2014 05 31 /19:33

Ketvirtosiose LKL finalo serijos rungtynėse „Žalgiris“ be vargo įveikė „Neptūną“ 88:72

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje intrigos praktiškai neliko. Kauno „Žalgiris“ namuose ketvirtose serijos rungtynėse 88:72 (26:15, 26:26, 20:12, 16:19) be vargo nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo 3-1, o kitas mačas vyks Klaipėdoje.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtynes pradėjo spurtu 7:0 ir „Neptūnui“ neleido būti priekyje nė vienos sekundės. Skirtumas jau pirmajam ketvirtyje pasiekė dviženklę ribą (24:13), o dažnai klydę klaipėdiečiai nieko nepadarė prieš šeimininkų gynybą.

Antrajame kėlinyje pasipylė „Žalgirio“ tritaškiai ir skirtumas šoktelėjo iki 17-os taškų – 36:19. Nors „Neptūnas“ pranašumą kiek aptirpdė, tačiau netrukus kauniečių pranašumas pasiekė naujas aukštumas – 49:29.

Po didžiosios pertraukos kėlinio viduryje „Neptūnas“ priartėjo iki dešimties taškų (51:61). Net kelis kartus „Neptūnas“ galėjo pjauti kauniečių persvarą iki 8 taškų, tačiau neįmetė kelių iš eilės metimų. „Žalgiris“ varžovus nubaudė skaudžiai – P.Jankūnas pataikė dvitaškį, o Š.Jasikevičius pridėjo tritaškį (66:51) ir nugalėtojas buvo aiškus. Rimtesnio spurto per liksuį laiką klaipėdiečiai nesurengė.

„Žalgiris“: M.Pocius (3/4 dvit., 1/2 trit., 5/7 baud.) 14, Š.Jasikevičius (3/5 trit., 5 rez. perd.) 13, A.Milaknis (4/5 trit.) 12, R.Javtokas ir P.Jankūnas (8 atk. kam., 4 rez. perd.) po 11, A.Gudaitis (3/3 dvit., 3/6 baud.) 9, J.Dentmonas 8, T.Klimavičius 5, V.Lipkevičius 3, T.Dimša 2.

„Neptūnas“: M.Mažeika (7/11 dvit.) 17, T.Brazeltonas (4/5 trit., 5 praž.) 12, S.Galdikas (š atk. kam.) ir M.Girdžiūnas po 9, E.Ulanovas 8, A.Butkevičius 7, V.Šarakauskas 6, J.Sinica 4.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 88:72 (26:15, 26:26, 20:12, 16:19)

9 min. Skirtumas kiek apmažėjo po E.Ulanovo tritaškio (70:86), bet laiko spurtui ju nebuvo.

8 min. Po ilgesnės pertraukos „Neptūnui“ pavyko sumažinti skirtumą žemiau 20-ies taškų ribos, kai tritaškį įmetė A.Butkevičius. Jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė A.Milaknis – 86:64.

5 min. M.Girdžiūno tritaškis suteikė truputį vilties, tačiau iškart tolimu metimu atsakė M.Pocius – 83:61.

4 min. Svečiai po krepšiais buvo bejėgiai – vienos atakas metu „Žalgiris“ net kelis kartus atkovojo kamuolį puolime – 80:59.

2 min. Tritaškį pataikė Š.Jasikevičius, o geležinė „Žalgirio“ gynyba itin kaustė svečius – 77:56.

1 min. Tęsėsi sėkmingas A.Gudaičio žaidimas – jaunasis žalgirietis puolime atkovojo kamuolį ir įmetė 9-ąjį tašką. Tai rezultatyviausios jo rungtynės LKL finalo serijoje.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Martynas Pocius

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 72:53 (26:15, 26:26, 20:12)

10 min. „Neptūno“ nesėkmingų atakų serija tęsėsi, o gindamiesi svečiai neišvengdavo baudų, po kurių kauniečiai mėtė baudas. Po A.Gudaičio pataikyto baudos metimo ir M.Pociaus abiejų skirtumas vėl išaugo – 69:51. E.Ulanovas sudėtingu metimu tylą nutraukė, tačiau prieš pat sireną M.Pocius atsakė dvitaškiu su pražanga – 72:53.

8 min. Net kelis kartus „Neptūnas“ galėjo pjauti kauniečių persvarą iki 8 taškų, tačiau neįmetė kelių iš eilės metimų. „Žalgiris“ varžovus nubaudė skaudžiai – P.Jankūnas pataikė dvitaškį, o Š.Jasikevičius pridėjo tritaškį – 66:51.

5 min. Sėkmingai žaidusiam T.Brazeltonui (4/5 trit., 3 atk. kam., 3 rez. perd.) rungtynės baigėsi – gainiodamasis J.Dentmoną jis surinko penkias pražangas. Taikliais dvitaškiais apsikeitė Š.Jasikevičius ir M.Girdžiūnas – 61:51.

4 min. Po ilgesnės pertraukos „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki vienženklio skaičiaus. M.Mažeika gražiai prasiveržė po krepšiu ir įmetė – 56:47.

3 min. „Neptūnas“ vėl ilgokai užtruko, kol įmetė į krepšį – tolimą dvitaškį pataikė M.Mažeika.

1 min. Tritaškį pataikė ir V.Lipkevičius – tai buvo  jau septintasis šeimininkų tolimas metimas iš 11.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Robertas Javtokas

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 52:41 (26:15, 26:26)

10 min. T.Brazeltonas pataikė 4-ąjį tritaškį iš 5-ių ir prieš pertrauką leido „Neptūnui“ sumažinti atsilikimą – 41:52.

9 min. Po neblogos atkarpos V.Šarakauskas tritaškiu metimu kiek sumažino „Želgirio“ persvarą – 36:50.

7 min. Dar vieną tritaškį smeigė T.Brazeltonas, bet nuo jo neatsiliko P.Jankūnas – trys taškai. Netrukus seriją pratęsė ir Š.Jasikevičius, o persvara pasiekė 20-ies taškų ribą – 49:29.

6 min. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet tai naudinga buvo šeimininkams, kurie išlaikė savo pranašumą. Po T.Brazeltono tolimo metimo (40:26) jau trečią tritaškį pataikė A.Milaknis.

3 min. Po nesportinės T.Klimavičiaus pražangos J.Sinica sumetė baudų metimus, tačiau svečiams nepavyko šios progos išnaudoti geriau. R.Javtokas netrukus pelnė šeštąjį tašką – 36:19.

2 min. Antrą tritaškį pataikė A.Milaknis, klaipėdiečiai atsakė dvitaškiu, tačiau T.Klimavičius iškart irgi smeigė tritaškį. „Žalgirio“ persvara vėl tapo rekordine – 32:17.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Artūras Milaknis

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 26:15

10 min. A.Milaknis pataikė pirmą „Žalgirio“ tritaškį ir sukrovė dviženklę persvarą – 24:13. Nors dvitaškį pelė J.Sinica, tačiau su sirena pataikė ir A.Gudaitis.

8 min. Komandos ėmė keistis taikliais dvitaškiais – įmetė P.Jankūnas, A.Gudaitis, S.Galdikas ir M.Mažeika – 18:12.

6 min. P.Jankūnas įmetė pirmuosius savo taškus. T.Brazeltonas atsakė dar vienu tritaškiu, bet J.Dentmonas pataikė dvitaškį su pražanga – 14:8.

5 min. „Neptūno“ tyla pagaliau baigėsi, kai dvi baudas įmetė S.Galdikas. Vėliau pirmą mačo tritaškį pataikė V.Šarakauskas.

4 min. M.Pocius įmetė iš vidutinio nuotolio, o vėliau pridėjo vieną baudos metimą, kai klaipėdiečiai prasižengė greitoje atakoje – 7:0.

3 min. Pirmuosius taškus rungtynėse įmetė R.Javtokas, o vėliau du taškus pridėjo J.Dentmonas.

1 min. Trys klaidos rungtynių pradžioje – J.Dentmonas sužingsniavo, M.Runkauskas pažeidė vidurio linijos taisyklę, o vėliau „Neptūnui“ neužteko 24 sekundžių atakai.

Didvyris –  Paulius Jankūnas. Nors Eurolygoje po rungtynių „Žalgirio“ aistruoliai dažniausiai ant rankų nešioti norėdavo amerikietį Justiną Dentmoną, tačiau sėkmingos pabaigos LKL finale atveju didvyriu neabejotinai bus laikomas P.Jankūnas.

Nors „Žalgirio“ kapitonas ne visada būna rezultatyviausias, tačiau jo naudingumas komandai – milžiniškas. P.Jankūnas serijoje su „Neptūnu“ renka po 25,3 naudingumo balo per rungtynes, o trečiojoje dvikovoje Klaipėdoje surinko retą svečią Europoje – trigubą dublį. Nenuostabu, kad kovingasis aukštaūgis renka daugiausiai atšokusių kamuolių (vid. 10) ar išprovokuoja daugiausiai pražangų (vid. 5,3), tačiau jis pirmauja ir pagal rezultatyvius perdavimus – vid. 6,6.

Tritaškiai. Vienas pagrindinių viso sezono „Neptūno“ ginklų LKL finalo serijoje užsikirto. Klaipėdiečiai per tris mačus įmetė tik 18 iš 66 tritaškių metimų – vos 27 proc. taiklumas.

Martynas Mažeika šioje serijoje dar neįmetė nė vieno tolimo metimo (metė tik 4), o geriausiai tai daryti kol kas sekasi Justui Sinicai – pataikė 5 iš 10-ies.

Atkovoti kamuoliai. Pirmajame susitikime Klaipėdoje netaiklius metimus „Neptūnas“ taisė geresne kova dėl atšokusių kamuolių (44:39). Kaune, nors ir nežymiai, šioje kategorijoje jau laimėjo „Žalgiris“ (32:31), kuris trečiose rungtynėse pagaliau atsiminė, kad po krepšiais teoriškai yra kur kas geresnis ir tai įrodė praktiškai – 42:31.

Namų aikštė. Būtent sava arena ir sirgaliai padėjo „Neptūnui“ laimėti pirmąją dvikovą, o „Žalgiriui“ antrąją, tačiau tokiose serijose dažniausiai triumfuoja mokantys laimėti išvykose.

„Žalgiris“ tai pagaliau padarė, pirmą kartą iš trijų bandymų šį sezoną laimėjęs Klaipėdoje. Šeštadienį tą patį turi padaryti „Neptūnas“, jei nori, kad serijos rezultatas vėl taptų lygus. Jei „Žalgiris“ išsiverš į priekį 3-1 – nugalėti juos tris kartus iš eilės taps misija beveik neįmanoma.