Turkijos krepšininkai neturėjo vargo su prancūzais (statistika, komentarai)

Pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje ketvirtose aštuntfinalio rungtynėse sekmadienį Turkijos rinktinė įtikinamai 95:77 (19:14, 24:14, 28:17, 24:32) įveikė Prancūzijos krepšininkus ir ketvirtfinalyje susigrums su Slovėnijos nacionaline komanda.
H.Turkoglu buvo sunku stabdyti
H.Turkoglu buvo sunku stabdyti. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasaulio čempionato šeimininkai turkai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi iniciatyvos. Palaikomi triukšmingų savų sirgalių pilnutėlėje apie 16 tūkst. žiūrovų talpinančioje Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje Bogdano Tanjevičiaus auklėtiniai žaidė kaip iš natų ir įpusėjus dvikovai susikrovė 15 taškų pranašumą – 43:28. Prancūzai nerado būdų, kaip įveikti varžovų aikštės gynybą.

Po pertraukos turnyro šeimininkai spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį triuškinamu 25 taškų skirtumu – 53:28. Prancūzijos krepšininkų pastangos atsitiesti buvo bergždžios – varžovai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Įpusėjus ketvirtam kėliniui komandas skyrė 28 taškai – 80:52.  Prancūzai pabaigoje šiek tiek sumažino skirtumą, tačiau turkai šventė užtikrintą pergalę.

Pagrindinis pergalės kalvis buvo Hidaetas Turkoglu. Turkų lyderio sąskaitoje – 20 taškų. 17 taškų pridėjo Sinanas Guleras, 10 – Omeras Ašikas. Prancūzijos rinktinėje išsiskyrė Borisas Diaw ir  Nando De Colo. Jie pelnė atitinkamai 21 ir 15 taškų. Nicolas Batumas pridėjo 11 taškų. 2006 metų pasaulio čempionate prancūzai buvo užėmę penktą vietą.