Po Lino Kleizos šou Lietuvos rinktinė palaužė kinus ir žengė į ketvirtfinalį (nuotraukos, komentarai, statistika)

Pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje Lietuvos nacionalinė komanda toliau neklumpa. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai aštuntfinalio rungtynėse antradienį po atkaklios kovos 78:67 įveikė Kinijos krepšininkus ir iškovojo jau šeštą pergalę iš eilės. Linas Kleiza nugalėtojams pelnė 30 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Ketvirtfinalyje lietuvių varžovas bus Argentinos komanda, kuri kitame aštuntfinalyje 93:89 įveikė brazilus.
Lietuvos rinktinė iškovojo šeštą pergalę iš eilės
Lietuvos rinktinė iškovojo šeštą pergalę iš eilės. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kinijos rinktinė nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi iniciatyvos ir nesunkiai išlaikė pranašumą iki antrojo kėlinio pabaigos. Tik po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė pademontravo tokį žaidimą, kokio iš jos ir buvo laukiama. Vienas pagrindinių pergalės kalvių buvo Linas Kleiza.

Jis nugalėtojams pelnė 30 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. 14 taškų pridėjo Martynas Gecevičius(3 tritaškiai iš 3), 11 - Mantas Kalnietis. Kinijos rinktinėje išsiskyrė Wei Liu - 21 taškas. Po 11 taškų surinko Jianlianas Yi ir Zhizhi Wangas.

Kęstutis Kemzūra: būtų neteisinga, jeigu nebūtume patekę į ketvirtfinalį (interviu po rungtynių)

Linas Kleiza: susidėjo viskas – ir laisvos dienos, ir įtampa (interviu po rungtynių)

Prieš rungtynes

Po itin sėkmingo pirmojo etapo, kuriame buvo iškovotos visos penkios pergalės, Lietuvos krepšininkai turėjo keturias laisvas dienas. Vieni svarstė, kad galbūt per daug, tačiau daugelis pritarė minčiai, kad poilsis prieš lemiamas atkrintamąsias varžybas tikrai pravers. Juolab, kad apsigydyti traumas progą turėjo Robertas Javtokas ir Simas Jasaitis.

„Šiandien sveiki visi. Kitaip negali būti. Mes einame į mūšį. Niekas neserga ir niekas niekuo nesiskundžia“, – likus kelioms valandoms iki rungtynių pradžios sakė Lietuvos komandos strategas Kęstutis Kemzūra. Pasak jo, komanda padarys viską, kad įteiktų vakar gimtadienį šventusiam Matui Kalniečiui gražią dovaną.

Komandų statistikos vidurkių palyginimas
KomandaTaškaiAtk.k.Rez.p.2 proc.3 proc.1 proc.
Lietuva78,23714,654,43368,9
Kinija7234,610,443,635,971,2

Kinijos rinktinė visas viltis deda į savo lyderį Yi Jianlianą. Trečias pagal rezultatyvumą pasaulio čempionato žaidėjas po Luiso Scola ir Kirko Penney buvo gavęs traumą, tačiau ji ne tokia rimta. Vidutiniškai 22,5 taško pelnantis ir 9,8 kamuolio atkovojantis puolėjas turėtų išbėgti į aikštę aštuntfinalyje.

„Nuolat sakau Yi, kad tai yra tavo komanda, kaip ji kažkada buvo Yao Mingo. 1,5 milijardo žmonių Kinijoje laukia, kol tu pelnysi taškus ir jis puikiai žaidžia, – apie komandos lyderį pasakojo Kinijos rinktinės treneris amerikietis Bobas Donewaldas. – Jis pasitiki savo jėgomis, prisiima atsakomybę ir šiuo metu, mano manymu, žaidžia geriausiai iš visų Turkijoje.“

1 kėlinys

Pirmą kartą prieš rungtynes Turkijoje organizatoriai paleido visą Lietuvos tautišką giesmę. Izmire priešpaskutinis stulpelis iš įrašo būdavo iškirptas.

Starto penketai: Lietuva: M.Kalnietis, J.Mačiulis, M.Pocius, L.Kleiza, R.Javtokas. Kinija: W.Liu, Sh.Wangas, Y.Sunas, J.Yi, Zh.Wangas.

1 kėlinys 1min.

Lietuvos rinktinė ataka baigiasi klaida, kinai atidaro taikliu dvitaškiu rungtynių rezultatą.

1 kėlinys 2min.

R.Javtoko metimas netaiklus, tačiau ir varžovai nepataiko. M.Kalnietis pelno tris taškus - 3:2.

1 kėlinys 3min.

Tritaškį įsūdo ir Y.Sunas - 3:5.

1 kėlinys 4min.

Kinai apsigina ir sėkmingai užbaigia ataką. K.Kemzūros auklėtiniai atsilieka 3:7.

Lietuviai prasižengia stabdydami greitą varžovų ataką. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės.

Sh.Wangas pataiko abu baudos metimus - 3:9.

1 kėlinys 5min.

Lietuvos krepšininkai kol kas neranda savo žaidimo - M.Kalnietis sužingsniuoja. Komandos apsikeičia netaikliais metimais. Dvitaškį pataiko kinai - 3:11.

L.Kleiza pelnop dvitaškį, tačiau lietuviai nesugeba apsiginti - varžovai atsako tuo pačiu.

1 kėlinys 6min.

Y.Sunas pelno du taškus su pražanga. Po jo taiklaus baudos metimo - 5:16.

1 kėlinys 7min.

M.Pocius prabyla - taiklus jo tritaškis - 8:16. Lietuvos komanda apsigina, tačiau suklyta puldami.

L.Kleiza pelno du taškus ir išprovokuoja pražangą. Po jo taiklaus baudos metimo - 11:16.

1 kėlinys 8min.

Zh.Wangas pelno dvitaškį, L.Kleiza atsako tuo pačiu - 13:18.

1 kėlinys 9min.

Lietuvos krepšininkai praleidžia Zh.Wangą krepšio link ir stabdo jį pražanga. Kinų puolėjas pataiko vieną baudos metimą. S.Jasaitis pataiso netaiklų P.Jankūno metimą iš po krepšio - 15:19.

1 kėlinys 10min.

Kinų ataka nerezultatyvi. Užsitęsusi lietuvių ataka baigiasi netaikliu T.Delininkaičio tritaškiu.

S.Jasaitis dvitaškiu mažina skirtumą iki 2 taškų, tačiau W.Liu smeigia taiklų tritaškį per rankas. Pirmas kėlinys baigiasi 17:22 kinų naudai.

2 kėlinys 1min.

T.Delininkaitis pražanga stabdo J.Yi. Šis pataiko abu baudos metimus - 17:24.

2 kėlinys 2min.

T.Delininkaitis nepataiko tritaškio, tačiau  ir greita varžovų ataka baigiasi nesėkmingai. Dar kartą metęs T.Delininkaits galiausiai pataiko tritaškį - 20:24.

J.Yi krauna kamuolį iš viršaus. R.Javtokas nesugebėjo įkrauti kamuolio iš viršaus ir prarado kamuolį.

2 kėlinys 3min.

Y.Sunas didina kinų pranašumą tritaškiu, tuo pačiu atsako ir M.Kalnietis - 23:29.

M.Kalnietis mėgina prikelti lietuvius greitu prasiveržimu, tačiau jo reidą varžovai stabdo prasižengdami. Įžaidėjas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų - 24:29.

2 kėlinys 4min.

Kibiau gintis pradėję Lietuvos krepšininkai didina žaidimo tempą. L.Kleiza ptaiko dvitaškį, tačiau tuo pačiu atsako ir varžovai - 26:31.

2 kėlinys 5min.

L.Kleiza siautėja po varžovu krepšiu. Po jo dvitaškio ir M.Kalniečio taiklių baudos metimų skirtumas minimalus - 30:31.

Lietuviai mėgina spausti varžovus. Tai duoda rezulotatą. Po R.Javtoko dvitaškio Lietuva išsiveržia į priekį 32:31.

2 kėlinys 7min.

J.Mačiulis prameta tritaškį. M.Gecevičius pataiko tolimą dvitaškį. Lietuviai sėkmingai ginasi. M.Kalnietis pataiko du taškus iš po krepšio - 36:31 priekyje mūsų šalies rinktinė.

2 kėlinys 8min.

Po minutės pertraukėlės kinai smeigia taiklų tritaškį. M.Gecevičius stabdomas pražanga. Gynėjas pataiko abu baudos metimus - 38:34.

2 kėlinys 9min.

Kinai randa spragų lietuvių gynyboje ir mažina skirtumą, tačiau M.Gecevičius pataiko tris taškus. Z.Wangas pelno du taškus - 41:38.

2 kėlinys 10min.

Kinai klysta puldami, M.Kalnietis prameta nuo trijų taškų linijos. Varžovų ataka netaikli, o L.Kleiza puskabliu didina skirtumą - 43:38.

Paskutinė kinų ataka baigiasi taikliu dvitaškiu. Po dviejų kėlinių Lietuvos nacionalinė komanda pirmauja 43:40. Mūsų šalies komandoje rezultatyviausiai žaidžia Linas Kleiza ir Mantas Kalnietis. Jų sąskaitose 13 ir 11 taškų. Kinijos rinktinėje trys krepšininkai surinko po 9 taškus - Wei Liu, Yue Sunas ir Zhizhi Wangas.

3 kėlinys 1min.

R.Javtokas taikliu dvitaškiu pradeda trečią kėlinį. Lietuviai perima kamuolį, L.Kleizos ir J.Mačiulio metimai netaiklūs.

3 kėlinys 2min.

Kinai smeigia tritaškį ir mažina skirtumą - 45:43.

3 kėlinys 3min.

Dar du taškus pridededa J.Yi. Rezultatas tampa lygus, tačiau netrukus tritaškiu lietuvius į priekį vėl išveda M.Gecevičius - 48:45.

3 kėlinys 4min.

M.Gecevičiaus dvitaškis netaiklus, o kinai pataiko tritaškį - 48:48.

3 kėlinys 5min.

M.Gecevičius smeigia taiklų tritaškį. Atrodo, snaiperis atgavo pasitikėjimą savo jėgomis. L.Kleiza dvitaškiu didina lietuvių pranašumą - 53:48.

3 kėlinys 6min.

L.Kleiza nesustabdomas - dar vienas jo taiklus dvitaškis. Kinų puolimo mašina stringa - 55:48.

3 kėlinys 7min.

P.Jankūnas prideda dvitaškį, kinų treneris prašo minutės pertraukėlės - 57:48.

3 kėlinys 8min.

Lietuviai sėkmingai apsigina, M.Pocius didina skirtumą iki 11 taškų - 59:48.

3 kėlinys 9min.

Kinų taškų badą vienu taikliu baudos metimu nutrauka S.Wangas. P.Jankūnas pataiko dvitaškį ir išprovokuoja pražangą. Baudos metimas taiklus. Lietuviai pirmauja 62:49.

3 kėlinys 10min.

Kinai mažina skirtumą dviem taikliais baudų metimais. M.Pocius individualiu reidu išdrasko varžovų gynybą ir pelno du taškus - 64:51.

Komandos apsikeičia netaikliais metimais. Po trijų kėlinių K.Kemzūros auklėtiniai pirmauja 64:51.

4 kėlinys 1min.

Kieta lietuvių gynyba ir toliau neįkandama varžovams. Iš po krepšio prameta P.Jankūnas.

4 kėlinys 2min.

L.Kleiza pelno du taškus ir didina lietuvių pranašumą 66:51.

Kinai šaudo pro šalį, S.Jasaitis triskart kartoja savo metimą, bet nepataiko. Kina vėl klysta.

4 kėlinys 3min.

S.Wangas pelno du taškus - 66:53.

4 kėlinys 4min.

Komandos apsikeičia nerezultatyviomis atakomis. J.Yi krauna kamuolį iš viršaus - 66:55.

M.Kalnietis nepataiko dvitaškio, varžovų atsakas - dar du taškai - 66:57. Minutės pertraukėlė.

4 kėlinys 5min.

J.Mačiulis klysta perduodamas kamuolį, kinai mažina skirtuma taikliu tritaškiu - 66:60.

L.Kleiza imasi iniciatyvos, jį stabdo prasižengdami. Puolėjas pataiko vieną baudos metimą iš dviejų - 67:60.

4 kėlinys 6min.

Kinai randa skylių lietuvių gynyboje - pelno dar du taškus. L.Kleiza atsako tuo pačiu - 69:62.

4 kėlinys 7min.

Lietuviai perima kamuolį, L.Kleiza dar didina skirtumą dviem taškais - 71:62.

Sh.Wangas pataiko du baudos metimus ir kinai vėl kvėpuoja mūsų šalies rinktinei į nugarą. M.Kalnietis nuo trijų taškų linijos netaiklus.

4 kėlinys 8min.

Lietuvos rinktinė apsigina, L.Kleiza nieko nelaukdamas pelno du taškus iš vidutinio nuotolio - 73:64.

4 kėlinys 9min.

J.Yi pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. L.Kleiza ir toliau neprameta - po jo dvitaškio 75:65.

4 kėlinys 10min.

L.Kleiza tęsia savo šou. Po jo dvitaškio 77:65.

M.Gecevičius pataiko vieną baudos metimą iš dviejų - 78:65.

M.Kalnietis prameta iš po krepšio. Kinai pataiko du baudos metimus - 78:67. Arenoje sirgaliai skanduoja "Kleiza, Kleiza". PERGALĖ!