-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Populistai priima milijonus iš Europos Sąjungos, kurią nori sunaikinti

Euroskeptiškos partijos melžia Europos Sąjungą ir už gautus pinigus skleidžia prieš bloką nukreiptas žinutes. Daugiausia pinigų iš ES pernai gavo Marine Le Pen vadovaujamas Prancūzijos Nacionalinis frontas, rašo naujienų agentūra „Bloomberg“.
Marine Le Pen
Marine Le Pen / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Europos Parlamento Europos Tautų ir laisvės judėjimo politinė frakcija, vadovaujama Nacionalinio fronto, pernai gavo 1,55 mln. eurų Europos Parlamento dotacijų, kurios turi padengti 85 proc. ES partijų išlaidų, susijusių su jų politiniais tikslais.

Britų vadovaujama nacionalistų frakcija „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ gavo 1,4 mln. eurų.

Didžiausias dotacijas gavo Europos krikščionių demokratų ir Socialistų frakcijos – atitinkamai 8,68 mln. eurų ir 7,15 mln. eurų.

M.Le Pen šių metų prezidentinei rinkimų kampanijai ieško 20 mln. eurų. Tačiau EP dotacijomis ji pasinaudoti negalės, mat lėšų naudojimas vietos rinkimams yra uždraustas.

Prieš imigraciją ir eurą pasisakantis Nacionalinis frontas karštligiškai ieško, iš ko pasiskolinti, mat partiją remiančio Maskvos banko licencija neseniai buvo atšaukta, Prancūzijos bankai atsisako skolinti M.Le Pen. Partija, ieškanti finansinių partnerių užsienyje, įskaitant ir Rusiją, 6 mln. eurų pasiskolins iš M.Le Pen tėvo politinio fondo.

Prognozuojama, kad pavasarį vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose M.Le Pen antrajame ture susigrums su respublikonų kandidatu Francois Fillonu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius