Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki efektyvūs būdai greičiau užmigti

Kaip užmigti?
Alu Chichi, Flickr.com / Kaip užmigti?
Šaltinis: Žvalus.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pastovus miego trūkumas iššaukia problemas su sveikata, taip pat mažina imunitetą ir darbingumą.

Šiuolaikiniams žmonėms vis trūksta miego, ir būdami nervingi jie priima neteisingus sprendimus. Taip pat miego trūkumas trikdo darbo kokybę, žmogus dažnai pamiršta būtinus darbus, įvairias smulkmenas, jis sunkiai susidoroja su kasdieniniu stresu.

Pastebėta, kad neišsimiegantys žmonės gerokai dažniau peršąla, jiems sutrinka medžiagų apykaita, lengviau priauga antsvorio, padidėja diabeto ir širdies ligų rizika.

Laikykitės šių penkių taisyklių ir užmigsite greičiau!

Sugalvokite ritualą prieš miegą

Jei turėsite nustatytą ritualą, organizmas labai greitai nusiteiks miegui. Norėdami pasiekti geriausio efekto, būtinai šį ritualą kartokite kiekvieną dieną. Tai gali būti atpalaiduojanti vonia arba knygos skaitymas, ramios muzikos klausimas. Beje, miegamajame turi būti vėsus ir gaivus oras. Todėl prieš miegą tiesiog būtinai išvėdinti kambarį. Pasirūpinkite ir tamsiomis užuolaidomis.

Nenaudokite telefono kaip žadintuvo

Technikos progresas nestovi vietoje, tačiau laikyti telefoną ten, kur miegate, nerekomenduojama. Visų pirma, juk vis tikrinatės, ar niekas neparašė žinutės, kas naujo socialiniuose tinkluose, žiūrite nuotraukas ir įvairius vaizdelius. Miegamasis yra skirtas tik miegui, meilei ir daugiau niekam. Ir nesiteisinkite, kad neturite įprasto žadintuvo – galima įsigyti ir patį pigiausią iš jų.

Kvėpuokite giliai!

Ne visiems pavyksta visiškai atsipalaiduoti lovoje po sunkios darbo dienos. Tyrimais įrodyta, kad kvėpavimo pratimai ir gilus kvėpavimas prieš miegą leidžia žmogui atsipalaiduoti. Kai žmogus pradeda kvėpuoti giliau, jo širdies ritmas nurimsta, sumažėja kraujo spaudimas.

Kaip teisingai giliai kvėpuoti? Įsivaizduokite, kad į plaučius traukiate krištolo skaidrumo orą, kuris juda jūsų kūnu, valydamas visus organus ir organizmo ląsteles. O iškvėpdami įsivaizduokite, kad šiuo metu iš organizmo išvalomi visi toksinai, visos ligos ir negatyvūs dalykai. Susitelkite ties šiomis mintimis – tokia meditacija padeda atsipalaiduoti. Kartokite tai kasdien, ir pamatysite, koks šis būdas efektyvus.

Atpalaiduokite kojų nykščius

Specialistai tvirtina, kad tai geriausias būdas atsikratyti streso ir nerimo. Pradėkite atpalaiduojantį viso kūno masažą būtent nuo kojų nykščių ir kilkite link kaklo, sujudindami visas raumenų grupes.

Dar vienas metodas – įsivaizduokite, kad ant nykščių pririštas koks nors sunkus objektas. Suskaičiuokite iki septynių ir atsipalaiduokite.

Skaičiavimas prieš miegą

Niekas negali pakeisti avinėlių skaičiavimo prieš miegą. Tačiau yra ir kitas veiksmingas būdas – tai skaičiuoti atgaline eiga nuo šimto kas tris skaičius. Tai gerokai sudėtingesnis būdas. Smegenys susitelkia ties skaičiavimu ir išmeta pašalines mintis, kurios dažniausiai ir neleidžia užmigti. Teisingai skaičiuojant savaime pajusite mieguistumą ir greičiau įgrimsite į gilų miegą.

 

 

Komentarai
Temos Ritualas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min