Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ginčytinos sportavimo taisyklės

Pradėję sportuoti susiduriame su abejotinomis nerašytomis taisyklėmis, kurios gali išmušti iš vėžių ir seniai sportuojančiuosius.
Sportavimo taisyklės
Sportavimo taisyklės / Janelle Howen, Flickr.com

Tempimo pratimai tik po treniruotės

Šie pratimai atpalaiduoja raumenis, tad daugumoje sporto klubų tampytis rekomenduojama tik pasportavus. Iš tikrųjų tempimo pratimus reiktų atlikti ir prieš, ir po, ir treniruočių metu. Tik kiekvienu sportavimo etapu reikia atlikti skirtingus tempimo pratimų kompleksus. Po kardiotreniruotės užsiėmimo pradžioje reikalingas lengvas pratampymas, kuris stimuliuoja kraujotaką, didina ištvermę ir paruošia intensyvesnei treniruotei. Pagrindinės treniruotės metu tempimo pratimai reikalingi pagerinti deguonies patekimą į raumenis. Ilgas tempimo ir atpalaidavimo pratimų kompleksas rekomenduojamas po treniruotės.

Norint sulieknėti, nevalgyti dvi valandas po treniruotės

Kad po jėgos treniruočių riebalai ir toliau tirptų, reikėtų dar porą valandų neduoti jokių „degalų“ organizmui. Yra tiesos. Tačiau problema yra ta, kad „dega“ visų pirma raumenys. Po jėgos treniruotės atsiveria taip vadinamas „anabolinis langas“. Tai būsena, kai energijos ištekliai išnaudoti, o dėl maisto trūkumo raumenys nėra auginami. Šiuo metu netgi tiems, kurių tikslas sulieknėti, o ne auginti raumenų masę, reikalinga paprastų angliavandenių porcija, pavyzdžiui, obuolys, o po valandos rekomenduojama suvalgyti baltymų ir ląstelienos (vištienos krūtinėlės, žuvies, kiaušinio baltymo ar daržovių).

Nevalgyti po 18 valandos

Dauguma mano, kad efektyviausias būdas sulieknėti – nevalgyti po 18 valandos. Vakare maisto medžiagų apykaita sulėtėja, todėl vakariniai užkandžiavimai iš tiesų turi įtakos svorio priaugimui. Tačiau laiko juostos, kada priaugama papildomo kilogramų, nėra. Tai tik stereotipas.

Tiesa yra ta, kad negalima valgyti likus 3-4 valandoms iki miego. Tačiau jei jūs esate „naktinis paukštis“ ir nesuspėjate grįžti namo iki 18 valandos, tai nereiškia, kad jums reikia marintis badu. Šiuo atveju organizme pradeda gamintis streso hormonas – kortizolis, ardantis raumenų audinius. O raumenų masės netekti nevertėtų.

Negerti vandens treniruotės metu

Kalbama, kad išgeras vanduo treniruotės metu apsunkina širdies darbą, kuri ir taip patiria didelį fizinį krūvį. Tačiau dabartiniai sporto treneriai teigia, kad būtina gerti treniruojantis: intensyvių treniruočių metu netenkama labai daug skysčių, o dehidratacija turi neigiamos įtakos visam organizmui. Vanduo turi būti švarus ir negazuotas. Tiesa, gerti litrais tikrai nereikėtų – užtenka gerti mažais gurkšneliais.

Nori sulieknėti – užsiimk kardiotreniruotėmis

Iš dalies tai tiesa: kardiotraniruotės iš tiesų padeda atsikratyti riebalų masės. Tačiau tik sportuojant protingai. Jei aukšto intensyvumo kardiotreniruotėmis užsiimsite kasdien, organizmui bus stresas ir sulauksite neigiamo rezultato. Svoris gali pradėti kristi raumenų dėka, nes būtent raumenys pasisemia iš organizmo daug energijos stresinėse situacijose. Per savaitę užtenka 2-3 kardiotreniruočių, ypač jei dirbate ir neturite laiko sporto klubui.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius