Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ŽAS koncerto staigmena – A.Mamontovas ir iki šiol gyvai neskambėjusios dainos (nuotraukos, video)

ŽAS koncerto akimirka
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Grupė ŽAS pasirodė su „Skamp“ nariais Viktoru ir Viliumi.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus rūmuose „Forum Palace“ vyko ypatingas renginys – legendinės grupės ŽAS penkiolikto gimtadienio koncertas. Šia proga susibūrė garsiausi Lietuvos muzikos scenos veikėjai.

Koncertas prasidėjo vėluodamas dešimt minučių. Į sceną pirmiausia pakilo neseniai sukurta muzikos grupė „My Favourite Gun“ su atlikėju Justinu Lapatinsku priešakyje ir paragino publiką šiltai pasitikti ŽAS. Publikos renginyje kol kas nedaug – dalis sėdimų vietų vis dar tuščios, prie scenos būriuojasi kelios nedidelės grupelės žmonių.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./ŽAS koncerto akimirka
Vienas ŽAS gerbėjų – žurnalistas E.Jakilaitis.

Koncerte pasirodė ir nemažai žinomų žmonių: politikas Petras Auštrevičius, dainininkė Julija Jačėnaitė, pramogų pasaulio veikėjai Aras Vėberis, Jogaila Morkūnas, žurnalistai Asta Stašaitytė-Masalskienė, iš širdies švęsti nusiteikęs Edmundas Jakilaitis, prie baro su muzikantais bendravo LRT vadovas Audrius Siaurusevičius ir kiti.

Po dvidešimties minučių energingo roko vėl stojo tyla. Sceną nuo žiūrovų skiria medžiaginė uždanga, už kurios ryškėja žmonių siluetai.

„Sudrumskime ramybę“, – sušuko Marius Berenis ir uždanga nukrito. Dešimtą valandą „Forum Palace“ prisipildė ŽAS ir jiems talkinančio Manto muzikos. Po truputį ėmė gausėti publikos, ji šiltai sutiko kiekvieną grupės dainą.

VIDEO: ŽAS koncertas

Papildyta 22.45 val. Didžiausia koncerto staigmena – pirmą kartą koncerte atlikti dainos „Debilas ir bažnyčioje debilas“ gyvai ŽAS pasikvietė Andrių Mamontovą. Muzikantas scenoje grojo bosine gitara. Būtent šią gitarą galima laimėti 15min.lt paskelbtame konkurse.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./ŽAS koncerto akimirka
A.Mamontovas
„Gėles galite krauti į furgonėlį, jis čia šalia stovi“, – po dainos „Žalias pasas“ iš gerbėjų gavęs raudonų rožių visiems paskelbė M.Berenis.

Koncerte netrūko ir žadėtų necenzūrinių žodžių. „Kalbėk gražiai ir nesikeik“, – dainavo ŽAS, tačiau keiksmažodžių patys iš šios dainos neišmetė. Pakilus dūmų sienai scenoje pasirodė Stano ir grupe dainavo „Ji suka gyvenimo ratu“.

„Ačiū šitiems garbingiems šunsnukiams“, – nulipdamas nuo scenos ištarė Stano.

M.Berenis teigė, kad visi scenoje pasirodę žmonės yra kaip nors susiję su ŽAS, ir su dideliu malonumu patalkininkauti pakvietė Veroniką Povilionienę. Ši dainininkė buvo vienintelė moteris, oficialiai dalyvavusi ŽAS grupės veikloje.

Kartu su jubiliejų švenčiančiais muzikantais į sceną kilo ir „Skamp“ nariai Vilius Alesius ir Viktoras Diawara. Jie užtraukė „Man gerai“. Kastetas iš „G&G Sindikato“ su ŽAS dainavo kiek sadistinį kūrinėlį apie katytę, Saulius Urbonavičius-Samas megafonu išrėkė kai kurias dainos „Aš myliu kiną“ eilutes. Labiausiai visi atkuto į sceną pakilus „Anties“ lyderiui Algirdui Kaušpėdui. Jis su ŽAS ir visa publika užtraukė „Ne tau, Martynai“. Vakaro metu su praeityje skandalais išgarsėjusia grupe pasirodė ir Marijonas Mikutavičius. Buvęs svajonių jaunikis padėjo ŽAS atlikti dainą „Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi“.

Koncerte nuskambėjo ir, M.Bereniaus žodžiais, iki šiol plačiai auditorijai gyvai neskambėjusi „Po stikliuką“ bei „Kancaras“, „Jonių himnas“ apie karštas merginas ir šaltą alų... Skambant šiai dainai salėje užvirė tikros linksmybės, kurioms neatsispyrė ir E.Jakilaitis, Stano ir J.Lapatinskas.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./ŽAS koncerto akimirka
J.Lapatinsko ir Stano linksmybės
Papildyta 00.29 val. Kaip jau buvo minėta, koncerte turėjo pasirodyti ir buvęs ŽAS narys, prieštaringai vertinamas politikas Linas Karalius, tačiau likus savaitei iki koncerto jis dalyvauti atsisakė. Buvęs legendinės grupės narys scenoje turėjo atlikti dainas „Žalias pasas“ ir „Man ramu“. Koncerte nepasirodė ne tik L.Karalius, bet ir atlikėja Mia, su kuria ŽAS'ai ketino sudainuoti kūrinį „Auksinės gatvės“. Dėl nežinomų priežasčių koncerte nedalyvavusią atlikėją pakeitė „Saulės zuikutis“ – dainininkė J.Jačėnaitė.

Nenuspėjamame koncerte kiekvienas klausytojas galėjo rasti sau ką nors patinkančio – nuo pop stiliaus „Cepelinų“ ar „Žalio paso“, iki metalo gaudesio, nuo maištaujančių ir protestuojančių tekstų, iki romantika dveltelėjusios „Rudeninės gatvės“.

Po koncerto kadaise ŽAS narius su pramogų pasauliu supažindinusi A.Stašaitytė-Masalskienė skubėjo pasveikinti savo bičiulius, ir kiekvienam įteikė ne tik po puokštę rožių, bet ir po bučinį bei šiltą apkabinimą.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min