2009 06 12

Lietuvės apmaudžiai nusileido Prancūzijos rinktinei (nuotraukos, video)

Europos moterų krepšinio čempionate Rygoje Lietuvos rinktinė patyrė dar vieną kartų pralaimėjimą. Penktadienį ji pirmųjų F grupės rungtynių pabaigoje 55:57 (14:15, 22:12, 12:15, 7:15) atidavė pergalę iki tol nė karto nepralaimėjusiai Prancūzijos ekipai ir dar labiau komplikavo savo šansus patekti į atkrintamąsias varžybas.
Lietvos ir Prancūzijos rinktinių rungtynės
Lietuvos rinktinė F grupėje dar neturi nė vienos pergalės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Moteris Prancūzija

Dvikovos pradžioje vyko lygi kova, tačiau nuo antro kėlinio lietuvės ėmė diktuoti savo sąlygas ir sėkmingai perėmė iniciatyvą. Agnės Čiūdarienės ir Aušros Bimbaitės dėka mūsų šalies rinktinė buvo išsiveržusi į priekį 11 taškų.

Atsilaikiusios visą trečią kėlinį Rūtenio Paulausko auklėtinės pamažu ėmė užleisti turėtas pozicijas varžovėms. Fiziškai pajėgios prancūzės paskutiniame kėlinyje skandino pavargusias lietuves klampioje gynyboje ir sėkmingai naudodamosi jų klaidomis paskutinę minutę išsiveržė į priekį bei išplėšė pergalę.

Šiandien jau pasibaigusiose F grupės rungtynėse Turkijos rinktinė 64:59 įveikė Italijos krepšininkes, o Rusija – 66:51 nugalėjo paskutines vietas grupėje su lietuvėmis besidalijančią Baltarusijos komandą.

Norėdamos patekti į Europos čempionato ketvirtfinalį lietuvės privalės laimėti abi likusias F grupės rungtynes. Sekmadienį jos žais su taip pat F grupėje nė vienos įskaitinės pergalės neturinčia Baltarusijos rinktine, o antradienį – su Italijos krepšininkėmis. Į ketvirtfinalį pateks po keturias stipriausias E ir F grupės komandas.

„Pritrūko jėgų. Varžovės dažnai keitėsi. Prancūzijos komandoje daug aukštų žaidėjų. Mes tik trys aukštos, o jos turi penkias aukštas žaidėjas. Gynyboje padarėme nemažai klaidų. Leidome prancūzėms laimėti kovą po krepšiais“, - Krepšinis.net portalui po pralaimėjimo kalbėjo Eglė Staknevičienė.

„Kažkaip nesiseka mums rungtynių pabaigos. Atrodo, kad kontroliuojame visą mačą, o pabaigoje padarome daug klaidų. Aš jų padariau milijoną“, - po rungtynių Krepšinis.net portalui sakė Sandra Valužytė.

Pirmas kėlinys

Jaudulys kausto komandas – abi apsikeičia klaidomis. Pirmuosius du taškus šiose rungtynėse pelno A.Čiūdarienė. Prancūzės pirmuosius taškus pelno nuo baudų metimo linijos. Sužaidus 2 minutes – 2:2. Lietuvės sėkmingai stabdo fiziškai pajėgias prancūzų juodaodes. Įpusėjus ketvirčiui lietuvės pirmauja 8:4.

Prancūzės stengiasi neleisti pabėgti varžovėms, per skubėjimą daro daug klaidų ir netaikliai meta, tačiau lietuvėms nesiseka to išnaudoti savo naudai. Likus žaisti minutę – 11:11. Prancūzės sėkmingiau sužaidžia ir išsiveržia į priekį 15:14.

Antras kėlinys

A.Bimbaitė tritaškiu atidaro savo sąskaitą ir grąžina lietuvėms pranašumą 17:15. Po A.Čiūdarienės ir S.Valužytės dvitaškių skirtumas išauga – 21:17. Inicatyvos imasi A.Čiūdarienė – po jos sėkmingo žaidimo lietuvės priekyje 25:19.

Prancūzės stringa lietuvių aikštės gynyboje, o mūsų komanda susikrauna 10 taškų pranašumą – 31:21. R.Paulausko auklėtinės sėkmingai stabdo varžoves ir neleidžia joms priartėti. Po A.Bimbaitės dvitaškio 36:25. Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė pirmauja 36:27.

Trečias kėlinys

Po pertraukos prancūzės sėkmingiau žaidžia ir netrukus mažina skirtumą 36:30, tačiau netrukus aukštesnę pavarą jungia lietuvės ir vėl susigrąžina turėtą pranašumą – 40:30. Lietuvės taiko aikštės gynybą ir tai leidžia pristabdyti agresyviai pradėjusias žaisti varžoves. Įpusėjus ketvirčiui mūsų šalies ekipa pirmauja 42:35.

Stringa lietuvių puolimas, laimei, ne itin rezultatyviai žaidžia ir varžovės – 45:36. Prancūzėms pavyksta sumažinti skirtumą. Po trijų kėlinių R.Paulausko auklėtinės priekyje 48:42.

Ketvirtas kėlinys

E.Staknevičienė gauna ketvirtą pražangą, o prancūzės mažina skirtumą iki 4 taškų – 48:44. Lietuvės sunkiai randa kelią krepšio link, tačiau galiausiai atkakli kova dėl kamuolio atsiperka. A.Bimbaitė pataiko du taškus su bauda, tačiau varžovės atsako taikliu tritaškiu metimu - 51:47.

Klampioje varžovių gynyboje klysta lietuvės, tuo pasinaudodamos prancūzės mažina skirtumą iki dviejų taškų – 51:49. Mūsų šalies krepšininkės šaudo pro šalį, tačiau nepataiko ir varžovės. Po A.Bimbaitės dvitaškio lietuvės priekyje 55:51.

Prancūzės pataiko 5 taškus iš eilės ir išsiveržia į priekį 55:56. Likus žaisti minutę lietuvės atkovoja kamuolį, tačiau A.Bimbaitė klysta prasižengdama puolime. A.Čiūdarienė stabdo S.Gruda prasižengdama, prancūzė pataiko tik vieną baudos metimą - 55:57. Likus 8 sekundėms klysta R.Valentienė išmesdama kamuolį iš už šoninės linijos ir lietuvės apmaudžiai pralaimi 55:57.