2015 01 27

„Kibirkšties“ krepšininkės neatsilaikė prieš galingai LMKL žygiuojančią „Uteną“

Puikiai kovojusios Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės vis tik patyrė nesėkmę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Nugalėtojų titulą ginančios Algirdo Paulausko auklėtinės tris kėlinius lygiai kovojo su „Utenos“ komanda ir tik paskutiniame ketvirtyje 77:83 (20:20, 24:25, 14:18, 19:20) turėjo pripažinti varžovių pranašumą. Vilniaus komandai tai buvo 11 nesėkmė per 20 rungtynių, o uteniškės iškovojo 20 pergalę šiame LMKL sezone.
„Kibirkštis-VIČI“
„Kibirkštis-VIČI“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmame rungtynių kėlinyje nei vienai komandai nepavyko įrodyti savo pranašumo ir po 10 minučių kovos švieslentėje degė lygus rezultatas (20:20). Antrame ketvirtyje vilnietės, daugiausiai amerikietės Ny Hammonds pastangomis, toliau sėkmingai metė iššūkį šalies čempionato lyderėms ir po dviejų kėlinių sostinės klubo deficitas buvo 1 taškas (44:45).

Trečią kėlinį „Kibirkšties-VIČI“ merginos pradėjo lyg ant sparnų bei netrukus išsiveržė į priekį (54:47), tačiau tada labiau patyrusios „Utenos“ krepšininkės laimėjo atkarpą 14-0 ir vėl susigrąžino iniciatyvą (47:61). Po trijų kėlinių komandas skyrė 5 taškai (58:63). Paskutiniame rungtynių kėlinyje Vilniaus krepšininkės vis stengėsi priartėti (72:78), tačiau aikštės šeimininkės išlaikė saugų atstumą. Puikią kovą pademonstravusios „Kibirkšties-VIČI“ merginos turėjo pripažinti varžovių pranašumą 6 taškais (77:83).

Sėkmingai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė N.Hammonds. 170 cm ūgio įžaidėja per 40 minučių pelnė 31 tašką (10/16 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 8/8 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 ir perėmė 3 kamuolius.

Daugilė Šarauskaitė įmetė 15 taškų (8 atk. kam., 7 blk., 4 kld.), Eglė Šniokaitė – 14 (3/16 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Vita Gorobets – 7 (4 kld.), Ieva Šimkutė – 6 (7 atk. kam., 4 kld.), Vita Žilinskaitė – 4, o Vitalija Kaminskytė (5 atk. kam., 3 rez. per.) ir Akvilė Vitunskaitė taškų nepelnė.

Šiame mače Vilniaus klubui negalėjo padėti gynėja Justina Kraujūnaitė ir puolėja Indrė Dudėnaitė.

„Utenos“ komandoje geriausiai žaidė Eglė Šulčiūtė. Puolėja pelnė 22 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Sandra Linkevičienė surinko 17 taškų, o Rima Valentienė – 14.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais vasario 6 dieną su „Jaunųjų talentų“ komanda.

Keturioliktą pergalę iškovojo antroje vietoje esanti Marijampolės „Sūduvos“ (14/6) komanda, svečiuose 68:54 (20:11, 17:20, 16:12, 15:11) nugalėjusi ketvirtoje pozicijoje likusį Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ (11/8) penketuką.

Lygos autsaiderių dvikovoje septintojoje pozicijoje esanti Vilniaus „Jaunųjų talentų“ (5/14) ekipa namuose 75:67 (19:17, 24:14, 14:26, 18:10) palaužė jau dvidešimtą nesėkmę iš eilės patyrusio autsaiderio Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ penketuko pasipriešinimą.

18 taškų nugalėtojoms pelnė Iveta Šalkauskė, 15 – Santa Okockytė, po 9 – Ela Briedytė ir Sabine Dukate.

Šeimininkių gretose išsiskyrė Greta Tamašauskaitė (15 tšk.), Monika Petrauskaitė (14 tšk.) ir Neringa Skadaitė (10 tšk.).

Trečioje vietoje liko Klaipėdos „Fortūnos“ (11/9) komanda, išvykoje 63:71 (18:14, 15:22, 13:14, 17:21) nusileidusi atsigaunančioms ir iš šeštosios pozicijos norinčioms pakilti Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (9/11) krepšininkėms.

19 taškų į aikštės šeimininkių krepšį įmetė Monika Grigalauskytė, 14 – Marina Solopova, 9 – Kristė Druskytė.

Nugalėtojoms Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė pelnė 16 taškų, Gintarė Jasiunskaitė – 15, Nikolina Nikolič – 12.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Laura Juškaitė (17 atkovotų kamuolių), 16 – Laurita Jurčiūtė, 12 – Evelina Mauraitė, o pralaimėjusioms 19 taškų pelnė Silvija Kuodienė (15 atkovotų kamuolių), 15 – Viktorija Juodeikaitė, 14 – Urtė Bukauskaitė.