-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti apie bėgimą

Vienas iš paprasčiausių ir tuo pačiu efektyviausių sportavimo būdų – tai bėgimas. Jis palaiko organizmo funkcijas, stiprina širdies veiklą, raumenis ir imunitetą, užkerta kelią celiulitui ir depresijai. Be to, mokslininkai teigia, kad bėgiojantys yra protingesni.
Bėgimas
Bėgimas / Davidd, Flickr.com
Temos: 2 Pulsas Bėgimas

Bėgimo metu keičiasi deguonies ir biocheminė kraujo sudėtis, o tai mažina onkologinių ligų riziką. Bėgimas puiki profilaktika nuo galvos skausmo ir nemigos. Bėgimas sulėtina organizmo senėjimo procesus, didina ištvermę ir darbingumą.

O štai taisyklės, kurių reikėtų laikytis kiekvienam bėgikui.

Pirma – nepersistenkite

Dažniausiai bėgioti pradedama norint sulieknėti. Ir, žinoma, norisi sulaukti kuo greičiau džiuginančio rezultato. Pirmomis dienomis bėgikai būna nusiteikę gana optimistiškai ir išsikelia sau per didelius tikslus, t.y. atlieka per didelius fizinius krūvius. Tačiau proporcingai didėjančiam raumenų skausmui mažėja entuziazmas. Ir štai praėjo savaitė, raumenis skauda, o rezultato – nėra.

Pradedantiesiems patariama ėjimą keisti bėgimu: minutę bėgate, minutę einate. Beje, vaikščiojimas yra taip pat naudinga aktyvi veikla. Kai kuriais atvejais bėgioti yra draudžiama, o štai vaikščioti – rekomenduojama. Atminkite, kad norint pasiekti gerų rezultatų, kiekvieną dieną reikia vaikščioti bent pusvalandį.

Antra – pirmą mėnesį gali padidėti apimtys

Lygiai taip pat, kaip ir apetitas. Nereikia stebėtis: organizmas prisitaiko prie naujų sąlygų, kai išeikvojama vis daugiau energijos. Dėl to nereikia pulti į paniką – per mėnesį raumenys susinormalizuos. Be to, kadangi organizme atsiranda daugiau raumenų nei riebalų masės, svoris gali padidėti.

Po pirmo mėnesio nevertėtų mesti treniruočių. Tai galioja ne tik tiems, kas pradėjo bėgioti, bet ir visiems pradėjusiems sportuoti: vos organizmas prisitaikė prie kito mitybos ir energijos eikvojimo režimo, o jūs mažinate apimtis. Nieko gero iš to nebus.

Trečia – treniruočių laikas individualus

Yra tik viena universali taisyklė: kad ir ką darote, viską turite daryti su malonumu. Tai galioja bet kokiam sportui, taip pat ir bėgiojimui. Pasirinkite jums tinkamą periodiškumą – kiekvieną dieną arba dukart per savaitę. Svarbiausiai – šį ritmą ir išlaikykite. Jei kartais turite reikalų ir neišbėgate, tuomet nereikėtų pernelyg graužtis.

Jei norite bėgioti dėl savo sveikatos, lygiu tempu bėkite 30-60 minučių 2-3 kartus per savaitę. Naujokai gali pradėti nuo 15-20 minučių ir vis didinti šį laiką. Organizmas turi priprasti prie didinamo krūvio.

Ketvirta – stebėkite pulsą

Priklausomai nuo amžiaus ir kūno svorio, pulsas turi būti nuo 120 iki 150 dūžių per minutę. Kuo jūs jaunesni, tuo pulsas turi būti aukštesnis. Geriausiai, jei prieš tai pasikonsultuotumėte su savo gydytoju ar asmeniniu treneriu.

Penkta – mankšta

Prieš bėgant atlikite mankštą: pratampykite raumenis, atlikite keletą nesudėtingų pratimų. Be šių procedūrų, kurios kartais atrodo bereikšmės, raumenys praranda elastingumą, o jūs vietoje lengvumo ir laisvės, pajusite įtampą.

Gero vėjo!

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius