Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilma Venslovaitienė toliau mojuoja kumščiais: „Žalgirių“ konflikte teisybę išaiškins teismas

Vilma Venslovaitienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilma Venslovaitienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Cherchez la femme. A lygos čempionui Vilniaus „Žalgiriui“ vadovaujanti Vilma Venslovaitienė neatsisako savo ambicijų stoti į teisminį ginčą su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu dėl jam priklausančių prekės ženklų, o Temidės svarstyklėms pasvirus ne jos naudai grasina sostinėje įkursianti to paties istorinio pavadinimo krepšinio klubą. Ar neatsitiks taip, kad ši teismų karuselė Vilniaus klubo įvaizdžiui suduos triuškinantį smūgį ir kruopščiai keletą metų statyti A lygos čempionų pamatai pradės trupėti?

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Pakeitė poziciją ir nusprendė prabilti

15min.lt paviešinus faktą, kad teismui pateiktame ieškinyje Vilniaus „Žalgirio“ atstovai siekia, kad žodis „Žalgiris“ pranyktų nuo daugkartinių Lietuvos krepšinio čempionų marškinėlių, nes yra klaidingai panašus į jų komandos pavadinimą, penktadienio vidudienį stipriausios šalies futbolo komandos atstovai surengė spaudos konferenciją.

Taip pat skaitykite: Akibrokštas: Vilniaus „Žalgiris“ pasišovė uždrausti Kauno krepšinio klubui naudoti „Žalgirio“ vardą

Jos metu „Žalgirio“ vykdančioji direktorė V.Venslovaitienė dar kartą pakartojo, kad pirminis klubo dalininkų sumanymas buvo nekomentuoti šių įvykių, tačiau po žiniasklaidoje ir socialinėje erdvėje kilusio ažiotažo nuspręsta keisti kursą ir viešai papasakoti savo motyvus.Tiesa, dauguma vilniečių argumentų žiniasklaidos atstovų taip ir neįtikino. Po beveik 40 minučių trukusios spaudos konferencijos žurnalistai tik traukė pečiais ir stebėjosi vilniečių ambicingais sumanymais ne tik panaikinti ar apriboti Kauno „Žalgiriui“ priklausančio prekės ženklus bei žymenis, tačiau ir piestu stotis prieš šimtametes Europos sporto tradicijas.

Norime pasakyti, kad savo žingsniais giname Lietuvos sporto istoriją ir manome, kad šis precendentas sustiprins Lietuvos sporto pamatus.

„Norime pasakyti, kad savo žingsniais giname Lietuvos sporto istoriją ir manome, kad šis precendentas sustiprins Lietuvos sporto pamatus. Tikimės, jog turėsime savo istoriją, kurią privaloma puoselėti ir gerbti“, – kalbėjo V.Venslovaitienė.

Vilniaus klubo vadovė pakartojo, kad teisinių priemonių nuspręsta imtis, kai Kauno futbolo klubą „Spyris“ po savuoju sparnu priglaudęs „Žalgirio“ krepšinio klubas nusprendė šį istorinį vardą suteikti ir futbolo ekipai.

„Tai mums nepatiko, mes giname savo turtines teises. Manome, jog mūsų nuosavybė yra tikrai brangus turtas“, – aptakiai kalbėjo V.Venslovaitienė.

Tikslas – sudėti taškus

„Žalgirio“ interesus šiame teisiniame kivirče ginanti advokatų kontoros AAA Law partnerė advokatė Giedrė Domkutė patikino, kad ginčas kilo dėl „Žalgirio“ prekės ženklo naudojimo futbole, tačiau ne krepšinyje.

Taip pat skaitykite: Kuris „Žalgirio“ pavadinimas ant krepšinio klubo aprangų įskėlė konflikto kibirkštį?

„Mūsų tikslas yra sudėti visus taškus ant „i“, t.y išsiaiškinti, ar futbole gali būti vienas „Žalgiris“, ar jų gali būti keli, – kalbėjo advokatė. – Mes siekiame panaikinti prekės ženklus „Žalgiris“ dėl jų nenaudojimo kai kurioms prekėms ir paslaugoms.“

Pasak teisininkės, Kauno „Žalgiris“ iki šiol šį prekės ženklą naudojo tik su krepšiniu susijusioje veikloje. Ieškinio tikslas yra atskirti dvi sporto šakas: krepšinyje naudoti tik Kauno „Žalgirio“, o futbole – išskirtinai Vilniaus „Žalgirio“ vardą.

Kauno „Žalgirio“ grafinis pavaizdavimas
Kauno „Žalgirio“ grafinis pavaizdavimas

Toks teisininkės aiškinimas kelia nuostabą, kadangi registruojant prekės ženklus pagal klases nėra nurodymo, kad konkretus prekės ženklas gali būti naudojant atskirai futbole, krepšinyje ar dar kurios nors kitos šakos varžybose. 41 klasei, pagal kurią vilniečiai ir siekia pripažinti Kauno „Žalgirio“ grafinį vaizdą negaliojančiu, priklauso švietimo, mokymo, pramogų, sportinė ir kultūrinė veiklos.

V.Kastujevo pamoka

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilma Venslovaitienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Giedrė Domkutė ir Vilma Venslovaitienė

Nuostabą kelia ir tas faktas, kad naudoti „Žalgirio“ vardą vilniečiai nori uždrausti visame lietuviškame futbole. Tai reikštų, kad šiuo pavadinimu negalėtų pasivadinti net bičiulių būrelis, karts nuo karto paspardantis kamuolį mėgėjų rengiamose varžybose. „Kadangi „Žalgirio“ futbolo klubas turi ir savo futbolo mokyklą, tai šis draudimas apimtų visą su futbolu susijusią veiklą“, – aiškino G.Domkutė.

V.Venslovaitienė turbūt pamiršo, kad jos vadovaujamas VMFD „Žalgiris“ pats prieš ketverius metus buvo patekęs į labai panašią situaciją, tik stovėjo priešingoje barikadų pusėje. Legendinės futbolo komandos atgimimo pamatus kantriai dėjusiems entuziastams 2011 metų lapkritį kaip reikiant planus sujaukė iš kalėjimo Maskvoje paleistas vilnietis verslininkas Vadimas Kastujevas.

Prieštaringos reputacijos verslininkas teigė norintis gaivinti jam iki suėmimo priklaususią „Žalgirio“ futbolo komandą ir grįžti su ja į Lietuvos aukščiausiąją lygą. V.Kastujevas tuomet kreipėsi į teismą, pareikšdamas pretenzijas į šį garsų prekės ženklą ir reikalaudamas neturtinės žalos atlyginimo. Tai galėjo reikšti dabartinio „Žalgirio“ sunaikinimą, tačiau galiausiai V.Kastujevo ambicijos išsikvėpė.

Kitų šalių patirtis nesvarbi

Pasaulio ir Europos sporto arenoje apstu pavyzdžių, kai tos pačios šalies lygoje žaidžia ne viena, o net keletas komandų tuo pačiu pavadinimu.

Pavyzdžiui, Izraelio elitinėje „Ligat Ha'Al“ futbolo lygoje tarp 14 komandų šiemet buvo keturi „Maccabi“ ir net šeši „Hapoel“ klubai, Ispanijos „Primera“ lygoje – visas būrys „Real“ komandų, Anglijos „Premier“ lygoje – ne vienas „United“ ir „City“, o Vokietijoje – dvi „Borussia“.

Tačiau į šimtametes Senojo žemyno sporto tradicijas „Žalgirio“ klubui atstovaujančios vadovė ir teisininkė linkusios numoti ranka.

15min.lt žurnalisto paklausta, kokias grėsmes įžvelgia, jei ir kitų miestų futbolo komandos vadintųsi „Žalgirio“ vardu, klubo direktorė išliko lakoniška: „Dėl to, jog saugome Lietuvos sporto pamatus. Ne Ispanijos, ne Izraelio, o Lietuvos. Lietuvoje susiklostė situacija, jog Kaune šventas dalykas yra krepšinio „Žalgiris“, o Vilniuje – futbolo „Žalgiris“. Kaip radom, taip norime ir palikti“, – kalbėjo V.Venslovaitienė.

Žurnalistams nusistebėjus, kad vilniečiai nori uždrausti Kauno klubui vykdyti kitą – ne su krepšiniu susijusią – veiklą, teisininkė šiame konflikte nieko ypatingo neįžvelgė.

„Jei žiūrėtume pagal prekių ženklų įstatymą, prekės ženklo savininkas gali drausti verstis veikla, kurioje yra naudojamas jam priklausantis prekės ženklas. Tokie ginčai tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje yra labai įprasti ir nagrinėjami kone kiekvieną dieną, – teismą pasiekusios klubų kaktomušos nesureikšmino advokatė G.Domkutė. – Nežinome kitose šalyse susiklosčiusių istorinių aplinkybių ir remtis jų praktika negalime. Laikydamasis tų galimybių, kurias suteikia prekių ženklų įstatymas, Vilniaus „Žalgiris“ ir pateikė šį ieškinį.“

Atkreipus dėmesį, kad „Žalgirio“ pavadinimą turi ir Kauno moterų rankinio bei Vilniaus ledo ritulio klubai bei paklausus, kokį vaidmenį šiame ginče galėtų vaidinti šios ekipos, konferencijoje dalyvavusios moterys kiek nustebo ir žiūrėti toliaregiškai nepanoro. „Apie tokią ledo ritulio komandą aš negirdėjau, – prisipažino advokatė. – Gali būti, kad jie byloje dalyvautų kaip tretieji asmenys ir galbūt išreikštų savo poziciją.“

Įsižeidė dėl P.Motiejūno neatvykimo

15min.lt koliažas/Vilniaus ir Kauno klubai kryžiuoja ietis dėl istorinio „Žalgirio“ vardo
15min.lt koliažas

Ketvirtadienio pavakarę Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas 15min.lt teigė, jog dėl „Spyrio“ ir „Žalgirio“ konflikto bandė tartis gražiuoju ir norėjo sėsti prie derybų stalo. Netgi įvyko abiejų klubų atstovų susitikimas, tačiau jame vilniečiai į jokias kalbas nesileido.

Informacijai apie ieškinį išplitus internete, Vilniaus klubas išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog yra linkę derėtis ir „neatmeta galimybės susitarti taikiai“.

Paklausus, kokia iš tiesų yra Vilniaus „Žalgirio“ pozicija – eiti į kompromisą ar bylinėtis teismuose, V.Venslovaitienė vienareikšmiškai taip ir neatsakė. „Ieškinyje ir pranešime spaudai parašėme, jog esame linkę derėtis, tačiau tai turi būti abiem šalims tinkantys sprendimai“, – nukirto direktorė.

„Žalgirio“ vadovė neslėpė, kad liko nusivylusi, jog turėjusiose įvykti abiejų klubų derybose neišvydo paties P.Motiejūno. „Mūsų prašymas buvo, kad susitikime dalyvautų pats P.Motiejūnas. Tai buvo vienintelė mūsų sąlyga. Jis neatvyko, o dalyvavo įgalioti asmenys“, – skundėsi V.Venslovaitienė.

Gamintų kebabus su logotipu „BC Žalgiris“?

Nors vilniečiai teigia krepšinio pusėn visai nešnairuojantys, savo ieškinyje jie siekia panaikinti arba apriboti prekės ženklus, kurie turi aiškias nuorodas į populiariausią šalyje sporto šaką. Prašoma apriboti žodinius prekės ženklus „Žalgiris“, „BC Žalgiris“ ir „KK Žalgiris“ bei dabartinį Kauno „Žalgirio“ klubo logotipą.

„Mes siekiame, jog šie prekės ženklai būtų panaikinti buitinei chemijai, vaistams ir pan.“, – vardijo G.Domkutė.

Žalgirio logotipas
Kauno „Žalgirio“ logotipas

15min.lt pasiteiravus, kodėl apskųsti ženklai su BC ir KK simboliais ir ar pats Vilniaus „Žalgiris“ nesiekia pradėti gaminti dantų pastos, skalbimo miltelių ar kepti kebabų su užrašu „BC Žalgiris“, G.Domkutė teigė: „Taip elgiamės dėl to, kad, paminėtu pavyzdžiu, Kauno „Žalgiris“ nepradėtų kepti kebabų su užrašu Vilniaus „Žalgiris“.“

Vilniaus komandos atstovės neslėpė, jog akylai išstudijavo kauniečių prekės ženklų panaudojimo sritis ir siekia pasinaudoti įstatymų spragomis. Kiekvienas prekės ženklas yra patentuojamas tam tikrose prekių ir paslaugų klasėse. Jei kurioje nors iš jų logotipas nebuvo naudojamas per penkerius pastaruosius metus, galima kreiptis dėl jo toje klasifikacijoje panaikinimo.

Žurnalistams tiesiai šviesiai paklausus, ar yra nusiteikę pralaimėti teisminį ieškinį, AAA Law partnerė kalbėjo: „Manau, kad pralaimėtojų šioje situacijoje nebus. Galbūt nuskambės šiek tiek naivokai, bet šiose situacijoje bus išaiškinta, kaip iš tiesų turėtų būti. Jei teismas išaiškins, jog Lietuvos futbole gali būti ne tik vienas „Žalgiris“, tai...“.

„...tuomet Vilniaus „Sakalų“ krepšinio klubas taps Vilniaus „Žalgiriu“, – kovingu balsu sakinį pratęsė V.Venslovaitienė ir pridėjo: „Šioje situacijoje nėra teisių be teismo sprendimo!“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek