2009 06 09

Lietuvos krepšininkės vos nepateikė staigmenos

Europos moterų krepšinio čempionato C grupės paskutinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė antradienį po atkaklios ir permainingos kovos 52:60 (8:13, 19:10, 19:22, 6:15) nusileido vienai iš turnyro favoričių laikomai Rusijos komandai ir į kitą turnyro etapą keliauja neturėdama nė vienos įskaitinės pergalės.
Rungtynių akimirka.
Lietuvos krepšininkės kaip lygios kovojo su rusėmis, bet galiausiai nusileido. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Europos čempionių titulą ginančios rusės, tačiau jau antrame kėlinyje sėkmingai gindamosi lietuvės perėmė iniciatyvą ir įpusėjus dvikovai pirmavo 27:23.

Po pertraukos turnyro favoritės spurtavo, tačiau Rūtenio Paulausko auklėtinės nė neketino kelti baltos vėliavos ir vėl išlygino žaidimą. Nugalėtoją lėmė paskutinis kėlinys, kuriame geriau žaidė rusaitės. Jos sėkmingai gynėsi, vertė puikiai iki tol kovojusias lietuves klysti, o pastarųjų metimai dažnai nepasiekdavo tikslo.

Po pralaimėjimo Rusijos rinktinei trečią vietą C grupėje užėmusios Lietuvos krepšininkės kitame etape F grupėje kausis su trimis geriausiomis D grupės komandomis – Prancūzija (birželio 12 d.), Baltarusija (birželio 14 d.) ir Italija (birželio 16 d.). Nė vienos įskaitinės pergalės neturinčios lietuvės turės iškovoti bent dvi pergales, kad patektų į ketvirtfinalį.

Senojo žemyno pirmenybių pirmose rungtynėse lietuvės triuškinamu rezultatu 71:49 įveikė Serbijos krepšininkes, o kitą dieną apmaudžiai 66:69 nusileido Turkijos rinktinei. Iš C grupės keturių komandų pasirodymą turnyre baigė Serbijos rinktinė, antradienį 55:65 pralaimėjusi turkėms. Serbės turnyre taip ir nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Antrame Europos čempionato etape bus varžomąsi dviejose grupėse po šešias komandas. Į ketvirtfinalį pateks keturios stipriausios E ir F grupės rinktinės.