Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arsenalas. „Drop-shot“ montažus konstruoti taps lengviau

Inovatyvus „Spinshot“ kabliukas „drop-shot“ montažų konstravimą padarė prieinamu kiekvienam meškeriotojui
Inovatyvus „Spinshot“ kabliukas „drop-shot“ montažų konstravimą padarė prieinamu kiekvienam meškeriotojui
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau kelintą sezoną spiningininkų tarpe netyla diskusijos apie sparčiai populiarėjantį plėšriųjų žuvų gaudymo metodą, pavadintą „drop-shot“, kuriam naudojami specialūs montažai, susidedantys iš valo atkarpos, prie kurios be pavadėlių pritvirtinti kabliukai. Norint pačiam pasidaryti tokį montažą, reikia mokėti kelių gana sudėtingų mazgų rišimo technologiją, o be tam tikrų įgūdžių tai nėra taip paprasta. Antra, toks darbas – labai imlus ir lauko sąlygomis atima daug brangaus laiko. Dabar „drop-shot“ montažus namuose ar meškeriojant konstruoti taps lengviau, o, tiksliau tariant, juos galės montuoti kiekvienas, mokantis pririšti prie valo segtuką ar sukutį.

Žūklės mėgėjai renkasi čia.

Prancūzų kompanija VMC, kuri yra vienas pasaulinių meškeriojimo kabliukų gamybos lyderių, pristatė specialios konstrukcijos kabliuką „Spinshot“. Jo forma labai panaši į klasikinį kabliuką meškeriojimui „drop-shot“ metodu, tačiau kotelis labiau palenktas į priekį, o auselė  atvirkščiai – gerokai daugiau palenkta atgal. Tokia kabliuko konfigūracija reikalinga, ekspertų žodžiais tam, kad geluonis būtų nukreiptas į valą stačiu kampu. Tada ant kabliuko užvertas masalas plaukia tokioje padėtyje, kokioje būna natūraliose sąlygose, o kimbanti žuvis dažnai pasikerta pati. Tačiau tai nors ir svarbus, bet ne pagrindinis „Spinshot“ kabliuko privalumas, nes jau anksčiau japonų kompanija „Daiichi“ buvo sukonstravusi kabliuką, kurį galima buvo tvirtinti prie valo taip, kad kabliuko geluonis būtų nukreiptas į valą stačiu kampu. Šis kabliukas turi ne tik kotelį su kilpute, kuri skirta valui tvirtinti, bet ir specialią kojelę, kuria jis remiasi į valą, kad visada būtų reikiamoje, t.y. horizontalioje padėtyje. Tačiau šį kabliuką tvirtinti prie valo taip pat reikia sudėtingu mazgu, kaip ir tradicinius kabliukus su standartine ausele, o, kita vertus, jis – gana gremėzdiškas.

Naujoviškas „Spinshot“ kabliukas skiriasi nuo savo pirmtakų absliučiai paprasta ir funkcionalia konstrukcija: į tokią pat, kaip standartinių kabliukų auselę įverta ašelė iš tvirtos ir stangrios medicininės vielos. Miniatiūrinės ašelės galuose – kilputės, prie kurių paprastu „clinch“ mazgu tvirtinamas valas. Tad kabliukas tampa ne „drop-shot“ montažo detale, o jungtimi. Tad galima lengvai nustatyti reikiamus atstumus tarp kabliukų, o ne iš akies kaip tai buvo daroma anksčiau. Montažams dabar galima naudoti didesnio skersmens fluorokarboninį valą, kuris vandenyje – beveik nepastebimas. Trečias ir ypatingas naujoviškų „Spinshot“ kabliukų privalumas tas, kad jie sukasi ant minėtos ašelės ratu, todėl daug mažiau montažo plukdymo metu susukamas pagrindinis valas, o kabliukas visada yra reikiamoje padėtyje – jo geluonis nukreiptas montažo judėjimo kryptimi.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min