Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno zoologijos sodas – „plėšriųjų sekcijos“ akimis

A.Kulikausko darbas.
A.Kulikausko nuotr. / A.Kulikausko darbas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo rytojaus Kauno fotografijos galerijoje bus galima išvysti ką tik iš Nacionalinės dailės galerijos atkeliavusią parodą „ZOO fotografija. Kaunas. Paskutinis sovietmečio dešimtmetis“.

Anot parodos rengėjų, Kauno fotografijos galerijoje bus galima susipažinti su meniniu reiškiniu, atsiradusiu devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kuomet neformali fotografų grupė, draugų vadinta „plėšriųjų sekcija“, kartais susiburdavo Kauno zoologijos sodo fotolaboratorijoje, įrengtoje šalia plėšrūnų narvų.

Po dvidešimties nepriklausomybės metų pirmą kartą šio judėjimo autorių branduolio parengta paroda atskleidžia alternatyvių anuomet vyravusiai fotografijai idėjų ir savitos stilistikos panoramą. Kauniečiai išnaudojo fotografiją konstruktyviai veiklai – savo meninių pasaulių modeliavimui. Jie tikslingai vykdė denatūralizavimo, depsichologizavimo ir deidealizavimo programą. Nauja fotografijos leksika, išreiškianti postmodernistinę pasaulėjautą, rodė radikalų vertybių pasikeitimą ir perėjimą nuo tradicinio prie konceptualaus požiūrio į meninį objektą.

Atsiribodami nuo tiesioginių sovietinės tikrovės refleksijų ir vaizdo turinio sureikšminimo jie kalbėjo apie tai, kas slypi juose pačiuose, bandė parodyti realybę tokią, kokią žino, o ne tik mato. Tačiau dėl dominavusios lietuvių fotografijos mokyklos sampratos apie bazinius fotografijos kūrimo principus naujoji meninė banga gerą dešimtmetį išliko periferine, o vėliau buvo tiesiog pamiršta.

Galerijoje eksponuojami Arūno Kulikausko (g. 1959), Gintauto Stulgaičio (1959–2000), Visvaldo Dragūno (1955–2008), Giedriaus Liago (g. 1967) ir Sauliaus Paukščio (g. 1964) darbai yra surinkti iš autorių arba jų šeimų archyvų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min