A.Šidlauskas prasibrovė į pasaulio čempionato pusfinalį

Dohoje prasidėjusio pasaulio plaukimo čempionato pirmąją dieną lietuviai vieną kartą įveikė atrankos varžybų barjerą.
Adrius Šidlauskas
Adrius Šidlauskas / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr

Pirmasis baseiną išbandęs Danas Rapšys kiek anksčiau liko 20-as 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose ir į finalą nepateko.

Antras į baseiną Kataro sostinėje šoko Andrius Šidlauskas (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“), išbandęs jėgas 100 m plaukimo krūtine atrankoje.

Lietuvis atrankos septintajame plaukime antruoju taku distanciją įveikė per 59,84 sek. ir užėmė 4 vietą. Tarp 74 atrankoje startavusių sportininkų A.Šidlausko laikas buvo 11-as ir užtikrino vietą tarp 16 pusfinalio dalyvių.

Pusfinalyje lietuvis startuos šiandien 18.55 val.

„Gerai, super – turėsiu progą plaukti vakare, tikrai labai puiku. Nežinojau, ko tikėtis, ėjau pasimėgauti, pasižiūrėti savo progresą, ką išėjo padaryti per pastaruosius 3 mėnesius po Europos čempionato trumpame baseine. Manyčiau, kaip tokiam laikui, vasariui, kuriame niekada nebuvo varžybų, ypač pasaulio čempionato, tikrai smagu pakliūti į pusfinalį. Tikiuosi, vakare ištaisysiu klaidas, kurias pajaučiau, kad padariau“, – A.Šidlausko mintis po atrankos varžybų citavo Lietuvos plaukimo federacijos tinklalapis.

Greičiausias atrankoje buvo amerikietis Nicas Finkas (59,19 sek.).

Rytinę varžybų dalį užbaigė vyrų ir moterų estafetės 4 po 100 m laisvuoju stiliumi, kuriose dalyvavo ir Lietuvos komandos.

Moterų ekipoje Lietuvai atstovavo Rūta Meilutytė bei trys pasaulio čempionato debiutantės – Sylvia Statkevičius, Patricija Geriksonaitė ir Smiltė Plytnykaitė. Lietuvos komanda atrankos antrajame plaukime finišą pasiekė per 3 min. 44,99 sek., užėmė 7 vietą ir į finalą nepateko.

Greičiausios atrankoje buvo Australijos plaukikės (3 min. 38,33 sek.). Lietuvės tarp 14 atrankoje startavusių komandų užėmė 11 vietą.

Vyrų estafečių pirmajame plaukime Tomas Navikonis, Daniilas Pancerevas, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas distanciją pirmuoju taku įveikė per 3 min. 17,41 sek., liko šešti ir į finalą nepateko.

Tarp 19 startavusių komandą lietuviai finišavo 13-ti, o greičiausi buvo amerikiečiai (3 min. 12,32 sek.).