Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 17d. 11:11

Paulauskas: didelių klaidų pavyko išvengti (video)

R.Paulauskas prisidės prie „Sakalų“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / R.Paulauskas lauks LKF sprendimo dėl savo ateities rinktinėje.

Po paskutinių Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rungtynių Europos čempionate lietuvių treneris Rūtenis Paulauskas teigė, jog didelių klaidų nedarė, tačiau tikino, kad priims bei gerbs bet kokį Lietuvos krepšinio federacijos sprendimą dėl darbo ir ateities rinktinėje.

– Kas šiandien atsitiko po didžiosios pertraukos?

– Visos blogybės išryškėja tada, kai varžovės ginasi labai kietai. Jos tai ir darė. Pusę kėlinio visai negalėjome pelnyti taškų. Kai nubėgdavome į greitą ataką, pasipildavo pražangos puolime arba klaidos. Labai blogas baudų pataikymo procentas. Tai ir buvo pagrindiniai dalykai, kurie lėmė pralaimėjimą.

– Kas lėmė tokį prastą pasirodymą čempionate?

– Manau, apibendrinimus reikėtų daryti tada, kai viskas aprims. Reikėtų apgalvoti, koks buvo pasirengimas prieš čempionatą ir ar išnaudojome visas galimybes. Vienas dalykas sekė kitą. Nuovargis po apmaudžiai pralaimėtų rungtynių, pasitikėjimo savo jėgomis trūkumas. Aš visiškai nesijaučiu nelaimingas, kad dirbau su šita komanda. Nebuvo joje jokių nesutarimų. Buvo labai didelis noras ir motyvacija dirbti kartu. Merginos labai stengėsi. Aš ne dėl savęs nusimenu, o dėl merginų, nes jos buvo vertos turėti bent dviem pergalėmis daugiau.

Aš ne dėl savęs nusimenu, o dėl merginų, nes jos buvo vertos turėti bent jau dviem pergalėmis daugiau, – sakė R.Paulauskas.

– Kokie skirtumai tarp vyrų ir moterų čempionatų?

– Nebuvau kitose čempionatuose, tik trijuose jaunimo. Skirtumų didelių nėra. Viskas panašu: gera organizacija, daug rungtynių. Sistema palanki. Pirmajame etape pralaimėjus daug rungtynių galima atsigriebti kitame. Patirtis mus verčia kitaip ruošti rinktinę ir ieškoti kitų rezervų. Su viena tikra vidurio puolėja čia važiuoti negalima, o be tikros įžaidėjos – tuo labiau. Sandrą Valužytę mes išnaudojome visiškai toje pozicijoje. Kito pasirinkimo neturėjome. Dabartinės komandos žaidžia su dviem įžaidėjomis, viena kitą keičia, taip išlaiko žaidimą ritmą, spaudžia varžoves. Mūsų tikslas buvo užimti penktąją vietą. Kas nors pasakys, jog šį tikslą įgyvendinti buvo labai lengva, bet treneris ir komanda to nepadarė. Manau, turėjome visas sąlygas, tiesiog buvome šiek tiek silpnesni, bet esame labai teisingame kelyje. Daug dirbome, buvome vieningi, mobilizuoti, bet mums pritrūko. Pažiūrėsime, kas bus toliau.

– Ką manote apie savo ateitį rinktinėje?

– Manau, man pavyko išvengti didelių taktinių, fizinių ir psichologinių klaidų. Kokį federacija sprendimą priims – jų reikalas. Aš jų apsisprendimą gerbsiu. Visada teisingiau po nesėkmingo pasirodymo pakeisti trenerį. Dabar noriu išvažiuoti, pailsėti ir šiek tiek užsimiršti, o tada darysiu apibendrinimus, ar gerai pasielgiau, ar negerai. Pasikartosiu: didelių klaidų pavyko išvengti.

– Po kurio pralaimėjimo įvyko psichologinis lūžis?

– Aš manau, kad situacija kardinaliai būtų pasikeitusi, jeigu būtume laimėję prieš turkes. Nemanau, jog stipriai būtų pasikeitusi situacija, jeigu būtume nugalėję Rusijos krepšininkes. Labai svarbus pralaimėjimas buvo Prancūzijai. Po šių dvejų rungtynių būtų buvusi kitokia situacija ir būtume turėtję kitokias galimybes patekti į kitą etapą. Tada ir merginų nuotaikos būtų buvusios kitokios, o ir darbas būtų klojęsis kitaip. Žaidėjos daugiau pasitikėtų savo jėgomis, tačiau tai yra tik svarstymai. Vieniems pasiseka, kitiems –  ne.

– Žaidimo kreivė vis smuko...

– Taip, sutinku. Viena iš esminių priežasčių buvo ta, kad turėjome trumpą atsarginių žaidėjų suolelį. Rėmėmės trimis aukštomis žaidėjomis. Atidavėme be galo daug fizinių ir emocinių jėgų. Kad žaidimo kreivė per čempionatą kiltų, reikia turėti rezervą arba bent pergalių, nes jos suvienija, motyvuoja ir šiek tiek uždengia žaidėjų trūkumą. Mes, deja, šito neturėjome.

– Iki šiol žemiausia vieta buvo 6-oji. Ar dabar yra Lietuvoje moterų krepšinio krizė?

– Už mane tegul atsako krepšinio specialistai, kurie stebi padėtį mūsų moterų krepšinio lygoje. Aš esu tik treneris. Mano darbas yra treniruoti komandą, surinkti stipriausias žaidėjas ir jas parengti čempionatui.

– Minėjote, jog ši komanda turi šviesią ateitį. Kur ją matote?

– Matau į šią komandą ateinančių jaunų žaidėjų. Lietuvoje yra stiprus klubas TEO, kuris gali jas paruošti Eurolygos varžyboms, nes būtent tokie turnyrai kaip Europos pirmenybės ir Eurolyga yra puiki terpė joms tobulėti. Mūsų klubas ir eina šiuo keliu. Reikia rengti įžaidėją, reikia stiprinti priekinę liniją ir turėsime pajėgią moterų rinktinę, ne tik vyrų.

VIDEO: R.Paulauskas: Didelių klaidų pavyko išvengti
krepsinis.net
Temos: 1 Moteris
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek