Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Holivude išdalytos „Oskarų“ statulėlės (papildyta 09.10 val., nuotraukos)

Geriausia režisiere tapo Kathryn Bigelow (kairėje).
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Geriausia režisiere tapo Kathryn Bigelow (kairėje).
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį vykusioje 82-ojoje JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų ceremonijoje įteikti garbingiausi kino apdovanojimai – „Oskaro“ statulėlės.

Prieš visą aukštuomenę, susirinkusią į Holivudo „Kodak“ kino teatrą, triumfavo filmas „Išminuotojų būrys“. Jis pelnė daugiausia „Oskaro“ statulėlių, tarp kurių – ir pačią svarbiausią, t. y. geriausio kino filmo. Šio filmo režisierė Kathryn Bigelow tavo pirmąja moterimi režisiere, gavusia „Oskarą“. Mažo biudžeto, tačiau įtempto siužeto filmas apie JAV armijos išminuotojų grupę buvo aiškus favoritas, jis pelnė ir kelis kitus svarbius kino pasaulio apdovanojimus.

Geriausio filmo kategorijoje šiemet buvo nominuota daugiau nei įprasta filmų. Tarp jų – didelio populiarumo sulaukusi mokslinės fantastikos drama „Įsikūnijimas“ („Avatar“), sporto drama „Tamsioji pusė“ („The Blind Side“), režisieriaus Quentino Tarantino juodojo humoro komedija apie Antrąjį pasaulinį karą „Negarbingi šunsnukiai“ („Inglourious Basterds“) ir kino studijos „Pixar“ animacinis filmas „Aukštyn“ („Up“).

Šioje kategorijoje taip pat buvo nominuotas mokslinės fantastikos filmas „9-asis rajonas“ („District 9“), kurio veiksmas vyksta Pietų Afrikoje, filmas „Auklėjimas“ („An Education“), režisierių Joelio ir Ethano Coenų filmas „Rimtas vyras“ („A Serious Man“), recesijos realybę vaizduojanti komedija „Viskas ore“ („Up In the Air“) ir šiurpi drama „Meilutė“ („Precious“).

Pateikiame visą „Oskarų“ laureatų sąrašą:

Geriausias filmas: „Išminuotojų būrys“ („The Hurt Locker“)

Geriausias režisierius: Kathryn Bigelow už filmą „Išminuotojų būrys“ („The Hurt Locker“)

Geriausias aktorius: Jeffas Bridgesas už filmą „Pakvaišusi širdis“ („Crazy Heart“)

Geriausia aktorė: Sandra Bullock už vaidybą filme „Nematoma pusė“ („The Blind Side“)

Geriausias antrojo plano aktorius: Christopheris Waltzas už vaidybą filme „Negarbingi šunsnukiai“ („Inglourious Basterds“)

Geriausia antrojo plano aktorė: Mo'Nique už vaidybą juostoje „Meilutė“ („Precious“)

Geriausias originalus scenarijus: „Išminuotojų būrys“, scenarijaus autorius – Markas Boalas

Geriausia scenarijaus adaptacija:  „Meilutė“, scenarijaus autorius – Geoffrey Fletcheris

Geriausias animacinis filmas: „Aukštyn“ („Up“)

Geriausias filmas užsienio kalba: The Secret in Their Eyes“ (juosta, kurta Argentinoje)

Geriausia meninė režisūra: „Įsikūnijimas“ („Avatar“)

Geriausia kinematografija: „Įsikūnijimas“ („Avatar“)

Geriausias kostiumų dizainas: dizainerė Sandy Powell už filmo „The Young Victoria“ kostiumus

Geriausias grimas: filmas „Star Trek“

Geriausia originali daina: „The Weary Kind“ iš filmo „pakvaišusi širdis“ („Crazy Heart“)

Geriausias pilnametražis dokumentis filmas: „The Cove“

Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas: „Music by Prudence“

Geriausias trumpametražis animacinis filmas: „Logorama“

Geriausias trumpametražis veiksmo filmas: „The New Tenants“

Geriausi vaizdo efektai: „Įsikūnijimas“ („Avatar“)

Geriausias garso redagavimas ir „miksavimas“: „Išminuotojų būrys“

Geriausias filmo apipavidalinimas: „Įsikūnijimas“

Geriausias garso režisierius: Paulas N.J.Ottossonas, „Išminuotojų būrys“

Geriausias montažas: „Išminuotojų būrys“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min