Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Režisieriaus C.Graužinio spektakliai žiūrovų laukia užsienyje ir Lietuvoje

Scena iš spektaklio „Drąsi šalis“
Julijos Goyd nuotr. / Scena iš spektaklio „Drąsi šalis“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Režisierius Cezaris Graužinis šiuo metu dirba Graikijoje – balandžio 28 d. graikų publikai jis pristatys savo naujausią darbą – spektaklį „Žiustina – de Sadui“, sukurtą Markizo de Sado kūrinių motyvais. Lietuvos publika tuo pačių metu galės išvysti net tris šio talentingo lietuvio kūrėjo darbus.

Vilniaus Menų spaustuvėje balandžio 28 d. bus parodytas spektaklis „Drąsi šalis“, 29 d. – „Viskas arba nieko“, 30 d. – „Pasikėsinimai“.

Lietuvoje režisierius dirba su penkiais aktoriais, susibūrusiais į teatro trupę „cezario grupė“: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė ir Julius Žalakevičius. Spektaklis „Drąsi šalis“ – vienas iš įdomiausių šios kūrybinės grupės darbų, kuris remiasi pačių aktorių parašytais tekstais. Kūrybinė komanda ieškojo formų ir idėjų atskleisti Lietuvą tokią, kokią mato patys, aplink save ir pirmiausiai pradėjo nuo, žinoma, nuo savęs: savo minčių, svajonių, ateities vizijos. Taip 2006 m. paramstytas lietuviškos realybės stulpais gimė spektaklis-antidepresantas, kalbantis apie lietuvišką tapatybę su humoru ir džiaugsmu.

Balandžio 29 d. kamerinėje Menų spaustuvės Kišeninėje salėje bus rodomas spektaklis „Viskas arba nieko“. Spektaklis sukurtas pagal paties režisieriaus parašytą pjesę, kurioje prasideda kelionė po vidinį žmogaus peizažą. Čia įmanoma viskas ir drauge neįmanoma nieko, nes tas peizažas realiai neegzistuoja. Kūrėjai užduoda klausimą – kiek žmogui reikia tam, kad jis jaustųsi laimingas? Ar pakanka žmogui stogo virš galvos, stalo, kėdės, ąsočio vandens ir lango? Į grėsmingą klausimą apie žmogaus būties esmę „cezario grupė“ atsako lengvai ir su humoru. Šis spektaklis, sukurtas Menų spaustuvėje prieš metus, šiemet pakviestas ir į didžiausią pasaulyje naujosios dramaturgijos festivalį – teatro bienalę „New Plays from Europe“, vyksiančią Vokietijoje, Wiesbadene, birželio mėnesį.

Balandžio 30 d. žiūrovai turės galimybę išvysti spektaklį „Pasikėsinimai“ pagal britų dramaturgo Martino Crimpo pjesę. Pilnas ironijos ir autoironijos spektaklis pasakoja apie reklamos, viešųjų ryšių, filmų, šiuolaikinio meno kūrėjų pasaulį ir apie tai, kaip visos šios masinės informacijos priemonės simuliuoja komunikaciją ir užgožia realybę, pateikdamos begalę jos interpretacijų. Spektaklis apie žmones, kalbančius, kaip išgyvena dėl karų, vykstančių kažkur pasaulyje, dėl potvynių ar žemės drebėjimų, bet kuriuos iš esmės jaudina tik jų pačių saugumas ir nuolaidos prekybos centre.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min