Lietuvos moterų krepšinio rinktinė davė pamoką belgėms (nuotraukos)

Aliaus Koroliovo nuotr. / Viena iš pergalės kalvių – Agnė Abromaitė
0

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė toliau neklumpa atrankoje į 2011 metų Europos čempionatą. Trečiose A grupės rungtynėse Algirdo Paulausko auklėtinės sekmadienį Kaune itin sėkmingai žaidė antroje mačo dalyje ir rezultatu 95:78 (14:21, 19:22, 28:18, 34:17) nugalėjo pajėgią Belgijos rinktinę bei įsitvirtino grupės lyderės pozicijoje.

Lietuvos krepšininkės sužaidė dvi skirtingas rungtynių dalis. Iš pradžių iniciatyvą nesunkiai perėmė ir užtikrintai pirmavo viešnios iš Belgijos. Jos įpusėjus dvikovai turėjo susikrovusios 10 taškų pranašumą 43:33, tačiau A.Paulausko auklėtinės baltos vėliavos nekėlė.

Po pertraukos beveik visus žaidimo komponentus pagerinusios lietuvės pavijo varžoves ir likus žaisti paskutinį kėlinį išlygino rezultatą – 61:61. Paskutinį ketvirtį Lietuvos krepšininkės galingu spurtu ėmė triuškinti sutrikusias varžoves ir galiausiai šventė įtikinamą pergalę 95:78.

Lietuvos rinktinės pagrindinis ginklas šiame mače buvo taiklūs tritaškiai metimai – iš 20 pataikė 11 (55 proc.).

Nugalėtojoms 17 taškų pelnė Aušra Bimbaitė, 16 – Agnė Abromaitė (9 atkovoti kamuoliai), 15 – Eglė Staknevičienė, 13 – Sandra Linkevičienė, 10 – Vaida Sipavičiūtė, 9 – Rima Valentienė. Belgijos komandoje išsiskyrė Sara Leemans – 16 taškų. Varžovių lyderės Anos Wauters sąskaitoje – 12 taškų.

Pirmose atrankos rungtynėse namie Lietuvos krepšininkės 98:52 sutriuškino Olandijos nacionalinę komandą, antrose išvykoje rezultatu 80:72 įveikė Kroatijos rinktinę. Rugpjūčio 11 dieną A.Paulausko auklėtinės išvykoje žais su Italijos komanda. Tiesioginį kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes gaus dvi iš penkių A grupės komandų.