2010 08 30

Baigėsi 2011 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyras

Sekmadienį baigėsi 2011 metų Europos moterų krepšinio pirmenybių atrankos turnyras, kuriame sėkmingiausiai žaidė bei kelialapius į finalinį etapą Lenkijoje iškovojo aštuonių šalių rinktinės – Lietuva, Kroatija (abi – A grupė), Izraelis, Latvija (abi – B), Turkija, Juodkalnija (abi – C), Didžioji Britanija ir Slovakija (abi – D).
Kartu su lietuvėmis į Europos čempionatą pateko Kroatija, Izraelis, Latvija, Turkija, Juodkalnija, Didžioji Britanija ir Slovakija. / Aliaus Koroliovo nuotr.
Temos: 2 Moteris Lietuva

Penkių ekipų A grupėje, kurioje nugalėjo Lietuvos rinktinė, antrąją vietą užėmė Kroatijos ekipa, kuri sekmadienį svečiuose kiek netikėtai 85:70 (21:20, 21:20, 25:18, 18:12) įveikė tik ketvirtojoje pozicijoje likusias Belgijos krepšininkes.

Trečiąja vieta tenkinosi Italijos ekipa, namuose 68:59 (13:22, 16:20, 16:6, 23:11) nugalėjusi Olandijos komandą.

Galutinė A grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų santykis, taškai)

1. Lietuva            8 6 2  651:563 14
2. Kroatija           8 5 3  602:577 13
–––––––––––
3. Italija            8 5 3  580:557 13
4. Belgija            8 2 6  593:619 10
5. Olandija           8 2 6  532:642 10

Be aštuonių kelialapius į Euro 2011 iškovojusių komandų, Senojo žemyno pirmenybėse taip pat dalyvaus Prancūzijos,

Rusijos, Ispanijos, Baltarusijos, Graikijos, Čekijos bei Lenkijos krepšininkės, o šešioliktoji ekipa paaiškės po papildomo atrankos turnyro ateinančių metų vasaros pradžioje.

2011 metų Europos moterų krepšinio čempionatas Bydgoščiuje, Katovicuose bei Lodzėje vyks birželio 18 – liepos 3 dienomis.