2016 01 26

NBA čempionai ir Stephenas Curry sudraskė „Spurs“ gynybą

NBA čempionai, „Golden State Warriors“ (40-4) krepšininkai, pirmą kartą šį sezoną susitiko su antrąja geriausia reguliaraus sezono ekipa – „San Antonio Spurs“ (38-6). Geriausią lygos gynybą rezultatyviausias sezono krepšininkas Stephenas Curry su kompanija tiesiog suplėšė į gabalus – 120:90.

19 taškų per pirmąją mačo pusę surinkęs S.Curry vien per trečią ketvirtį pridėjo dar 18. MVP užteko žaisti 28 su trupučiu minučių ir aikštę jis paliko surinkęs 37 taškus.

Vidutiniškai 99 taškus per susitikimą praleidžiantys „Spurs“ krepšininkai vien per tris ketvirčius praleido 95. „Spurs“ pasiekė sezono klaidų rekordą – prarado net 25 kamuolius

„Warriors“ šį sezoną namuose laimėjo visas 21 rungtynes namuose. Iki šių rungtynių „Spurs“ buvo laimėję net 13 mačų iš eilės. Abi komandos šį sezoną susitiks dar tris kartus – kovo 19-ąją, balandžio 7-ąją ir 10-ąją.

„Warriors“ krepšininkai rungtynes pradėjo galingai. Stephenas Curry per 6 minutes surinko 10 taškų, jam puikiai padėjo komandos draugai – 20:12. Likus žaisti pusantros minutės ketvirtyje S.Curry smeigė trečiąjį savo tritaškį – 25:16.

Antrajame ketvirtyje estafetės lazdelę iš S.Curry perėmė Shaunas Livingstonas, per kelias minutes surinkęs 9 taškus ir skirtumą padidinęs iki dviženklio – 42:31. Kėliniui baigiantis S.Curry metimas skirtumą padidino iki 19-os – 57:38.

„Warriors“ pirmoje rungtynių pusėje pataikė net 57 procentus metimų, abi komandos suklydo po 13 kartų.

Trečiajame „Warriors“ jau visiškai dominavo. Sužaidus 4 minutes stebukladario režimą įjungė S.Curry, smeigė du fantastiškus tritaškius iš eilės ir „Kariai“ nutolo – 76:56. Skirtumas ir toliau tik augo – 95:65.

Nuo ketvirtojo kėlinuko pradžios abiejų ekipų treneriai į aikštę leido atsarginius. „Warriors“ per penkias minutes pelnė tik 3 taškus, tačiau ir „Spurs“ atsarginiai žaidė ne geriau. Šimtasis taškas buvo pelnytas tik sužaidus pusę kėlinuko – 101:75. Vis dėlto mačą užbaigė atsarginiai žaidėjai.

„Warriors“ iš žaidimo pataikė net 52 proc. metimų ir 42 proc. tritaškių. Kova dėl kamuolių taip pat laimėta – 52:44. Pagal pelnytus taškus baudos aikštelėje „Warriors“ buvo geresni 52:36.

„Warriors“: S.Curry (6/11 dvit., 6/9 trit., 7/7 baud., 5 per. kam.) 37, S.Livingstonas (6/6 dvit.) ir B.Rushas (3/4 trit.) po 13, M.Speightsas 12, K.Thompsonas ir D.Greenas (9 atk. kam., 6 rez. perd.) po 11.

„Spurs“: K.Leonardas (3/5 dvit.) 16, D.Westas (6/8 dvit.) ir B.Marjanovičius  (6 atk. kam.) po 12, M.Ginobili 8.