Lietuvos rinktinė nušlavė nuo kelio patyrusius argentiniečius ir pateko į pusfinalį (nuotraukos, komentarai, statistika)

Lietuvos nacionalinė komanda tęsia sensacingai pergalingą žygį Turkijoje. Pasaulio krepšinio čempionato paskutinėse ketvirtfinalio rungtynėse Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 104:85 (28:18, 22:12, 35:23, 19:32) nugalėjo Argentinos komandą ir pusfinalyje susigrums su JAV krepšininkais.
S.Jasaitis ir P.Jankūnas
Lietuva pratęsė įspūdingą pergalių seriją Turkijoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Statistika

Septintą pergalę iš eilės iškovojusi Lietuvos rinktinė su kaupu revanšavosi už pralaimėjimą Argentinos rinktinei 2008 metų Pekino olimpiadoje rungtynėse dėl bronzos medalių. Pasaulio čempionato Turkijoje ketvirtfinalyje triuškinamą pergalę iškovoję lietuviai paliko argentiniečiams galimybę kovoti tik dėl 5–8 vietų.

Kęstutis Kemzūra: nenorėjau visko palikti spręsti pabaigoje

Paulius Jankūnas: „Esame ketvertuke. Nuostabus jausmas...“

Aukščiausiai pasaulio čempionatuose Lietuvos rinktinė buvo pakilusi iki 7 vietos (1998 ir 2006 metais). Šįmet jauna ir ambicinga mūsų šalies komanda atvertė naują istorijos puslapį – pateko tarp keturių stipriausių planetos rinktinių ir turi galimybę iškovoti medalius.

Nugalėtojams 19 taškų pelnė Simas Jasaitis, 17 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Linas Kleiza. Po 16 taškų pelnė Martynas Pocius ir Tomas Delininkaitis, po 12 – Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis. Argentinos komandoje išsiskyrė Carlosas Delfino – 25 taškai. 13 taškų pridėjo Luisas Scola, 11 – Hernanas Jasenas.

Prieš rungtynes

Paskutinį kartą abiejų komandų keliai buvo susikirtę Pekino olimpinėse žaidynėse prieš dvejus metus. Tuomet abi rinktinės pasidalijo po pergalę. Grupės etape 79:75 laimėjo lietuviai, tačiau kovoje dėl bronzos medalių 87:75 triumfavo argentiniečiai.

„Kausis tiek varžovai, tiek mes. Niekas nieko lengvai neatiduos. Sunku kalbėti prieš rungtynes apie privalumus. Reikia juos pademonstruoti aikštėje“, – prieš ketvirtfinalį kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas Kęstutis Kemzūra.

Vidutiniškai per rungtynes 30,3 taško pelnantis L.Scola tvirtino, kad laukia nepaprasta dvikova: „ Dvi šalys – Argentina ir Lietuva – visuomet sukuria gerą atmosferą krepšinio aikštėje. Bus daug spalvų arenoje ir žaisti turėtų būti labai smagu.“

Komandų statistikos vidurkių palyginimas
KomandaTšk.Atk.k.Rez.p.2 proc.3 proc.1 proc.Kl.
Lietuva78,239,21452,633,169,513,7
Argentina84,333,816,255,738,374,610,7

„Turime žaisti protingai, ilgai kontroliuoti kamuolį, nenorime įsivelti į greitą žaidimą. Stengsimės išnaudoti savo stipriąsias puses. Patirtis labai svarbi ketvirtfinalyje“, – savo komandos privalumą įvardijo Argentinos rinktinės treneris Sergio Hernandezas.

1 kėlinys

Starto penketai: Lietuva: M.Kalnietis, M.Pocius, S.Jasaitis, L.Kleiza, R.Javtokas. Argentina: L.Scola, P.Prigioni, F.Oberto, C.Delfino, H.Jasenas.

1 kėlinys 2min.

Pirmuosius taškus pelno L.Scola, tačiau M.Kalnietis smeigia taiklų tritaškį. Po C.Delfino dvitaškio lietuviai atsilieka 3:4.

1 kėlinys 3min.

C.Delfino lengvai pelno taškus iš po krepšio, draskyti varžovų gynybą mėgina M.Kalnietis. Po jo taiklų baudų metimų - 5:6.

M.Kalnietis dvitaškiu persveria rezultatą Lietuvos rinktinės naudai - 7:6.

1 kėlinys 4min.

Komandos apsikeičia rezultatyviomis atakomis - 9:8.

1 kėlinys 6min.

Kol kas C.Delfino sunkiai stabdomas. M.Pocius smeigia tritaškį - 12:10.

S.Jasaitis pataiko dar vieną tritaškį, P.Jankūnas pataiso netaiklų M.Pociaus metimą ir lietuviai didina savo pranašumą 17:10.

1 kėlinys 8min.

Po minutės pertraukėlės lietuviai suaktyvina gynybą dar labiau. F.Oberto pelno dvitaškį. Tuo pačiu atsako J.Mačiulis.

J.Mačiulis perima kamuolį ir pelno dar du taškus - 21:12.

1 kėlinys 9min.

H.Jasenas penkiais taškais iš eilės tirpdo Lietuvos rinktinės pranašumą - 21:17.

T.Delininkaitis smeigia tritaškį - 24:17.

1 kėlinys 10min.

P.Jankūnas pataiko sudėtingą metimą per dviejų varžovų rankas - 26:17.

L.Scola pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. T.Delininkaitis praneria pro varžovus ir pelno du taškus. Pirmą kėlinį Kęstučio Kemzūros auklėtiniai laimi 28:18.

2 kėlinys 1min.

T.Delininkaitis išprovokuoja pražangą, bet pataiko vieną baudos metimą iš trijų - 29:18.

2 kėlinys 2min.

Puikiai gindamiesi lietuviai priverčia klysti varžovus. L.Scola pelno dvitaškį - 29:20.

R.Seibutis blokuoja varžovo metimą. T.Delininkaitis pelno du taškus su pražanga. Po taiklaus baudos metimo Lietuvos rinktinė pirmauja 32:20.

2 kėlinys 3min.

S.Jasaitis pataiko nuo trijų taškų linijos - 35:20.

2 kėlinys 4min.

C.Delfino pelno du taškus, o S.Jasaitis užsidirba nesportinę pražangą, mėgindamas sustabdyti P.Prigionį. Pastarasis pataiko abu baudų metimus - 35:24.

2 kėlinys 5min.

Argentiniečiai mėgina greičiau žaisti. L.Kleiza smeigia taiklų tritaškį  - 38:24. Argentiniečiai prašo minutės pertraukėlės.

2 kėlinys 7min.

Argentiniečiai pelno keturis taškus iš eilės ir mažina skirtumą - 38:28.

2 kėlinys 8min.

S.Jasaitis ir J.Mačiulis pataiko po tritaškį ir didina skirtumą - 44:28. Argentiniečiai pasimetę - sužingsniuoja.

L.Kleiza prasiveržia ir pelno du taškus. Persvara rekordinė - 18 taškų - 46:28.

2 kėlinys 10min.

H.Jasenas nutraukia Argentinos rinktinė taškų badą - 46:30. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės.

L.Kleiza pelno du taškus iš po krepšio. Paskutinė kėlinio sekundę L.Kleizos netaiklų metimą pataiso M.Kalnietis. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmauja 50:30.

Lietuvos rinktinėje trys krepšininkai surinko po 9 taškus - M.Kalnietis, T.Delininkaitis ir S.Jasaitis. Argentinos komandoje 8 taškus pelnė C.Delfino, po 7 - L.Scola ir H.Jasenas.

3 kėlinys 1min.

M.Kalnietis taikliu tritaškiu didina lietuvių pranašumą - 53:30. Netrukus M.Pocius krauna kamuolį iš viršaus. Rezultatas tampa triuškinamas - 55:30.

3 kėlinys 3min.

S.Jasaitis pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. Komandas skiria 26 taškai - 56:30.

R.Javtokas stabdydamas L.Scola prasižengia trečią kartą.  Abu baudos metimus varžovų lyderis pataiko.

3 kėlinys 4min.

L.Scola pelno dar du taškus, tačiau M.Pocius smeigia tritaškį.  Po dar dviejų M.Pociaus taškų - 61:34.

3 kėlinys 5min.

C.Delfino pelno du taškus. P.Jankūnas pataiso netaiklų S.Jasaičio tritaškį. S.Jasaitis laisvas meta ir pataiko tritaškį. Komandas skiria 30 taškų - 66:36 !!!

3 kėlinys 6min.

P.Prigioni pelno penkis taškus iš eilės - 66:41.

L.Kleiza pataiso netaiklų J.Mačiulio tritaškį. C.Delfino smeigia taiklų tritaškį - 68:44.

3 kėlinys 7min.

L.Kleiza siautėja po krepšiu, tačiau į jo dvitaškį trim taškais atsako argentiniečiai - 70:47.

3 kėlinys 8min.

M.Pocius pataiko abu baudų metimus. Minutės pertraukėlės prašo K.Kemzūra - 72:47.

L.Scola pataiko iš po krepšio, C.Delfino sumeta du baudų metimus - 72:51.

3 kėlinys 9min.

L.Kleiza turi daug erdvės - pataiko du taškus. T.Delininkaitis išprovokuoja pražangą. Po jo taiklių baudų metimų - 76:51.

Argentiniečiai prasižengia, J.Mačiulis vienu taikliu baudos metimu didina pranašumą - 77:51.

J.Mačiulis pelno du taškus su pražanga. Baudos metimas taiklius - 80:51.

3 kėlinys 10min.

C.Delfino praneria po krepšiu ir pelno du taškus. Tą patį padaro P.Jankūnas. T.Delininkaitis smeigia tris taškus. Lietuviai po trijų kėlinių pirmauja 32 taškais - 85:53!

4 kėlinys 1min.

Argentiniečiai skirtumą mažina vienu baudos metimu.

4 kėlinys 3min.

Argentinos rinktinė pelno keturis taškus iš eilės, K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės - 85:58.

4 kėlinys 4min.

P.Jankūnas krauna kamuolį iš viršaus.  Argentinos rinktinės strategas pasodino ant suolo L.Scola. Po taiklaus argentiniečių tritaškio - 87:61.

C.Delfino pataiko abu baudos metimus, o po to dar pataiko dvitaškį - 87:65.

4 kėlinys 5min.

L.Kleiza pameta kamuolį. C.Delfino stabdomas pražanga. ir sumeta abu baudų metimus. Skirtumas mažėja iki 20 taškų - 87:67. Atsigauna argentiniečių sirgaliai.

4 kėlinys 6min.

L.Kleiza pelno du taškus. Komandos apsikeičia klaidomis - 89:67.

4 kėlinys 7min.

Argentiniečiai pelno du taškus, aikštėje žaidimas truputį chaotiškas. L.Kleiza pataiko abu baudų metimus - 91:69.

Argentiniečiai pataiko du baudų metimus ir ima spausti. M.Pociaus tritaškis labai netaiklus. Po dar dviejų argentiniečių baudų metimų - 91:73.

4 kėlinys 8min.

J.Mačiulis pataiko vieną baudos metimą iš dviejų, varžovai atsako taikliu dvitaškiu. Po S.Jasaičio abiejų taiklių baudos metimų - 94:75.

C.Delfino mažina skirtumą dviem taikliais baudų metimais. M.Pocius atsako dviem taškais iš po krepšio. Krepšinis tampa atviras - varžovai pelno dar du taškus - 96:79.

4 kėlinys 9min.

Sirgaliai traukia "Mes laimėjom". S.Jasaitis taiklus iš vidutinio nuotolio. Varžovai atsako tuo pačiu - 98:81.

4 kėlinys 10min.

T.Delininkaitis pataiko abu baudų metimus - 100:81!

C.Delfino tęsia savo šou ketvirtame kėlinyje. S.Jasaitis krauna kamuolį iš viršaus - 102:83.

Argentiniečių taiklūs abu baudų metimai. Lietuvos sirgaliai skanduoja "Ačiū". P.Jankūnas pelno du taškus. PERGALĖ!!!