Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sarkozy žada pagalbą Haičio žmonėms atverčiant naują istorijos puslapį

N.Sarkozy susitikęs su kariškiais, dalyvavusiais gelbėjimo darbuose Haityje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / N.Sarkozy susitikęs su kariškiais, dalyvavusiais gelbėjimo darbuose Haityje
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nicolas Sarkozy trečiadienį lankydamasis prieš mėnesį žemės drebėjimo nuniokotame Haityje pažadėjo jo žmonėms padėti atversti naują istorijos puslapį.

„Atvykau pasakyti Haičio žmonėms ir jų vadovams, kad Prancūzija, kuri pirmoji po katastrofos atvyko į įvykio vietą, ir toliau laikysis šalia jų, kad padėtų jiems vėl susitelkti ir atversti naują laimingą puslapį jų istorijoje“, – sakė N.Sarkozy atvykęs į Port o Prensą.

„Prancūzija atliks savo pareigą, kurią nulėmė bendra šalių istorija ir draugystė su Haičiu“, – sakė N.Sarkozy, kurį pasitiko Haičio prezidentas Rene Prevalis.

Pasak R.Prevalio, „kitomis aplinkybėmis Prancūzijos Respublikos prezidento apsilankymas būtų malonus“, tačiau dabar jis sutampa su „nacionaliniu gedulu, kai mes gedime savo žuvusiųjų“. N.Sarkozy yra pirmasis Prancūzijos vadovas, atvykęs į buvusią Prancūzijos vergų koloniją po to, kai ši išsikovojo nepriklausomybę 1804 metais ir tapo pirma nepriklausoma juodaodžių respublika.

Galingas skurdžiausią šalį žemyne sukrėtęs sausio 12 dienos žemės drebėjimas pareikalavo maždaug 217 tūkstančių žmonių gyvybių, maždaug 1,2 mln. žmonių paliko be pastogės.

N. Sarkozy lydi užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneras, užjūrio teritorijų ministrė Marie Luce Penchard ir vystymosi ministras Alainas Joyandet.

Lankydamasis šioje nedidelėje, truputį daugiau nei 9 mln. gyventojų turinčioje Karibų saloje N.Sarkozy pranešė, kad Prancūzija suteiks Haičiui 326 mln. eurų paramą bei panaikins 56 mln. eurų Haičio skolą Prancūzijai.

Tačiau, pasak Prancūzijos vadovo, „Haičio gyventojams patiems reikės perimti šalies plėtrą ir atstatymą į savo rankas, ir tai galėtų virsti grynai nacionaliniu projektu“.

Prancūzijos prezidentas ketino iš sraigtasparnio apžiūrėti drebėjimo apgriautą Haičio sostinę bei kitus nukentėjusius rajonus, taip pat apsilankyti prancūzų vadovaujamoje lauko ligoninėje.

Prancūzijos pagalbos Haičiui paketą sudaro valstybės tarnybų atkūrimas, apmokant valstybės tarnautojus, ir pagalba atstatant Haitį, kaip tai numatyta JT paruoštame plane, kuris turėtų būti priimtas kovo mėnesį vyksiančioje Niujorko konferencijoje.

Port o Prenso Prancūzijos ambasadoje šalies vadovas susitiks su prancūzų gelbėtojais, nevyriausybinių organizacijų atstovas ir JT misijos pareigūnais.

Prancūzijos prezidento vizitas Haityje, kaip buvo planuota, turėjo trukti apie keturias su puse valandos ir baigtis maždaug 11 val. 30 min. vietos (18 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Tada N.Sarkozy vyks į Prancūzijos užjūrio departamentus Martiniką ir Prancūzijos Gvianą.

„Inter–American Development Bank“ duomenimis, žemės drebėjimas padarė nuo 8 iki 14 mlrd. JAV dolerių žalos šalyje, kuri ir prieš šią katastrofą buvo pati skurdžiausia Pietų ir Šiaurės Amerikose.

Daugiau nei milijonas pastogės netekusių žmonių gyvena skurdžiose aplink sostinę išsidėsčiusiose stovyklose.  Nors pagalbos darbuotojai skuba prieš liūčių sezoną išdalinti brezentą gyventojams, Jungtinių Tautų duomenimis, kol kas pastoge aprūpinta tik 272 tūkstančiai žmonių. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Šioje istorijoje Nicolas Sarkozy, Haitis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min