Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medvedevas užsipuolė Ukrainą ir Baltijos valstybes dėl Antrojo pasaulinio karo

Ką slepia D.Medvedevas?
„Scanpix“ nuotr. / Prezidentas D.Medvedevas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Mes visi turime iš tikrųjų labai atsargiai žiūrėti į savo istoriją, ypač tais klausimais, kuriuos vienodai įvertino visas pasaulis. Negalima laužyti tų institutų, kurie buvo suformuoti po tokių tragiškų įvykių. Mes negalime perbraukti viso to, tenkindami įgeidžius vienų ar kitų valstybių, kurios yra vystymosi stadijos, formuoja savo nacionalinį identitetą, mes turime galvoti apie ateitį“, – pareiškė Rusijos prezidentas.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, kalbėdamas prieš 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios metines, sekmadienį kritikavo Ukrainą ir Baltijos valstybes už „nacių pakalikų“ šlovinimą.

„Matome tam tikras pritrenkiančias tendencijas, – interviu valstybiniam televizijos kanalui „Rossija“ sakė D.Medvedevas, kurio žodžius cituoja Kremlius. – Baltijos valstybės ir net Ukraina iš esmės skelbia buvusius nacių pakalikus savo nacionaliniais didvyriais, kovojusiais už savo valstybių išvadavimą“.

„Nors visi puikiai supranta, kas buvo, droviai nuleidžia akis, kad negadintų santykių“, – pabrėžė Rusijos prezidentas ir pavadino cinišku melu pareiškimus, kad vienoda atsakomybė už Antrąjį pasaulinį karą tenka fašistinei Vokietijai ir Sovietų Sąjungai.

Baltijos valstybės ir net Ukraina iš esmės skelbia buvusius nacių pakalikus savo nacionaliniais didvyriais, kovojusiais už savo valstybių išvadavimą...
„Šie įvykiai yra didžiausia XX amžiaus tragedija, tragedija, kuri nusinešė apie 70 milijonų žmonių gyvybes, įvairiais skaičiavimais, šis skaičius kol kas galutinai nenustatytas. Todėl jokio kitokio šių įvykių vertinimo negali būti“, – sakė D.Medvedevas kalbėdamasis su „Rossija“ laidos „Savaitės naujienos“ vedėju Jevgenijumi Revenka.

Jis pareiškė apgailestaująs, kad interpretuojant šiuos įvykius įvairiose šalyse „deja, matomas akivaizdus regresas“.

„Dar prieš 20-30 metų, net esant vadinamiesiems blokams, kurie buvo vienas kitam priešiški, aš turiu omenyje Vakarų pasaulį ir Rytus, Varšuvos sutartį ir atitinkamai NATO, visi buvo vienos nuomonės, kad fašizmas sulaukė teisingo įvertinimo, o fašistiniai nusikaltėliai, kuriuos nuteisė Niurnbergo tribunolas, – pelnytos bausmės. Tai buvo, nors ir skyrėsi ideologiniai požiūriai, ir aš tai specialiai pasakiau“, – sakė D.Medvedevas.

Dabar, pasak jo, visų lyg ir bendros vertybės, bet būna neįtikėtinų dalykų.

Maskva ne kartą kritikavo Ukrainą, Estiją, Latviją ir Lietuvą dėl siekio reabilituoti antikomunistų grupes, kurios kai kuriais atvejais kolaboravo su naciais ir vykdė žiaurius nusikaltimus žydų atžvilgiu.

D.Medvedevas taip pat užsipuolė liepą priimtą Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos rezoliuciją, kurioje smerkiami ir nacizmas, ir stalinizmas.

D.Medvedevas sakė, kad ta rezoliucija nacių Vokietija ir Stalino Sovietų Sąjunga skelbiamos „vienodai atsakingomis už Antrąjį pasaulinį karą" ir kad „tai, atleiskite, jau paprasčiausiai ciniškas melas“.

Klausimo esmė: kas pradėjo karą, kas žudė žmones ir kas gelbėjo žmones, milijonus gyvybių, kas galiausiai išgelbėjo Europą.
„Galima įvairiai žiūrėti į Sovietų Sąjungą, galima labai kritiškai žiūrėti į politinį režimą, kuris buvo Sovietų Sąjungoje, ir į tos mūsų valstybės lyderius tuo laikotarpiu .. Klausimo esmė: kas pradėjo karą, kas žudė žmones ir kas gelbėjo žmones, milijonus gyvybių, kas galiausiai išgelbėjo Europą“, – pareiškė D.Medvedevas.

Jo įsitikinimu, negalima siekiant įsiteikti kelioms šalims, perbraukti istoriją.

ESBO Parlamentinės Asamblėjos Vilniuje priimtoje rezoliucijoje, kurią pateikė slovėnas Robertas Batelli  ir Lietuvos parlamento narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, smerkiami nacizmo ir stalinizmo nusikaltimai.

Rusijos delegacijos protestus sukėlusi rezoliucija buvo priimta pritariant Europos Parlamento siūlymui paskelbti rugpjūčio 23-iąją, per kurią prieš 70 metų buvo pasirašytas Molotovo-Ribbentropo paktas, Stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo diena.

Joje pabrėžiama, kad 20 amžiuje Europos šalys išgyveno du stipriausius totalitarinius režimus – nacių ir Stalino, per kuriuos buvo vykdomas genocidas, pažeidžiamos žmogaus teisės ir laisvės, buvo daromi karo nusikaltimai ir nusikalstama žmoniškumui.

ESBO PA dokumente taip pat pareikštas didelis susirūpinimas dėl totalitarinių režimų liaupsinimo, viešo nacistinės ir stalininės praeities aukštinimo, įspėjama, kad gali stiprėti ekstremistiniai režimai, tarp jų – neonacistinis.

Antradienį minimos 70-osios nacių Vokietijos invazijos į Lenkiją metinės. 1939 metų rugsėjo 1-oji laikoma Antrojo pasaulinio karo pradžia. Mažiau nei po trijų savaičių sovietų pajėgos įsiveržė ir okupavo rytines Lenkijos dalis.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min