2010 06 21

Portugalija – Šiaurės Korėja: mušė visi, net ir Ronaldo (nuotraukos, statistika, komentarai)

Portugalijos futbolo rinktinė iškovojo kol kas įspūdingiausią pergalę Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate – G grupės rungtynėse 7:0 (1:0) sutriuškino Šiaurės Korėjos rinktinę. Po 16-os „sausų“ mėnesių vilkint nacionalinės vienuolikės marškinėlius pagaliau savo įvartį pelnė ir Cristiano Ronaldo.
C.Ronaldo įvartis
C.Ronaldo vilkėdamas Portugalijos rinktinės marškinėlius pasižymėjo po 16 mėnesių pertraukos / „Scanpix“ nuotr.

Portugalai savo sąskaitoje iki istorinio mačo su Šiaurės Korėja turėjo tik tašką – lygiosios 0:0 pirmajame ture su Dramblio Kaulo Krantu, o šiaurės korėjiečiai nė vieno – po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo brazilams.

Sutriuškinę šiaurės korėjiečius portugalai (4 tšk.) praktiškai užsitikrino vietą kitame etape, tuo tarpu Šiaurės Korėjos (0 tšk.) rinktinė prarado net ir teorines viltis žengti tolyn.

Portugalijos ir Šiaurės Korėjos rinktinių dvikova pirmadienį vyko 64,1 tūkst. sirgalių talpinančiame „Green Point“ stadione Keiptaune. Mačo arbitras – čilietis Pablo Pozo.

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos. Portugalai iš karto puolė į ataką ir jų pastangos vos neatsipirko 7 mačo minutę, kai po kampinio pirmasis prie kamuolio suskubęs portugalas Ricardo Carvalho smūgiu galva pataikė į virpstą.

Tačiau šiaurės korėjiečiai nė nesiruošė nusileisti ir atsakė keliomis pavojingomis atakomis iš eilės. Visgi pirmieji pasižymėjo portugalai. Raulis Meirelesas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į šiaurės korėjiečių ginamų vartų tinklą (29 min., 1:0).

Įmušę įvartį portugalai neatsitraukė į gynybą ir turėjo dar ne vieną pavojingą progą įvarčiui, tačiau rezultatas iki pertraukos nepasikeitė.

Portugalų persvara padvigubėjo iš karto po petraukos. Po gražios kombinacijos vienas prieš Šiaurės Korėjos vartininką iššokęs Simao gražiu smūgiu pasiuntė kamuolį R. Myong–Gukui tarp kojų (53 min., 2:0). Vos po 3 minučių rezultatas tapo triuškinantis, kai po dar vienos gražios portugalų atakos smūgiu galva pasižymėjo Hugo Almeida (56 min., 3:0).

Įvarčių liūtis „Green Point“ stadione nerimo. 60 mačo minutę C.Ronaldo prasiveržė kairiuoju atakos kraštu, atliko perdavimą į baudos aikštelę įsiveržusiam Tiago, o šis tiksliu smūgiu pelnė trečiąjį portugalų įvartį per 7 minučių atkarpą (60 min., 4:0).

71 mačo minutę vos nekrito ir penktasis įvartis į Šiaurės Korėjos vartus, bet po galingo Cristiano Ronaldo smūgio iš maždaug 25 metrų kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Portugalai ir toliau smaginosi. Po keitimo aikštelėje pasirodęs Liedsonas pasinaudojo šiaurės korėjiečių klaida gynyboje ir taip pat pelnė įvartį (81 min., 5:0).

Pačioje mačo pabaigoje krito dar du įvarčiai į visiškai pakrikusių šiaurės korėjiečių vartus – 87 minutę kuriozinį įvartį pelnė C.Ronaldo, o 88 minutę antrą kartą rungtynėse pasižymėjo Tiago (7:0).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas portugalų lyderis Cristiano Ronaldo.