Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tailande uždraudė „The Economist“

Tailando įstatymai saugo karalių Bhumibolą nuo kritikos.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tailando įstatymai saugo karalių Bhumibolą nuo kritikos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tailande buvo uždraustas naujausias žurnalo „The Economist“ numeris. Taip pasielgta todėl, kad žurnale skelbiami faktai apie karališkąją Tailando šeimą galėjo supykdyti ne tik valdžią, bet ir šalies gyventojus.

Kaip rašo BBC, Tailande dirbantys žurnalo platintojai turėjo sustabdyti penktadieninio numerio platinimą, todėl, kad jame buvo išspausdintas straipsnis apie australą rašytoją, kuris buvo įkalintas dėl monarchijos įžeidimo.

Praėjusį mėnesį taip pat buvo uždraustas numeris, kuriame spausdintas straipsnis kvestionuojantis Tailando karaliaus vaidmenį visuomeniniame gyvenime.

Tailando įstatymai, kuriais apibrėžiamas valdžios įžeidimas, yra vieni iš griežčiausių visame pasaulyje.

Žurnalo „The Economist“ atstovai Azijos prenumeratoriams elektroniniu paštu išsiuntė žinutes, kuriose teigiama: „šią savaitę nuspręsta neplatinti einamojo leidinio numerio, atsižvelgiant į tai, kad jame yra rašinys, susijęs su Tailando monarchija“.

Uždraustajame numeryje buvo publikuojamas straipsnis apie Australijos rašytoją Harry Nicolaides, kuris buvo nuteistas kalėti trejus metus Tailando kalėjime už tai, kad įžeidė monarchiją.

H.Nicolaides prieš ketverius metus parašė romaną, kuriame yra trumpa pastraipa, skirta neįvardintam monarchui. Buvo parduotos tik septynios šio romano kopijos.

Autorius sutiko su tuo, kad bausmė skiriama pelnytai, tačiau teigė nežinojęs, kad tokiu būdu jis padarė nusižengimą.

H.Nicolaides yra tik vienas iš pavyzdžių, kurių vis daugėja. Vis daugiau žmonių yra kaltinami ir baudžiami, remiantis įstatymu, apibrėžiančiu Tailando valdžios įžeidimą. Tuo tarpu šalies policija ir kariuomenė bando nuslėpti bet kokias žinias, kurios atspindi antimonarchines nuotaikas.

Anot Tailando vyriausybės, karališkosios šeimos apsauga yra pagrindinis prioritetas.

Tailande pastaruoju metu buvo užblokuota 3 tūkst. tinklalapių, viena politikos aktyvistė dėl savo antimonarchinių pasisakymų lapkričio mėnesį buvo nuteista šešeriems metams kalėjimo .

Dar keletas žmonių laukia teismo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min