.M. grynaisiais pinigais savo reikmėms paėmė daugiau nei 2 milijonus litų, jų išėmimo nefiksuodamas bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentuose. Tyrimo metu, atlikus ūkinės finansinės veikos tyrimą, nustatyti 409 tūkst. 635 litai nuslėptų ir į valstybės biudžetą nesumokėtų gyventojų pajamų bei privalomojo sveikatos draudimo mokesčių.

Ikiteisminio tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės į daugiau nei 560 tūkstančių litų vertės nekilnojamąjį turtą.

Pagal inkriminuojamas nusikalstamas veikas Šilalės statybų bendrovės vadovui J.M. gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šilalės apylinkės teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min