Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moterų rinktinės vairas vėl siūlomas Paulaukui (papildyta 16.30 val.)

A.Paulauskas Lietuvos moterų krepšinio rinktinės trenerių štabe darbavosi 1996–2008 metais
„Scanpix“ nuotr. / A.Paulauskas Lietuvos moterų krepšinio rinktinės trenerių štabe darbavosi 1996–2008 metais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) derybas dėl šalies moterų krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio posto toliau tęs tik su Algirdu Paulausku. Taip LKF įgaliojo antradienį posėdžiaudamas Vykdomasis komitetas.

1996–2008 metais Lietuvos moterų rinktinėje treneriu asistentu ir vyriausiuoju treneriu jau dirbęs 50 metų krepšinio specialistas nurungė keturis pretendentus, tarp kurių buvo Romualdas Petronis, Linas Šalkus ir Šarūnas Sakalauskas.

„Diskusija buvo labai plati, tačiau šis sprendimas – logiškiausias. A.Paulauskas yra sukaupęs didžiausią patirtį, o tai ir tapo lemiamu faktoriumi“, – pasirinkimo motyvus aiškino LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Jo teigimu, sutartis su Kursko „Dinamo“ (Rusija) klube šiuo metu dirbančiu A.Paulausku turėtų būti pasirašyta iki 2012 metų olimpinių žaidynių Londone.

„Galutinio A.Paulausko atsakymo tikimės sulaukti per savaitę. Kandidatuoti į rinktinės stratego postą jis sutiko 100 procentų. Jeigu derybos baigsis sėkmingai, A.Paulauskas Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu turėtų būti patvirtintas per kitą LKF Vykdomojo komiteto posėdį, kuris vyks kovo pradžioje“, – pasakojo M.Balčiūnas.

Papildyta 16.30 val. „Didžiausias derybų klausimas bus asistentai. Nenorime, kad vyriausiasis treneris ir jo asistentas būtų iš to paties klubo. Žinome, jog A.Paulauskas seniai dirba su Alfredu Vainausku, tačiau abiems ateinat į rinktinę nukentėtų Kursko „Dinamo“ ekipa, – pridūrė M.Balčiūnas. – Koks bus trenerio atlyginimas paaiškės tik suderinus visas smulkmenas. Atsakomybė moterų krepšinyje yra kiek mažesnė nei vyrų, tai ir atlyginimas moterų rinktinės treneriui bus adekvačiai mažesnis nei vyrų.“

Pasak LKF generalinio sekretoriaus, naujajam Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategui bus keliamas tikslas patekti į 2011 metų Europos pirmenybes Lenkijoje. Šių metų rugpjūčio mėnesį kovas atrankos varžybose pradėsiančios mūsiškės varžysis A grupėje su Belgija, Kroatija, Italija ir Olandija.

„Patekti į Europos čempionatą yra minimalus uždavinys. Svajonė būtų žaisti 2012 metų olimpinėse žaidynėse Londone“, - sakė M.Balčiūnas.

LKF Vykdomojo komiteto posėdyje vakar dar buvo tvirtinami ir kitų amžiaus grupių rinktinių treneriai bei renkami kandidatai į FIBA Europe institucijas.

Prie šalies jaunimo (iki 20 metų) vaikinų rinktinės vairo liko Vitoldas Masalskis, o merginų – Ramūnė Kumpienė. Jaunių (iki 18 metų) vaikinų komandai vadovaus Kazys Maksvytis, o merginų – Aurimas Jesilionis. Metais jaunesnių (iki 17 metų) vaikinų treneriu paskirtas Darius Dikčius, jaunučių (iki 16 metų) vaikinų – Arūnas Visockas, o jaunučių (iki 16 metų) merginų – Stasys Žaliabarštis.

Kandidatu į FIBA Europe valdybą LKF Vykdomojo komiteto nariai pasiūlė LKF generalinį sekretorių M.Balčiūną. Į Varžybų komisiją nuspręsta deleguoti – Vydą Gedvilą, į Finansų komisiją – Rimantą Cibauską, į Techninę komisiją – Kęstutį Pilipauską, į Jaunimo komisiją – Dainių Čiuprinską, į Moterų komisiją – Arvydą Tamašauską. Vienintelis LKF Vykdomojo komitetui nepriklausantis Romualdas Brazauskas buvo pasiūlytas į Apeliacijos (skundų) komisiją.

„Svarstomos buvo ne tik Vykdomojo komiteto narių pavardės. Girdėjosi ir Arvydo Sabonio bei Šarūno Marčiulionio kandidatūros, tačiau nuspręsta buvo kitaip. Galbūt kiti dirba tyliai, bet nuveikia ne mažiau, – teigė M.Balčiūnas. – Manau, geras rezultatas būtų, jeigu Lietuvai pavyktų laimėti vietą valdyboje ir dar bent 2-3 vietas komisijose. Nes vietų skaičius yra labai ribotas, o jų siekia visos FIBA Europe narės“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek