2010 08 20

Lietuvos krepšininkės antrąkart pranoko kroates (nuotraukos)

Penktąją pergalę 2011 metų Europos čempionato atrankos turnyro A grupėje iškovojo ir per žingsnį nuo kelialapio į finalinį turnyrą atsidūrė Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, kuri penktadienį Kaune 81:63 (21:21, 18:17, 16:7, 26:18) įveikė Kroatijos komandą.
Rungtynių akimirkos
Rezultatyviausiai žaidė G.Petronytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lietuvos komandai kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes garantuotų dar viena pergalė per likusius du susitikimus, o palankiai susiklosčius aplinkybėms leituvės galėtų patekti net ir pralaimėjusios likusias dvejas rungtynes.

Viešnios iš Kroatijos sėkmingiau pradėjo rungtynes iš sužaidus tris su puse minutės įgijo šešių taškų pranašumą - 10:4. Lietuvės į tai atsakė spurtu 9:0 ir po Eglės Staknevičienės bei Agnės Abromaitės tikslių metimų įpusėjus ketvirčiui persvėrė rezultatą savo naudai - 13:10. Antroje ketvirčio pusėje kova vyko taškas į tašką, tad po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas - 21:21.

Rimos Valentienės tolimu metimu prasidėjusiame antrajame ketvirtyje lietuvės iškart išsiveržė į priekį ir beveik visą laiką išsaugojo nedidelę persvarą. Sužaidus dvi minutes po Dainos Staugaitienės metimo aikštės šeimininkų persvara pasiekė keturis taškus (29:25), bet kroatės atsakė atkarpa 7:2 ir likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos vėl susigrąžino trapią persvarą - 32:31. Kaip ir pirmajame kėlinyje, antrojo ketvirčio pabaigoje komandos žaidė labai atkakliai. Nors vienu metu viešnios turėjo trijų taškų pranašumą (36:35), Aušros Bimbaitės ir Gintarės Petronytės prasiveržimų dėka lietuvės vėl susigrąžino persvarą (37:36) ir įpusėjus susitikimui buvo priekyje - 39:38.

Antroji mačo pusė prasidėjo labai nesėkmingai. Per pirmąsias penkias minutes abi komandos tiksliai atakavo krepšį vos po vieną kartą, tačiau iš toli tai sėkmingai dariusios Kroatijos krepšininkės vėl išlygino rezultatą - 41:41. Nors komandų puolimas antroje kėlinio pusėje truputį pagerėjo, komandos ir toliau taškus rinko labai sunkiai. Daugiausiai G.Petronytės ir E.Staknevičienės tikslių baudų metimų dėka, likus žaisti tris minutes Lietuvos komanda įgijo šešių taškų pranašumą - 50:44. Negana to, Algirdo Paulausko auklėtinės surengė dar vieną spurtą 5:1 ir skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis - 55:45.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dar dviem tiksliomis Lietuvos rinktinės atakomis (59:45), tačiau kroatės atsakė dviejų minučių spurtu 7:0 (59:52) ir A.Paulauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti keturias minutes Kroatijos ekipai pavyko kiek priartėti (60:66), bet lietuvės greit vėl susigrąžino dviženklę persvarą - 70:60. Per likusias minutes situacija aikštelėje jau nepakito. Lietuvės ramiai baigė rungtynes ir iškovojo pergalę rezultatu 81:63.

Lietuva: G.Petronytė 22 (11 atk. kam.), A.Abromaitė 19 (6 atk. kam.), R.Valentienė 13 (5 rez. perd.), E.Staknevičienė (dvitaškiai 0/6, 8 atk. kam.) ir S.Linkevičienė (7 rez. perd.) - po 10, A.Bimbaitė 4, D.Staugaitienė 3.

Kroatija: S.Mandir 17, A.Jelavič 13, A.Lelas 8.