Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvos liaudies buities muziejų kviečia amatų diena

Lietuvos liaudies buities muziejuje
Organizatorių nuotr. / Lietuvos liaudies buities muziejuje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 18 d. (nuo 10 iki 16 val.) Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks amatų, darbų ir pramogų diena.

Renginyje bus galima susipažinti su senaisiais amatais, kaimo darbais, patiems juos išbandyti. Amatininkai dirbs ne tik miestelyje, bet ir kiekvieno etnografinio regiono sodybose. Taip pat bus galima susipažinti su nematoma muziejaus darbo puse – restauratorių atgaivintais eksponatais.

Dzūkijos sodybose bus kočiojama, verpiama, žaidžiama ripka, gaminami vaikų žaislai. Nuo 12 val. renginio lankytojai galės išsimaudyti dvaro pirtyje. 19 val. prie klojimo teatro bus švenčiamas Rudens lygiadienis, pasirodys fakyrų grupė.

Aukštaitijos kaime bus malama, kūrenama dūminė krosnis, tveriama tvora, dirbs siuvėjas su mokiniais, Mičiūnų vienkiemyje bus kepama duona.

Suvalkijos sodyboje, pratęsdami senąsias amatų ir darbų tradicijas, dirbs muziejaus restauratoriai – siuvinės, adys, droš, restauruos skrynią. Veiks restauruotų eksponatų parodėlė. Kluone bus arpuojama, kuliama, šalia sodybos ariama, akėjama, kerpamos avys, plakamas dalgis.

Muziejaus miestelyje dirbs puodžiai, kalvis, skardininkas, batsiuvys, pynėja, audėja, mezgėja, iškabų darytojai. Bus galima paragauti paprastų ir „bado“ blynų, koldūnų. Pasirodys klounas.

Žemaitijoje bus veliami veltiniai, karčiamoje galėsite paskanauti kulinarinio paveldo patiekalų.

Taip pat koncertuos kaimo kapelos ir folkloro grupės. Renginio organizatoriai tikina, kad amatų diena – tai ne tik puiki proga daug sužinoti ir išmokti, bet ir pailsėti. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min