Lietuvos baidarių slalomo sportininkai sezoną pradėjo pergalėmis

Latvijoje, Valmieros mieste, natūralioje Gaujos upės „Kraces“ rėvoje įrengtoje slalomo trasoje vyko baidarių slalomo Latvijos taurės I ir II etapai. Varžybose dalyvavo stipriausi Lietuvos, Estijos ir Latvijos klubų sportininkai.
Pirmos vietos nugalėtojas Kipras Talačka
Temos: 1 Kajakas

Renginys vyko dvi dienas. Ypatinga sėkmė šį kartą lydėjo Lietuvos sportininkus, kurie populiariausiose kajakų K-1 , K-1m klasėse U-12, U-15 amžiaus grupėse užėmė prizines vietas ir okupavo apdovanojimų pakylą.

Pirmą dieną pirmame Latvijos taurės etape puikiai startavo tarptautinių varžybų patirtį turintys Kauno „Regesos“ klubo dvylikamečiai sportininkai Kipras Talačka ir Kamilė  Petrauskaitė. U-15 grupėje kajakų klasėje abu užėmė pirmąsias vietas. Bendroje įskaitoje Kamilė tarp moterų K-1m klasėje iš Lietuvių pasirodė geriausiai ir užėmė aukštą antrą vietą, nusileisdama Rygos „Ridzenės“ sportininkei Jutai Murzinai.

Sėkmingai suplaukęs Kipras dalyvavo finale tarp aštuoniolikmečių, U-18 grupėje buvo trečias, o bendroje įskaitoje iš 30 kajakistų užėmė aukštą 13 vietą.

Pirmas Justinas Šnioka, antras Paulius Popiera

Antrą varžybų dieną antrame Latvijos taurės etape malonią staigmeną pateikė kauniečiai klubo „Regesa“ lyderiai, Lietuvos rinktinės kandidatai Justinas Šnioka ir Paulius Popiera. Vyrų vienviečių kajakų K-1 klasėje absoliučioje įskaitoje aplenkę trasos šeimininkus Valmieros klubo sportininkus, pirmos dienos nugalėtojus daugkartinį Latvijos ir Lietuvos čempioną Kasparą Pakerą ir Toms Karlivana.

Antrame Latvijos etape finaliniame plaukime užtikrintai plaukę kauniečiai aplenkė visus varžovus. Justinas, parodęs puikų laiką ir „švarų“ be baudų plaukimą, užėmė pirmą vietą, Paulius liko antras.

Tai pirmas kartas, kai Lietuvos sportininkai šeimininkų trasoje Valmieroje tokio lygio varžybose aplenkia Latvijos kajakų meistrus.

K-1m klasėje antrą dieną užtikrintai nugalėjo Lietuvos ir Latvijos čempionė „Srauto” klubo sportininkė Erika Baranauskaitė, aplenkdama estę, K. Raudsalu ir pirmos dienos nugalėtoją J. Murziną.

Ši savaitgalį balandžio 19 dieną Vokės upėje, Grigiškėse vyks atviras Lietuvos baidarių slalomo čempionatas.