2009 06 16

Lietuvos krepšininkės nepateko į ketvirtfinalį (komentarai, nuotraukos)

Europos moterų čempionato paskutinėse F grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė po tragiškai prastos antros mačo dalies 58:72 (19:21, 18:10, 6:17, 15:24) nusileido Italijos krepšininkėms ir nepateko į turnyro atkrintamąsias varžybas.
S.Valužytei dvikovoje su italėmis nesisekė
Lietuvėms buvo iškeltas tikslas patekti į stipriausiųjų šešetą, tačiau galiausiai liko 12 vietoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Moteris Italija Ryga

Lietuvos krepšininkės turėjo teorinę galimybę iškovoti kelialapį į Senojo žemyno pirmenybių ketvirtfinalį. Tam joms reikėjo laimėti dvikova su italėmis ne mažiau nei 8 taškų skirtumu ir tikėtis baltarusių pralaimėjimo paskutinėse rungtynėse su Turkija.

Dvikovos pradžia nežadėjo nieko bloga Lietuvos rinktinei. Atvirkščiai, mūsų šalies krepšininkės antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 37:29. Tačiau po didžiosios pertraukos jos buvo neatpažįstamos.

Trečiajame kėlinyje strigo lietuvių puolimas, o pirmuosius taškus jos pelnė tik praėjus penkioms minutėms. Italės tuo pasinaudojo, ėmė diktuoti savo sąlygas ir neleido daugiau R.Paulausko auklėtinėms atsitiesti...

Beviltiškai antroje rungtynių dalyje atrodžiusios lietuvės iš viso padarė 24 klaidas, tuo tarpu jų varžovės suklydo 15 kartų. Lietuvių varžovės laimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių 38:33. Pergalę iškovojusios italės užsitikrino vietą Europos čempionato atkrintamosiose varžybose. Paskutinė ketvirtfinalio dalyvė paaiškės po Turkijos ir Baltarusijos dvikovos.

Komentarai ko rungtynių

Rūtenis Paulauskas, Lietuvos rinktinės treneris:
„Esu labai nusivylęs mūsų pasiektu rezultatu šiame čempionate, tačiau ne savo komanda, net jeigu mums ir stigo jėgos po krepšiais. Ši rinktinė yra labai jauna ir talentinga, ateityje ji bus viena iš stipriausių komandų Europoje.“

Giampiero Ticchi , Italijos rinktinės treneris:
„Pirmoje rungtynių pusėje mes tiesiog nesilaikėme žaidimo plano. Taip atsitiko todėl, kad tokiame aukštame lygyje mes nežaidėme jau daugybę metų.“

Federacija nedramatizuoja

Lietuvos moterų rinktinė liko toli nuo Lietuvos krepšinio federacijos iškelto tikslo patekti į pajėgiausių komandų šešetą ir iškovoti kelialapį į pasaulio čempionatą. Vienintelę pergalę Latvijoje vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse lietuvės iškovojo pirmose rungtynėse su serbėmis (71:49).

Pritrūkome sportinės laimės ir galbūt tam tikrų reikalingų sprendimų, – sakė M.Balčiūnas

Vėliau jos patyrė penkis pralaimėjimus iš eilės – nusileido turkėms (66:69), rusėms (52:60), prancūzėms (55:57), baltarusėms (55:61) ir italėms (58:72). Galutinėje rikiuotėje Lietuvos komanda liko dvylikta.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas 15min.lt sakė, kad tikslas buvo realiai pasiekiamas. „Ten du taškeliai, ten trys taškeliai ir būtume patekę į ketvirtfinalį. Tikslas tikrai buvo pasiekiamas, – kalbėjo jis. – Nedramatizuojame. Po poros savaičių bus sušauktas posėdis, kuriame išklausysime trenerį ir įvertinsime rinktinės pasirodymą.“

Anot jo, tokiam moterų komandos pasirodymui buvo priežasčių. „Tai objektyvios ir subjektyvios priežastys, kartų kaita, pritrūkome sportinės laimės ir galbūt tam tikrų reikalingų sprendimų“, – kalbėjo jis.

Pirmas kėlinys

Nuo pat rungtynių pradžios lietuvės mėgina krepšį atakuoti per savo aukštaūges. Po dviejų minučių 3:2 pirmauja lietuvės. S.Valužytė prasižengia antrąkart. Italės mėgina atsiplėšti (11:7), tačiau po A.Bimbaitės tritaškio ir G. Petronytės baudos metimo lygu 11:11.

Įsivyrauja lygus žaidimas taškas į tašką. Antrą pražangą gauna E.Staknevičienė. Po A.Bimbaitės tritaškio lygu 17:17. Po pirmo ketvirčio lietuvės atsilieka 19:21.

Antras kėlinys

Stringa Lietuvos rinktinės gynyba ir puolimas. Italės turi galimybę atsiplėšti, bet tuo nepasinaudoja. Po A.Bimbaitės tritaškio Lietuvės atsilieka tik tašku – 22:23. G.Petronytė pelno 5 taškus iš eilės ir lietuvės išsiveržia į priekį 27:23.

Lietuvės didina pranašumą iki 6 taškų – 31:25, tačiau italės nelinkusios jų paleisti. Mūsų šalies krepšininkės kelias atakas iš eilės šaudo pro šalį, laimei, klysta ir italės. Pastarosios netrukus mažina atsilikimą iki 2 taškų 29:31. Vis dėl to sėkmingiau ketvirčio pabaigoje sužaidusios lietuvės vėl šauna į priekį 37:31.

Trečias kėlinys

Komandos apsikeičia keliomis nesėkmingomis atakomis, iniciatyvą perėmusios italės mažina skirtumą iki 2 taškų – 35:37. Lietuvės penkias minutes nesugeba pelnyti taškų, dažnai klysta, tuo tarpu varžovės spurtuoja 12:0 ir pirmauja 43:37.

Tik sužaidus 6 minutes lietuvėms pavyksta nutraukti taškų badą – A.Čiūdarienė pelno du taškus. Vis dėlto iniciatyvos atgauti A.Paulausko auklėtinėms nepavyksta. Jų varžovės pirmauja 46:39. Beveik visus atšokusius kamuolius puolime atkovoja italės. Po trijų kėlinių lietuvės atsilieka 43:48

Ketvirtas kėlinys

Paskutinį ketvirtį italės pradeda nuo aktyvios gynybos, lietuvės ir toliau nesugeba mobilizuotis. Penktą kartą prasižengia komandos kapitonė S.Valužytė. Italės ir toliau nemažina tempo – 50:43. A.Čiūdarienė imasi iniciatyvos, tačiau to nepakanka – įpusėjus ketvirčiui lietuvės atsilieka 48:55.

E.Staknevičienė tritaškiu švelnina skirtumą iki 4 taškų – 51:55, tačiau italės jau kitoje atakoje taikliai realizuoja baudos metimus. Skirtumas dar labiau išauga italių naudai likus žaisti 3 minutes – 62:53. Po dar vieno tritaškio italės priekyje 66:55, Lietuvos krepšininkės jau kelia baltą vėliavą. Galiausiai Italijos rinktinė triumfuoja 72:58.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas