Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kur dingo teisme su Vilniaus milijonieriumi Petraičiu žadėjęs susigrumti danas? (video)

Petraičių ir dano byla
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / J.Petraitį (stovi) ir jo žmoną G.Petraitis ginantis advokatas atidžiai rengėsi posėdžiui.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Machinacijomis dėl prašmatnaus būsto kaltinama Juozo Petraičio šeima neturėjo progos akis į akį išsiaiškinti santykius su savo varžovu.

Ar leistumėte sau dvi valandas vėluoti į teismo posėdį, kuriame tikitės prisiteisti 8,5 milijono litų vertės turtą?

Danijos pilietis Andersas Bjerggaardas, kaltinantis žinomiausią mūsų šalyje Petraičių porą milijonėmis machinacijomis, ketvirtadienį būtent taip nevykusiai susiplanavo kelionę į Vilniaus apygardos teismą, kur nagrinėjamas jo prašymas sugrąžinti prašmatnų būstą sostinės Gedimino prospekte.

Jo interesams atstovaujanti advokatė Rasa Užkuraitienė teismą informavo, jog laukdama 13.30 val. turėjusio prasidėti posėdžio, 13.07 val. sulaukė savo kliento skambučio ir žinios, jog jis „dėl kelio sąlygų“ vėluoja keletą valandų ir... prašo jo palaukti.

Kaip ir iš kur A.Bjerggaardas keliavo, gynėja nepatikslino.

Teisėjas Dainius Rinkevičius iškart prasitarė, kad perspektyva posėdžiauti pasibaigus darbo dienai jo nežavi.

Atsakovu pavertė ir J.Petraitį

Kaip žinoma, Vilniaus apygardos teisme jau nuo praėjusių metų pavasario rengiamasi nagrinėti bylą, kurioje danas reikalauja buto pirkimo-pardavimo sutartį pripažinti negaliojančia.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Petraičių ir dano byla
J.Petraitis

Gedimino prospekto pradžioje, netoli Katedros aikštės esančio buto savininkė ir atsakovė šioje byloje yra J.Petraičio žmona Giedra Petraitis, o skandalingasis verslininkas į procesą buvo įtrauktas trečiuoju asmeniu. Tačiau, kaip paaiškėjo šiandien, ieškovai patikslino ieškinį ir buvusį kandidatą į mūsų šalies prezidentus J.Petraitį įvardijo kaip lygiavertį atsakovą.

A.Bjerggaardo skundo esmė – kad Petraičiai jį „išdūrė“. Anot dano, notarė Danguolė Bieliūnaitė neva padėjo Petraičiams suraityti būsto, anksčiau priklausiusį A.Bjerggaardui, netikrą pirkimo-pardavimo sutartį.

Danas tikina negavęs tų 8,5 milijono litų, kuriuos pagal sutartį jam privalėjo sumokėti pirkėjai.

Prašė sprendimo už akių

Garsieji Petraičiai akistatos su danu laukia jau nuo praėjusių metų rugsėjo, kai teismas pripažino ieškovo dalyvavimą šioje byloje būtinu.

Buvo neįsivaizduojama, kad ketvirtadienį A.Bjerggaardas, iš anksto neįspėjęs, nepasirodys posėdyje, todėl į teismą susirinko gausus būrys proceso dalyvių: abu Petraičiai, penki atvokatai, vertėja bei lemtingąją sutartį forminusi notarė (apačioje galite pamatyti filmuotą medžiagą).

Sužinojęs, kad ieškovo nėra, atsakovų advokatas netgi pareikalavo nutraukti bylinėjimąsi ir priimti teismo sprendimą už akių. „Sprendimas už akių gali būti nepalankus jūsų klientui. Taigi, bėgdami nuo vilko, galite užšokti ant meškos“, – įsikarščiavusį kolegą skubėjo nuraminti antroji kitos šalies advokatė.

Teisėjas D.Rinkevičius sutiko, kad radikalūs sprendimai ginčo išspręsti nepadės – šalys liks aklavietėje.

Kitas atsakovų pasiūlymas – tiesiog stabdyti šią bylą, mat dėl tų pačių būsto reikalų Vilniaus policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Teisėjo nesužavėjo ir šis siūlymas, juolab kai ikiteisminio tyrimo perspektyvos sunkiai prognuozuojamos. Pavyzdžiui, jei jis bus tiesiog nutrauktas, beliks graužtis dėl iššvaistyto laiko.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Petraičių ir dano byla
 „Ieškovas šioje byloje neprivalo pateikti duomenų apie jo finansinę būklę“, – įsitikinusi viena iš daną ginančių advokačių R.Užkuraitienė (dešinėje).

Paslaptinga sąskaita Liuksemburge

Dar vieną mįslę teismui užminė pats J.Petraitis, papasakojęs, jog prieš kurį laiką lankėsi Danijoje ir sužinojo apie savo varžovą įdomių dalykų. Anot milijonieriaus, danai policininkai jam prasitarė, kad „Danske“ banke Liuksemburge A.Bjerggaardas yra padėjęs panašią sumą į tą, kurią galėjo gauti už apartamentus Vilniuje. Neoficialiais duomenimis, pinigai atsidūrė sąskaitoje nurodant, kad jie gauti pardavus nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Todėl atsakovai pasiūlė teismui kreiptis į „Danske“ banką Liuksemburge ir pareikalauti informacijos apie A.Bjerggaardo ten turimas lėšas.J.Petraitis Vilniaus teismui pasakojo iš Danijos policijos sužinojęs, kad jo šeimos varžovas šioje byloje Liuksemburgo banke laiko pinigų sumą, labai panašią į sumokėtą už apartamentus.

Byloje figūruojančiai notarei atstovaujantis advokatas Valdemaras Bužinskas svarstė, jog teoriškai danas galėjo turėti „du klojimus Radviliškyje ir dar vieną Rokiškyje“, juos každada parduoti, o pinigus bet kada, nebūtinai iškart po sandorio, padėti į Liuksemburgo banką.

Todėl V.Bužinskas pritarė minčiai išsireikauti iš bankininkų duomenis, kad paties A.Bjerggaardo, esant progai, būtų galima paklausti: kokį nekilnojamąjį turtą Lietuvoje jis dar yra pardavęs ir kiek pinigų yra už tai gavęs? Tada būtų galima žiūrėti, ar, kaip sakoma, sueina galai.

Teisėjas D.Rinkevičius proceso dalyvius įspėjo, kad toks tarptautinis prašymas gali ilgai užtrukti.

Rūpinasi ieškovo privatumu

Savo ruožtu abi Danijos piliečio advokatės teismą tikino, kad ieškovas apskritai neprivalo šioje byloje atskleisti visų duomenų, susijusių su jo asmenine finansine padėtimi.

Anot teisininkių, toks prašymas pažeistų ieškovo privatumą: „Galima tik klausti, ar konkrečiai iš G.Petraitis jam buvo padarytas toks pavedimas“, – siūlė gynėjos.

Jų supratimu, jei jau prašoma duomenų apie dano lėšas, reikėtų ir atsakovų konkrečiai pasiteirauti: kada, kokią pinigų sumą ir kokiu būdu jie sumokėjo už būstą.

„Jūs teigėte, kad aš neturėjau tų pinigų, o dabar nenorite parodyti, ar jis tuos pinigus gavo. Tai jūs patys sau prieštaraujat!“, – pyktelėjo J.Petraitis.

Atsakovų gynėjas tikino, kad civilinėje byloje jo klientai neprivalo nieko įrodinėti – pagrįsti savuosius teiginius yra ieškovo pareiga. Kitaip tariant, danui siūloma pačiam įrodyti, kad 8,5 milijono litų už apartamentus jis negavo.

Kaip sumokėta už būstą?

Teisėjui lyg tarp kitko atsakovų pasiteiravus, kaip ir kada jie atsiskaitė su būsto pardavėju, Petraičių atvokatas kategoriškai pareiškė neatsakysiąs į šį klausimą. Jis sakė, kad atsakovai rengiasi gintis kitokiais būdais.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Petraičių ir dano byla
Spalvingu gyvenimu pagarsėjęs milijonierius atsinešė į teimą ryškų krepšį.

Įsiterpė J.Petraitis: „Iš mokesčių inspekcijos mes viską galime jums pateikti, pagrįsti mūsų pinigų turėjimą.“

Galų gale nutarta, kad teismas kreipsis į ikiteisminį tyrimą kuruojančią prokuratūrą, kad pasitikslintų, ar tyrėjai jau nėra nusiuntę užklausos Liuksemburgo bankininkams. Jei tai dar nepadaryta, informacijos iš banko paprašys teismas.

Tarptautinio masto verteiva?

J.Petraitis pasakojo ir daugiau savo įspūdžių iš apsilankymo Danijos policijoje. „Ten ekonominėje policijoje parašiau skundą dėl sukčiavimo. Jo suktybės tęsėsi ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje! Yra surinkti duomenys apie finansines machinacijas, kurios vyko Danijoje, Švedijoje, Rusijoje“, – apie buvusį savo partnerį pasakojo J.Petraitis, prisipažinęs, jog iki visų nesutarimų A.Bjerggaardas buvo „kaip mūsų šeimos narys“.

„Kažkaip nesiseka mums, bet galbūt kada nors pabaigsime tą bylą“, – atsiduso teisėjas D.Rinkevičius, atsisveikindamas su proceso dalyviais iki gegužės vidurio.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min