2017 03 11

J.Valančiūnas šokdino D.Howardą, bet „Raptors“ pralaimėjo svarbų mūšį Atlantoje

Jonas Valančiūnas atliko antrą iš eilės dvigubą dublį, tačiau „Toronto Raptors“ (38-27) išvykoje 99:105 (19:18, 29:31, 27:25, 24:31) nusileido „Atlanta Hawks“ (36-29) komandai.
Dwightas Howardas ir Jonas Valančiūnas
Dwightas Howardas ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Tai trečias „Raptors“ pralaimėjimas per pastarąsias penkerias rungtynes.

Tarpusavio rungtynių balansas šį sezoną tapo 2-1 „Hawks“ naudai, tad Atlantos klubas turės pranašumą turnyrinėje lentelėje, jei abi komandos surinks vienodą pergalių skaičių.

Atkakliose rungtynėse „Hawks“ ketvirtajame kėlinyje sugebėjo spurtuoti 10:2 ir likus 2 minutėms įgijo lemtingą 4 taškų pranašumą.

J.Valančiūnas per 30 minučių pelnė 11 taškų (5/12 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus, 4 kartus prasižengė bei 1 kartą suklydo.

Lietuvis rungtynes pradėjo pataisydamas savo paties netaiklų metimą iš po krepšio. Netrukus Dwightas Howardas „Raptors“ aukštaūgį paliko visai be priežiūros, ir šis nedengiamas pataikė tolimą dvitaškį.

Antro kėlinio pradžioje D.Howardas, lyg pasimokęs iš ankstesnio epizodo, analogiškoje situacijoje prišoko prie J.Valančiūno, tačiau lietuvis pašokdino varžovą ir prasiveržęs link krepšio, nors ir pakartotiniu bandymu, pelnė dar du taškus.

Trečio kėlinio pradžioje JV dar kartą įveikė D.Howardo gynybą, žaisdamas nugara į krepšį. Rinkti asmeninį taškų kraitį J.Valančiūnas baigė dar vienu tolimu dvitaškiu.

Pats D.Howardas sužaidė rezultatyviausias rungtynes kovo mėnesį – pelnė 16 taškų, pataikydamas tik 4 baudos metimus iš 10.

„Raptors“ lyderis DeMaras DeRozanas surinko 28 taškus ir tapo pirmuoju žaidėju Toronto klubo istorijoje, perkopusiu 11 tūkst. taškų ribą.

Dennisas Schroderis „Hawks“ ekipai pelnė 26 taškus – 13 iš jų ketvirtajame kėlinyje.

„Hawks“: Dennisas Schroderis 26, Paulas Millsapas 21, Timas Hardaway Jr. 20, Dwightas Howardas 16 (10 atk. kam.).

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 28 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Serge'as Ibaka 18, Cory Josephas 15 (8 rez. perd.), Normanas Powellas 12, Demarre'as Carrollas ir Jonas Valančiūnas (12 atk. kam.) po 11.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas