Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekstremalus darbas: 540 metrų aukštyje be apsaugų (video)

Radijo antenų remontininkas lipa į bokštą.
Kadras iš „YouTube“ / Radijo antenų remontuotojas lipa į bokštą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jei manote, kad jūsų darbas yra sunkus, pažiūrėkite „Youtube“ vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota radijo antenų remontuotojo kasdienybė (vaizdo medžiagą rasite straipsnio pabaigoje).

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip radijo antenų remontuotojas kyla taisyti į 540 metrų aukštį iškeltos antenos. Maždaug į 490 metrų aukštį jį ir pagalbininką užkelia liftas, toliau tenka kopti rankomis.

Negana to, aukštyn vyras tempia 14 kilogramų sveriantį įrankių krepšį, kuris yra pritvirtintas prie virvės, apjuostos aplink liemenį.

Kopdamas į bokštą vyras nenaudoja jokių apsaugos priemonių, o apsauginį lyną su kabliu prisega tik ilsėdamasis. Kaip teigia vaizdo įrašą į svetainę įkėlęs asmuo, taip kylama greičiau ir mažiau pavargstama, tačiau tai žymiai pavojingiau.

Kadras ia YouTube/Radijo antenų remontininkas 540 metrų aukatyje.
Kadras iš „YouTube“/Radijo antenų remontuotojas 540 metrų aukštyje.

Dažnam tokiame aukštyje drebėtų kinkos, bet darbuotojas prie to jau įpratęs ir neretai žvilgteli žemyn.

Stulbinami vaizdai svetainėje „Youtube“ sukėlė diskusijų bangą.

„Tiesiog nepakartojama. Manau, kiekvienam, kas peržiūrėjo šį vaizdo įrašą, suprakaitavo delnai“, – rašo vartotojas slapyvardžiu „simondale123“.

„Jaučiu aukščio baimę (būdamas aukštai bijau nukristi), tačiau niekada dėl to nebuvo supykinę, kol pažiūrėjau šį vaizdo įrašą per visą kompiuterio ekraną. Vyrai šiame įraše ir visi, kurie dirba tokį darbą, yra verti didžiausios pagarbos“, – rašo kitas vartotojas, pasivadinęs „Rhs88“.

Tačiau „Youtube“ liko tik originalaus vaizdo įrašo kopijos, kurias įkėlė kiti vartotojai. Įrašo originalą, pavadintą „Stairway to Heaven“ (liet. laiptais į dangų), jį įkėlęs vartotojas po kelių dienų pašalino.

Tinklalapyje TheOnLineEngineer.Org vyras, vardu Russ, aiškina, jog šį vaizdo įrašą nufilmavo jo draugas.

„Jis davė man šį įrašą. Vėliau aš jam parodžiau pakoreguotą versiją (su įžanga, paaiškinimais – aut. past.), jis davė leidimą ir savaitgalį aš įkėliau jį į „Youtube“. Pirmadienį jis sulaukė skambučių iš kolegų, kurie buvo susirūpinę dėl to, kas užfiksuota vaizdo įraše. Jis gyvena mažame pasaulyje, o juk niekas nenori kąsti į ranką, kuri tave maitina. Kai kurie darbdaviai labai rūpinasi darbuotojų atsakingumu ir gali nesamdyti jo, jei manys, kad jis nesirūpina saugumu“, – trečiadienį rašo Russas.

Jo draugas paprašė išimti šį vaizdo įrašą, tą pačią dieną jis dingo iš „Youtube“. Tačiau vaizdo įrašą spėjo nukopijuoti kiti „Youtube“ vartotojai, taigi jo kopijų vėl atsirado svetainėje. Russas kelis kartus kreipėsi į „Youtube“ prašydamas pašalinti šio vaizdo įrašo kopijas.

Vyras aiškina, jog taip elgiasi tam, kad jo draugas galėtų susirasti darbą ir nufilmuoti daugiau tokių vaizdų – iš įrašo galima suprasti, jog jis yra laisvai samdomas darbininkas.

„Kai tik galėsime, įkelsime daugiau įrašų, kuriuose kopiama į bokštus. Kol kas, prašau, būkite kantrūs“, – rašoma tinklalapyje.

Nepaisant to, „Youtube“ ir kitose svetainėse dar galima rasti šio vaizdo įrašo kopijų. Štai viena jų:

 

Komentarai
Šioje istorijoje Remontas, Radijas, Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min