-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Man Booker“ premija

Visos temos
„Man Booker“ premija „Man Booker“ – literatūrinė premija nuo 1969 metų kasmet skiriama autoriui už Jungtinėje karalytsėje išleistą knygą anglų kalba. Tai vienas svarbiausių literatūros anglų kalba apdovanojimų visame pasaulyje

„Man Booker“ – literatūrinė premija nuo 1969 metų kasmet skiriama autoriui už Jungtinėje karalytsėje išleistą knygą anglų kalba. Tai vienas svarbiausių literatūros anglų kalba apdovanojimų visame pasaulyje.

Premijos laureatui atitenka 50 tūkst. svarų sterlingų čekis, o kiekvienam autoriui, patekusiam į trumpąjį premijos sąrašą, kuriame būna išskirtos šešios knygos, atitenka po 2500 svarų sterlingų prizas. Be piniginių prizų autoriai ir jų knygos, patekusios į „Man Booker“ sąrašus, atkreipia viso pasaulio skaitytojų dėmesį ir padeda autoriams išpopuliarėti bei padidinti savo kūrinių pardavimus.

Šį apdovanojimą yra gavę tokie garsūs rašytojai kaip Williamas Goldingas, Salmanas Rushdie, J.M.Coetzee ir kiti. Pastarasis autorius kaip ir Hillary Mantel bei Peteris Carey šią premiją yra gavę po du kartus.

Greta „Man Booker“ premijos nuo 2005 metų kasmet teikiamas ir tarptautinės kategorijos „Man Booker“ apdovanojimas. Nuo 2016 metų pasikeitus taisyklėms jis teikiamas knygai, kuri išversta į anglų kalbą ir išleista Didžiojoje Britanijoje. Šios kategorijos prizą – 50 tūkst. svarų sterlingų – pasidalija knygos autorius ir vertėjas.

Karunatilaka Knyga

Sh.Karunatilaka: tikiuosi, kad mes šio to pasimokysim iš pasakojimų, persmelktų mūsų patirties

Hendrik Schmidt / dpa/picture-alliance

Į „Booker“ tarptautinę premiją pretenduoja romanai iš Azijos, Europos ir Pietų Amerikos

Karunatilaka Knyga

Shehanas Karunatilaka: „Pakaruokliškas humoras – šrilankiečių sritis“

„Booker“ literatūros premija skirta Airijos rašytojui Paului Lynchui už knygą „Pranašo daina“

„Booker“ literatūros premija skirta Airijos rašytojui Paului Lynchui už knygą „Pranašo daina“

Rašytojas Georgis Gospodinovas ir vertėja Angela Rodel

Tarptautinė „Booker“ literatūros premija pirmą kartą skirta knygai bulgarų kalba

Knygos (asociatyvi nuotr.)

Tarptautinis „Bookerio“ prizas paskelbė ilgąjį sąrašą

Shehanas Karunatilaka

Šri Lankos rašytojas Shehanas Karunatilaka pelnė „Booker“ premiją

Knygos, nominuotos „Bookerio“ premijai

Paskelbtas ilgasis 2022-ųjų „Bookerio“ premijos sąrašas

Knygos

Tarptautinė „Booker“ literatūros premija skirta už romaną hindi kalba

Užsisakykite 15min naujienlaiškius