Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Rusijos gali būti pareikalauta kompensacijos pirmosios sovietų okupacijos aukos artimiesiems

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seime antradienį pateiktas rezoliucijos projektas, kuriuo siūloma Vyriausybei, minint Lietuvos pasienio policijos karininko Aleksandro Barausko žūties 70-metį, pareikalauti Rusijos išaiškinti pareigūno mirties aplinkybes, nustatytus kaltininkus nubausti bei skirti kompensaciją artimiesiems.

Antradienį bendru sutarimu pritarę rezoliucijos projektui po pateikimo ir svarstymo, balsuoti dėl rezoliucijos priėmimo parlamentarai ketina ketvirtadienį.

Rezoliucijos projekte konstatuojama, kad 2010 metų birželio 15 dieną sukanka 70 metų, kai Ūtoje į Lietuvos teritoriją įsiveržęs SSRS ginkluotųjų pajėgų būrys „užpuolė pasienio užkardą ir žvėriškai nužudė neginkluotą sargybos viršininką A.Barauską“.

„Taip SSRS pradėjo agresiją prieš Lietuvą, siekdama įbauginti visus, kas išdrįstų jai pasipriešinti. Ginkluotas Ūtos pasienio užkardos užpuolimas ir jos sargybos viršininko A.Barausko nužudymas yra vienas iš faktų, kurie paneigia sovietų skleistus prasimanymus apie tai, kad prieš Lietuvą nebuvo panaudota ginkluota jėga ir ji savo noru įsileido SSRS ginkluotąsias pajėgas“, – rašoma konservatorių parlamentarų inicijuojamame projekte.

A.Barauskas, Pasienio policijos Alytaus baro 6 rajono Ūtos sargybos viršininkas, buvo sovietų kariuomenės nužudytas 1940 metų birželio 15 dieną savo poste.

A.Barauskas įvardijamas kaip pirmoji sovietų okupacijos auka, jo vardu pavadinta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės užkarda, esanti netoli pareigūno žūties vietos.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min