Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 13d. 12:37

„Žalgirio“ krepšininkams – penkiakovininkų pamokos

Žalgiriečiai mokėsi iš penkiakovininkų
Žalgiris.lt nuotr. / Žalgiriečiai mokėsi iš penkiakovininkų

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų įprastą gyvenimo ritmą paįvairino netikėtas susitikimas – Lietuvos čempionų treniruotėje apsilankė visame pasaulyje mūsų šalį taip pat garsinančios šiuolaikinės penkiakovės sportininkai. Svečiai krepšininkus mokė fechtuotis ir šaudyti bei surengė improvizuotas šiuolaikinės penkiakovės varžybas.

Su „Žalgirio“ nariais susitiko 2013 metų pasaulio čempionas Justinas Kinderis, Kauno šiuolaikinės penkiakovės klubo „Feniksas“ nariai Gintarė Venčkauskaitė (12 vieta Londono olimpinėse žaidynėse), Vilma Juchnevičiūtė, Dovydas Vaivada ir jų treneris Henrikas Eismontas.

Susitikimo pradžioje krepšininkai linksmai apžiūrinėjo iki šiol rankose niekada nelaikytas tikras špagas, o J. Kinderis ir D.Vaivada pademonstravo fechtavimosi dvikovą. Po to J.Kinderis ir V.Juchnevičiūte tapo treneriais ir padėjo žalgiriečiams fechtuotis su G.Venčkauskaite ir D.Vaivada.

Šiuolaikinės penkiakovės varžybose lemtinga visada būna paskutinė – kombinuotoji bėgimo ir šaudymo – rungtis. Būtent šioje rungtyje buvo nuspręsta išaiškinti ir „Žalgirio“ šiuolaikinės penkiakovės čempioną.

Jau per apšilimą žalgiriečiai greitai suprato, kad pataikyti į taikinį lazeriniu pistoletu net ir iš dvigubai mažesnio atstumo nei per oficialias penkiakovės varžybas nėra labai lengva. Varžantis, kai prisidėjo dėl bėgimo padažnėjęs pulsas ir minimalus nuovargis, šaudyti tapo dar sunkiau.

Kai kurie labai greitai „pagavo“, kas yra šaudymas ir net fechtavimasis, o kai kuriems reikėtų tiesiog kiek daugiau laiko. 

Kombinuotosios rungties pusfinalio bėgimuose varžėsi po 4 žalgiriečius ir vieną penkiakovininką. J.Kinderiui ir G.Venčkauskaitei šaudant reikėjo į taikinį pataikyti po 5 kartus, o krepšininkams – po 2. Be to, į penkiakovės varžybas buvo įterptas ir krepšinio elementas – bėgimo viduryje reikėjo įmesti kamuolį į krepšį.

Į finalą pateko po du geriausiai pusfinalyje pasirodžiusius krepšininkus, o finale komandos draugams vilčių nepaliko taikliausiai šaudęs Jamesas Andersonas. Kiekvieną kartą pataikęs antrąjį šūvį amerikietis su prie taikinių liekančiais komandos draugais atsisveikindavo fraze „See you later“ („Susitiksime vėliau“).

Amerikiečiui J.Kinderis įteikė specialų prizą, o krepšininkai, atsidėkodami už apsilankymą ir smagią treniruotę, penkiakovininkams įteikė kamuolį su visų komandos narių parašais.

Po nuotaikingo renginio J.Kinderis sakė, kad krepšininkams pavyko greitai įsisavinti kai kuriuos šiuolaikinės penkiakovės elementus.

„Kai kurie labai greitai „pagavo“, kas yra šaudymas ir net fechtavimasis, o kai kuriems reikėtų tiesiog kiek daugiau laiko. Tai nėra taip lengva“, – šypsojosi pasaulio čempionas.

„Žalgirio“ krepšininkas Vytenis Lipkevičius teigė, kad iki šiol šiuolaikinę penkiakovę buvo matęs tik per olimpinių žaidynių televizijos transliacijas, o pabandyti jėgas pačiam buvo labai įdomu.

„Sunkiau buvo fechtuotis, nes ten yra daug specifikos, o smagiausia buvo šaudyti. Atrodė, kad tai yra lengva. Bet kai teko pačiam pabandyti, ir dar šaudyti apibėgus ratą, paaiškėjo, kad tikrai nėra taip lengva, kaip atrodė iš pradžių. Tomas Dimša finale nepataikė nė vieno šūvio, tad jam reikėtų labiausiai pasimokyti“, – juokavo V.Lipkevičius.

Visus komandos draugus nurungusiam J.Andersonui tai buvo pirmoji pažintis su šiuolaikine penkiakove.

„Apie ją nieko nežinojau. Tik fechtavimąsi buvau kažkiek atsitiktinai matęs per televiziją. Buvo įdomu išbandyti šį sportą, sužinoti šį tą daugiau. Aišku, prilygti penkiakovininkams negalime – šis sportas yra jų darbas, o mūsų – krepšinis. Tačiau laimėti visada smagu, kiekvienas pelnytas prizas suteikia papildomą progą linksmoms replikoms komandos draugų adresu“, – po varžybų šypsojosi „Žalgirio“ lyderis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek