Kanados ledo ritulininkai apgynė pasaulio čempionų titulą

Kanados ledo ritulio rinktinė antrus metus iš eilės laimėjo pasaulio čempionų titulą, Rusijoje vykusių pirmenybių finale 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) įveikusi Suomiją.
Kanados triumfas
Kanados triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąjį įvartį kanadiečiams pelnė Connoras McDavidas (11:24), o antrasis buvo pasiektas paskutinę mačo sekundę, kai suomiai žaidė be vartininko, visas pajėgas metę rezultato išlyginimui.

Antrąjį įvartį pelnė Mattas Duchene'as (59:59).

Kanadiečiai per rungtynes į vartus smūgiavo net 33 kartus, o suomiai – tik 16.

Kanados rinktinei tai 26-asis pasaulio čempionų titulas – vienu daugiau turi Rusija (SSRS – 22, Rusija – 5).

Suomiai pasaulio čempionato finale žaidė dešimtą kartą. Jie yra laimėję tik 1995 ir 2011 metų finalus, kai abu sykius įveikė Švediją. Prieš dvejus metus finale suomiai nusileido Rusijai.